Fantom opery (divadelní záznam)

The Phantom of the Opera at the Royal Albert Hall

Muzikál / Drama / Romantický / Thriller

Velká Británie, 2011, 137 (154) min

Laurence Connor

Brett Sullivan

Komentáře uživatelů k divadelní záznamu (46)

Tak tohle představení zkrátka nemá jedinou chybičku - úchvatné od scény, kostýmů, hereckých i pěveckých výkonů, parádního orchestru i prostředí kde se to konalo. No a samotný Fantom opery je brilantní dílo, mnohé skladby miluji již dávno v provedení Sarah Brightman a tato překrásná hudba se A. L. Webberovi neskutečně povedla, to se dá poslouchat pořád a pořád - a když se přestavení zrealizuje takovýmto způsobem, člověk u toho skoro ani nedýchá, nádhera.(23.2.2015)

Fantomovi jsem se jako muzikálový fanoušek nějak vyhýbala.Až jednou za dlouhého večera na čt art šel tento záznam se sympatickou Sierrou Boggess,a velmi silným hlasem Ramina Karimloo.Fantom opery se mi zaryl hluboko pod kůži,a dlouho tam zůstane..Překrásné písně Webbera mi hrály v hlavě celou noc,a z Fantoma Opery se stala vášeň.Také jako členka orchestru si všímám orchestru nad pódiem,když vím co orchestr obnáší říkám,že byl aplaus zasloužený.Krásný zážitek i když jen z televize.Láska na první poslech.(29.1.2015)

Pro mě osobně jsou dvěma nejlepšími muzikály všech dob My Fair Lady (Lerner- Loeve) a Phantom of the Opera (Webber). Jejich písně a melodie se mi nikdy neomrzí a mohou se poslouchat stále. Bohužel toto srovnání nesnesou jejich filmové přepisy. Filmová Fy Fair Lady je klenot (v době uvedení navíc zdůrazněný projekcí v 70mm panoramatických kinech), ale Fantóm opery (2004) bohužel nesnese toto (přísné, uznávám) srovnání. A proto je mnohem vydařenější tento "přepis" , natočený jako záznam slavnostního představení v Royal Albertt Hall(23.12.2017)

Po zhlédnutí záznamu divadelního představení jsem musela změnit hodnocení filmu z r. 2004, protože tohle je naprosto dokonalé! Pěvecké a herecké výkony bezchybné, a i když mi byla Sierra Boggess mírně nesympatická, nemohla jsem se odtrhnout. Překvapily mě možnosti Royal Albert Hall, výprava a divadelní efekty jsou úžasné. Závěrečné (bonusové) vystoupení několika Fantomů jsem si i přes pokročilou noční hodinu pustila znovu a znovu, a stále se nemůžu nabažit celého díla. Rozhodně řadím do své Top 10, i když to není typický film. Jediné co mě mrzí je, že u nás se takového díla pravděpodobně nikdy nedočkáme.(24.6.2012)

Vynikající!! Naprosto skvělé, moc jsem si to užila. Raoul byl docela cholerik, člověku je až líto Kristýny... Jenom "Point of no return", kde je Fantom převlečenej za bubáka mi přišel celkem srandovní, ale to jde asi o zvyk. Záměrně nesrovnávám s filmem, podle mě jsou to tak rozdílná pojetí i ztvárnění, že to dost dobře ani nejde.(30.12.2014)

Jednou větou. Už vím, jak vypadá dokonalost a obdiv.(10.5.2018)

1 2 3 následující >>