Zima (E05) (epizoda)

Paul Spillenger

George Fenton

Alastair Fothergill

6*!(6.2.2020)

Zima je v rámci celého roku nejkrutějším obdobím, je zkouškou pro nejsilnější, nejodolnější a ty, co se dokážou přizpůsobit. A pokud se jedná a nejchladnější místa planety, pak je to až příliš často otázka života a smrti. Zvítězí bizon nebo vlčice? Padne ten, komu dojdou síly jako prvnímu. Nejen lidé se zahalují do zvířecích kožešin, o čemž by mohla vyprávět třeba lasička. A zatímco se v ledovém doupěti narodila lední medvědici mláďata, pod ledovým krovem bují v moři život. Ale i zdánlivě příhodné podmínky se mohou proměnit ve smrtící, když začne mořská voda zamrzat. Obětaví samci tučňáka císařského opatrují vejce a čekají na návrat družek z moře. To už blížící se jaro ohlašují pod vodou tuleni. Mít nejlepší dýchací otvor v ledu je klíčové pro získání partnerky. A když se samice tučňáků začínají konečně starat o své potomky, přicházejí jim v patách tučňáci kroužkoví, aby začali zakládat rodiny. Mrazivý dokument plný krásných záběrů života a smrti uprostřed ledového sevření.(13.3.2021)

Fajny dokument(20.6.2020)

Zima přinesla, co jsme čekali. Urputné boje nejen s ostatními zvířaty, ale i s mrazem jako takovým. RIP tučňátka.(1.5.2020)