Zmrzlá planeta

(seriál)
  • Česko Ledová říše (více)

Epizody(8)

Filmový štáb BBC zve diváky na speciální expedici do polárních krajů. Doprovodí je do úchvatných koutů světa, které obyčejný smrtelník na vlastní oči nikdy v životě zřejmě neuvidí. Seriál přinese na naše televizní obrazovky v kvalitě HD zmrzlou polární divočinu, kterou možná v této její podobě uvidíme naposledy. Globální oteplení ji totiž nezvratným způsobem mění a právě v této části světa ukazuje snad nejvýrazněji, jak ničivé síly dokáže rozpoutat. Původní komentář k tomuto televiznímu cyklu čte jeden z nejznámějších a nejuznávanějších tvůrců dokumentárních snímků o přírodě, Sir David Attenborough. (TV Spektrum)

Maynard.

V tomhle zimním,prašanovém období není nic lepšího než si pustit Zmrzlou planetu :o). Stejně jako EARTH, tak i tenhle cyklus je totálně úchvatnej. Zrychlené nebo zpomalené záběry nemají chybu. Na těchto dokumentech je asi nejlepší to, že jsou to vizuální lahůdky. Nic podobnýho natočeno není. S kým jiným než s BBC se můžeš podívat do hnízda novorozených medních ledvědů, pod led do říše lachtanů nebo do toho největšího zimního pekla k tučňákům. Hezký na tom všem je, že to má i příběh, takže to není pouze ukázka krásy přírody. V Orlických horách jsou občas podmínky stejně nehostinné jako v tomhle dokumentu,ale 40° pod nulou a brutální vítr sem tam ještě nepotkal, ani když fouká Berkvín nebo jak se ten sráč jmenuje :o) ()

filmmovier

Další perfektní dokument z BBC, další důkaz toho, že nejlepší scenáristkou je sama příroda, nejlepší kameramani jsou v BBC a že David Attenborough je prostě nejchytřejší člověk na světě, jeho komentáře byly opět perfektní. Zmrzlá planeta je další nádherná podívaná a je o to hezčí, že každý díl je vlastně o stejných zvířatech, jen v jiných obdobích roku. Série jako Lov nebo Život savců jsou sice lepší, ale tady není třeba porovnávat, v rámci jakékoliv dokumentární tvorby je to opět obrovský nadstandart, který nemá jedinou chybu. Je to nádherné, jedinečné, velkolepé, dechberoucí a geniální, dokument, který prostě stojí za to vidět, protože David Attenborough je zárukou kvality opravdu vždy. 100%. ()

Martrix

Veškerá použitelná superlativa jsou na místě. Nejlepší trikové filmy nepřekonají skutečnost, kterou týmy BBC dokážou natočit. V hlavní roli totiž není nikdo menší, než příroda. Člověka pak napadá, jestli je člověk na Zemi jen nasazený škůdce odjinud, nebo pouze přemnožený parazit, či nepovedený experiment vyšší bytosti, nebo jsme opravdu součástí přírody a ona si s námi nějak poradí... . Ale myšlenka, že my jsme vládci přírody a že to tady bylo stvořeno pro nás...nějak se mi to při sledování toho, jak úžasně to vše funguje všude, kde nejsou lidi...nějak se mi to nezdá. ()

JohnCZ

Mám rád tučňáky a tady bylo hodně tučňáků. Pár scén s nimi bylo dokonce zrecyklováno ze známějších dokumentárních BBC bratříčku. Ale to se dá lehko odpustit, pořád je to nadupané unikátními záběry. Frozen Planet je více úzce zaměřený dokument a to znamená, že je sice o něco pomalejší a stereotypnější, ale zároveň je o dost hloubavější a není to jen takové letem světem. První epizoda je klasické úvodní shrnutí a jakýsi teaser toho, co nás čeká. Následují 4 epizody věnující se 4 ročním obdobím jak na jižním, tak severním pólu a sledujeme několik vybraných zvířat, jak si jednotlivými seasons procházejí. Zbylé dva díly jsou v bluray verzi věnovány k mému překvapení lidem a rozhodně působí jako velice příjemné oživení občas mírně stereotypního focusu na zvířata. Nechybí ani eko tečka, ale v tomto případě příjemně decentně, až asertivně podaná a velice nadprůměrně informativní. A jako vždy, "behind the scenes" dovětky u každého dílu jsou ještě snad zábavnější, než dokument samotný. Borci s velkým B. ()

Rex Mundi

Na dokumentárne filmy som zaťažená od detstva. No posledné roky zažívam často rozčarovanie, keď sa z žánrového zaradenia "dokumentárny film" vykľuje trápna dokudráma alebo senzáciechtivý pseudo-dokument s ulízaným blbečkom v roli sprievodcu... TOTO je však niečo úplne iné... Dych vyrážajúci seriál plný úchvatných záberov, úžasných zvierat, neuveriteľnej prírody... Proste najkvalitnejšia klasika starých dokumentov, ale nakrútená pomocou najnovšej techniky a technológie. Vždy keď si pustím nahratú epizódu, takmer hodinu mám problém zavrieť ústa a je mi ľúto aj mrkať :-) Dokument s veľkým D. ()