Hon na mumie

• USA Chasing Mummies

Úžasná dobrodružství Zahiho Hawassse v exkluzivním reality seriálu, který přináší History Channel a jejímž producentem je společnost Boutique TV. Tato série líčí dobrodružství archeologa a egyptologa Dr. Zahiho Hawasse a jeho objevy v Egyptě, zatímco on je následován mladými archeologickými kolegy a kameramany. Ukazuje a ilustruje složitost v téměř nekonečném hledání, zachování a objevování artefaktů ze starověkého Egypta. Součástí výpravného dokumentu je např. i usilovné pátrání po největším objevu staletí od dob, kdy byla objevena královská hrobka faraona Tutanchámona, totiž po hrobce egyptské královny Kleopatry. V jiném díle pak ukazuje průběhy rekonstrukcí pyramid v Gíze, vč. té největší Cheopsovy pyramidy. Její průběh nejenže Hawas pečlivě monitoruje, ale navíc on sám je zároveň, jakožto náměstek ministra kultury, přímo zadavatelem veškerých rekonstrukcí. Ukáže nám navíc a vyvrátí mmj. i mnoho mýtů, nejen o stavbě samotných pyramid, ale rovněž také dokonale vyvrátí mýty o tom, že pyramidy prý postavili v dávných dobách mimozemšťané. (CANNIBAL)

beso74

Skupina neznesiteľných ľudí v čarokrásnom svete archeológie, kaziaca dobrý dojem z prezentovaných kras Egypta ()

Laxik

Zahi Hawass v akci aneb z největšího egyptologického sympaťáka tyranem a cholerickým postrachem zhýčkaných do pyramid močících studentů egyptologie. ()