Devil's Mile

The Devil's Mile sleduje trojicu únoscov na ceste s cieľom odovzdať dve mladé rukojemníčky do rúk ich tajomného a mocného zamestnávateľa. Cestu si chcú skrátiť nebezpečnou obchádzkou, čo sa nezaobíde bez dôsledkov. Keď počas nepodareného úteku zomrie jedno z dievčat, vzájomná nedôvera únoscov sa zmení na vlnu násilia. Avšak situácia, o ktorej si mysleli, že je najhoršia, do akej sa môžu dostať, je len začiatok, pretože sa stretávajú s pekelnými silami, ktoré prenasledujú cestujúcich na obchádzke; ceste, na koniec ktorej možno nikdy nedorazia. Únoscovia a rukojemníčka musia uzavrieť krátkodobé prímerie a bojovať spoločne, aby sa im podarilo utiecť silám pekla a zachrániť si holé životy. (Da_reba)

DavidWebb

Diablova míľa podľa mňa nemá zlú myšlienku. Nie žeby som už podobnú nevidel. Ale nechala ma v rozpakoch z jednoduchého dôvodu. Tento flik sa totiž snaží o akýsi filozofický presah a ten som nemohol doceniť pretože zatiaľ neexistujú titulky a angličtina vám nepomôže lebo častokrát proste nerozumiete (chlap na videopáske, čúzy šepkajúce si popod nos) - aj preto mám pocit, že mi z toho niečo ušlo. Čo sa mi ešte nepáčilo je, nie prečo, ale ako sa na tú cestu (do toho cyklu) vlastne dostali. Ostatné je už v zásade celkom zaujímavé. Ako tu už niekto spomínal najlepšia je "nočná" časť filmu a ak sa rozhodnete si to pozrieť, doporučujem večer alebo v noci. Pre štyri ester som sa rozhodol preto, že aj na druhý deň som o tomto fliku ešte rozmýšľal a malo to pre mňa takú tú príjemnú mrazivú atmosféru. Jeden vtipný moment, ktorý sa vo filme zopakuje: "You killed him!" - / - "I didn't mean to, it was just a reflex." Prásk again! PS: Prečo sa Maria del Mar na konci ("Are we lost?" scene) usmieva? Jej sa páčilo byť "uväznená"? Alebo to znamenalo, že to celé "rozcyklila"? WTF ()

ricci.s

Možno budem za idiota, ale tento duchársko-démonický road movie mi výborne sadol a opäť som pocítil to príjemné mrazenie, ktoré mi v hororoch tak často chýba. Trio únoscov sú neschopní idioti, ktorí omylom zabijú jednu z obetí, no keďže sa ocitnú na prekliatej diaľnici, jej démona sa len tak ľahko nezbavia. Áno, nočné scény sú to najlepšie, a keďže sa takmer celá jedna hodina filmu odohráva v noci, tak sa rozhodne nemám dôvod sťažovať. Mátoha dolámanej Aziatky nemala chybu, logicky bola pekne nasratá a myslela to vážne, takže keď sa objavila, rozhodne bolo na čo pozerať. Film len zbytočne spomaľovali nezmyselné flashbacky, ktoré mohli s čistým svedomím vynechať (alebo aspoň skrátiť). Ináč pekné, rozhodne to lepšie z tohtoročnej nízkorozpočtovej nádielky, u mňa na podobnej úrovni ako nedocenený "Dark Country". ()

beso74

Vyzerá to tak, že niekto by sa rád stal novým pánom Lynchom, samozrejme režisérom menom David a nie samozvaným sudcom Charlesom. Za to, čo natočil, by som ho však dal zlynčovať, len by čižmičkami zatancoval vo vzduchu, jedná radosť. Scenár je preplnený jedným slovíčkom, slúžiacim ako nekonečné žriedlo významov (podobajúce sa na funk), pri ktorom aj slovíčko Aladin, používané v istom mierumilovnom africkom štáte Wadiya, bledne závisťou. Väčšinu času trávia postavy v nezáživných dialógoch, ktoré sem tam preruší nejaká ta duchárčina (najlepšia časť filmu). Zvyšok filmu je zmätok, ale úplne inej povahy ako také Twin Peaks či Lost Highway. Výsledkom je puzzle zložené z kúskov japonskej duchárčiny a klonu Hitchera či Joy Ride, ktoré sa síce pozrieť dá, ale divák nadšením skákať určite nebude. Dlho som rozmýšľal, koľko hviezičiek tomu dať, jedna je málo a dve príliš veľa... ()

George Stobbart

Zločinecká trojka má dopraviť dve unesené ženské svojmu bossovi, no cestu im pokazí skratka, ktorá sa ukáže byť zlou voľbou a tak na nich čaká noc plná nadprirodzeného nebezpečia... Nízkorozpočtový road horor, ktorý v niektorých scénach pripomenul dobre známy "Dead End", no ináč toho veľa nepredviedol. Zmätené, nedotiahnuté, nepresvedčivo odohraté a audio-vizuálne škaredé. Jediné, čo to zachraňuje sú nočné scény, ktoré prekvapivo fungujú, sú napínavé, dobre hororovo spravené a celkovo fajn - ako keby z iného, lepšieho filmu. Zvyšok je totiž slabota. ()

• Ako veľký fanúšik Godzilly režisér a scenárista Joseph O'Brien pomenoval postavu Suki Tsuburaya (Samantha Wan) podľa japonského priekopníka špeciálnych efektov Eiji Tsuburaya. Postava pána Arkadiho (Frank Moore) je takisto poctou filmu Mr. Arkadin (1955), v ktorom Orson Welles hrá hlavnú postavu tajomného a mocného milionára s neznámou minulosťou. (Da_reba)