poster

Danger 5 (TV seriál)

 • Nový Zéland

  Danger 5

Dobrodružný / Komedie / Sci-Fi

Austrálie, 2011, 14x24 min

 • joudas
  ****

  Tak rád bych tady vypsal všechny blbosti, které tam jsou k vidění, jako jsou lidi ve formě zvířat, nacisty ovládaní dinosauři, mluvící psi, Hitler zachraňující se vždy výskokem z okna (vždy z toho stejného), postavy mluvící spolu jinými jazyky (a nikomu to nepřijde divné), postavy, které nezestárnou ani za 40 let (a nikomu to nepřijde divné), výměna herce včetně barvy kůže (a nikomu to nepřijde divné), sestřihy předchozích dílů na začátcích epizod se scénami, které v předchozích dílech nebyly nebo umírající lidé, jejichž poslední slova popisují recepty drinků a koktejlů či vytváří audio kazety. Ale nerad bych kazil překvapení (byť jsem teď už asi jednu desetinu promile stejně vyzradil) a nerad bych to všechno psal ještě i zítra. Zkrátka několik dvacetiminutovek plných absurdního bizarního meta dada humoru v ultra levném provedení ve stylu 60. let (a později dokonce ještě absurdnějšího bizarnějšího meta dada humoru v trochu méně ultra levném provedení ve stylu 80. let), které rozhodně nejsou pro každého.(9.6.2015)

 • JFL
  ***

  "Danger 5" si zaslouží pozornost především coby doklad pomalého, ale nevyhnutelného pronikání online fenoménů a from-fan-for-fans videí do tradičních a zkostnatělých médií. Po "Iron Sky", jímž vrcholí cesta jeho tvůrců od nadšeneckých cosplay kraťasů do kinodistribuce a na přední světové festivaly, se v australské sérii dostává hypertextová zábava pro zasvěcené i do televize. Máme zde tedy pastiš popkulturních prvků minulých desetiletí, odkazů a asociací typický pro desítky webových sérií, které v souladu s eskapismem internetu volí jako hlavní styl absurditu, nadsázku a velkohubou prostořekost v mezích dobrého vkusu. Konkrétně lze v "Danger 5" vystopovat naivitu superhrdinských/dobrodružných televizních seriálů 50. a 60. let, frivolnost i stylovost šedesátkových tajných agentů i něco z modílkové papundeklovosti starých japonských kaidžú a tokusacu blockbusterů. To vše je pospojované stylem anything goes a "čím absurdnější tím lepší". Na druhou stranu v televizi toto možná může působit jako zjevení, ale v celkovém kontextu všemožných webových projektů i bizarních britských televizních sériíá ala "The Might Boosh" či "Garth Merengi's Dark Place" se rozhodně nejedná o nic výjimečného a v zásadě ani osobitého.(6.4.2012)

 • noriaki
  ****

  Ani nevím jestli mě na tomhle víc fascinuje forma, nebo obsah. Danger 5 kombinuje roztomile naivní efekty monster movie 50. let, optimistické pastelové barvy 60. let, obraz italských giallo kriminálek, momentek z grindhouse filmů a komiksové kostýmy jako obšlehnuté z Flashe Gordona. Co se náplně epizod týče, tak ty jsou ještě šílenější. Postupně se v seriálu mihnou vražední roboti, nacističtí dinosauři, pošahaní vědátoři, mluvící vlčáci a restaurace schovaná ve Stalinově kníru. A to jsou jenom první tři díly. Všechno je zakomponované do podivně absurdního humoru, který sice občas přechází do totální zmatenosti a úpadku, ale nikdy do trapnosti. Tohle není tak špatné až je to výborné, tohle je špatné záměrně a proto výborné.(26.7.2014)

 • atiratha
  *****

  Už mnohokrát tu byl zmíněn Garth Marengi's Darkplace. Ale jak se tu dívám na recenze, nikdo ještě nehodnotil podle druhé série. Kde první série je točena stylem "jak by mohli v 60. letech dělat špionážní seriál o 2. světové válce" 2. série se posouvá do 80. let. Těch popkulturních odkazů je tam snad ještě víc než v první sérii a většinu jsem jich ani nepobral. Ano, máme tam Blade Runner, Back to the Future, Strážce vesmíru, saxofonová sóla, Ramba, Terminátora a mnoho dalších. 2. série se snaží nastolit navazující příběh mezi epizodami a graduje do čím dál většího absurdna. Někdy si člověk říká, jak může obrazovka vůbec snést crossover Power Rangers a Wolfenstein 3D a neexplodovat. Obě série mají zcela jiné vyznění a snad by si zasloužily hodnotit odděleně. První série takřka dokonalá kolem 90% a druhá... musím počkat až se mi usadí mozek zpátky v hlavě. Kvalitní komentář k první sérii: JFL(25.3.2015)

 • Javad
  *****

  DANGER 5 - Bizarná alternatívna verzia druhej svetovej vojny inšpirovaná šesťdesiatimi rokmi. Sledujeme osudy týmu piatich špiónov, ktorí majú za úlohu zabiť Adolfa Hitlera. Tvorcovia ITALIAN SPIDERMANa sa opäť raz vytiahli! Takýto humor ale určite nie je pre každého.(16.12.2011)

 • - Colonel má na sobě stejné sako, které nosí obyvatelé vesnice ze seriálu The Prisoner (od r. 1967). (PanCitron)