Špion (TV seriál)

Spy

Komedie

Velká Británie, 2011, 17x23 min

Nechal jsem se zlákat jménem mého oblíbence Roberta Lindsayho, který vypadá věku navzdory čím dál lépe a který rozhodně nezklamal, nicméně jinak však po první sezoně těžko Špiona jakkoliv vyzdvihovat, když se prostě v rámci britkomů rozhodně nejedná o nikterak zásadní počin, to ani omylem.. Podivný mix bizarní frašky, britsky černého humoru na hraně a (bez)účelné trapnosti však dle mého názoru nemá dál příliš co nabídnout.. Tak uvidíme, s čím Simeon Goulden ještě přijde..(22.7.2015)

Proč Spy sledovat (anebo tomu alespoň dát šanci)? 1) Přesto, že je to jeden z těch méně sofistikovaných seriálů, nepůsobí trapně (až na velmi malé výjimky), což se zas tak často nestává. 2) Je to krátká, příjemná oddechovka jako stvořená ke snídani, kdy stejně ještě nejste pořádně vzhůru. 3) ROBERT LINDSAY.. velmi důležitý bod! Kdybych někdy měla mít za šéfa samolibého zvrhlíka, chci aby byl jako Robert Lindsay. 4) Postavy jsou sympatické (až na oba psychoterapeuty, kteří jsou ale stejně vedlejší). Nato, že těch postav není zas málo je překvapivé, že si je docela rychle oblíbíte, i ty blbce. Dítě není otravné, teda je, ale ne obvyklým způsobem - většinu seriálu totiž působí jako o metr menší dospělý. Celkově, já jsem spokojena.(5.9.2013)

Seriál s dokonalými charaktery, parádním britským humorem a celkově jeden z nejpovedenějších podzimních nováčků. Darren Boyd jako ňouma/špion je dobrý, ale co tenhle seriál velmi odlišuje od Chucka kromě lepšího motivu pošahané rodinky je naprostá ignorace akce, ale přesto se parádně bavíte celých 25 minut a chcete víc. Za všechny pošahané charaktery musím vyzdvihnout především syna hlavního hrdiny, který je vlastně dospělejší než jeho skutečný i nevlastní otec dohromady a scéna kdy ho vyzvedá táta z fotbalu a on tam na něj čeká rozhodcovském dresu naplno vystihuje jak absurditu tak humor celého seriálu. Britové to znovu dokázali ;)(12.11.2011)

• Lavinia

Infantilní nápad s infantilním provedením, britský humor nezabodoval. Většinou je mi trapno, že to vůbec sleduji, toho spratka moje nervy nějak ne a ne unést. Nekonečné opakování stejného typu humoru: tatík hovoří jako dítě a synek se chová a mluví jako otec-tyran. Pořád, neřád jeden. Špionská linie se vcelku brzy zvrhne do blbnutí bez logiky, kde roli synka tak nějak přejímá šéf, se stejnou otravností. Z britských seriálů hrozná slabota.(20.10.2014)

Po první řadě musím přiznat lehké zklamání.Od britského komediálního seriálu očekávám víc,snad se mi toho ve druhé řadě dostane.Zdá se mi,že se scénář drží zbytečně při zdi,neškodilo by,kdyby se tvůrci odhodlali přidat na humoru,neustále se opakující vtipné momenty přestávají být vtipné už při druhém shlédnutí,při čtvrté repríze jsou už vyloženě otravné.Taky mi není absolutně jasná hlavní zápletka,proč chce mít Tim syna ve své péči,je masochista?Zřejmě.Tři hvězdičky jsem udělil hlavně za obsazení,hlavně Robert Lindsay je přímo fantastický. Po shlédnutí druhé řady měním hodnocení na čtyři hvězdičky, protože mě druhá série překvapivě bavila více než ta první. Pobavilo mě, jak se tvůrci vypořádali s očividnou výměnou představitele Phillipa, nový účes vyřešil vše. Bavily mě časté odkazy na filmy a Examinator na vánočním večírku byl luxusní.(27.11.2016)