Špion (TV seriál)

Spy

Komedie

Velká Británie, 2011, 17x23 min

Jak Tim k pistoli přišel (a zase málem ztratil) aneb dívejte se do kterých dveří vlastně lezete. Nový britský komediální seriál o Timovi, prodavači z elektra (takový Chuck), se kterým se rozvádí na prášcích závislá manželka, jeho syn ho pravděpodobně nesnáší a jeho kamarád je dement. -- Po pilotu jsem byl nadšený, doufám že si podobnou kvalitu udrží i dál. {update} Po první sezóně musí uznat, že je to dobrý seriál, a rád bych vidět jeho druhou sezónu.(5.11.2011)

Po první řadě musím přiznat lehké zklamání.Od britského komediálního seriálu očekávám víc,snad se mi toho ve druhé řadě dostane.Zdá se mi,že se scénář drží zbytečně při zdi,neškodilo by,kdyby se tvůrci odhodlali přidat na humoru,neustále se opakující vtipné momenty přestávají být vtipné už při druhém shlédnutí,při čtvrté repríze jsou už vyloženě otravné.Taky mi není absolutně jasná hlavní zápletka,proč chce mít Tim syna ve své péči,je masochista?Zřejmě.Tři hvězdičky jsem udělil hlavně za obsazení,hlavně Robert Lindsay je přímo fantastický. Po shlédnutí druhé řady měním hodnocení na čtyři hvězdičky, protože mě druhá série překvapivě bavila více než ta první. Pobavilo mě, jak se tvůrci vypořádali s očividnou výměnou představitele Phillipa, nový účes vyřešil vše. Bavily mě časté odkazy na filmy a Examinator na vánočním večírku byl luxusní.(27.11.2016)

Tak tohle je pecka. Není to tradiční sitcom, a právě o tom to je. Humor je nenucený, ale skvělý, vtipů je spousta a herci jsou naprosto parádní, zejména pak Robert Lindsay a Matthew Baynton a hlavně pak ten Examinátor je bezkonkurenčně nejlepší postavou a až na torchu do očí bijící přeobsazení Phillipa ve druhé sérii si nemám na co stěžovat. Tenhle výsostně britský sitcom mi vyloženě kápnul do noty a to snad ještě víc, než třeba Miranda, takže je velká škoda, že to má tak málo dílů. První série je lepší, ale ta druhá je horší jen o hodně, hodně malý kousíček, tu ale svým příchodem perfektně okořenil příchod Portise a celý seriál pak vztah Tima a jeho kolegyně. Nápad na sitcom originální, herecký koncert jak herců, tak i dabérů, zejména Pavla Rímského, skvělá hudba, záplava lehkých, ale skvěle fungujících vtipů a povedené, svižné zápletky. Špion je prostě další, neprávem opomíjený seriálový klenot, který stojí za pozornost a pro mě osobně představuje svěží vzduch a čím dál větší srdcovku, u které se neuvěřitelně těším na další díly. Za mě bez debat všechny palce nahoru a obrovské doporučení. Robertovovi Lindsaymu bych opravdu dal nějakou cenu, je skutečně geniální a já ho v té roli žeru. 100%.(9.8.2015)

• honajz

Ano, je pár chvil, kdy se člověk pobaví a zasměje. Ale proti tomu stojí spousta wtf vtípků, jež nejsou vtipné ani trochu, všechny ty gay narážky jsou časem trapné, přemoudřelé dítě jakbysmet. Nejvíc mi ale asi vadí, že to odnikud nikam nejde, jsou to jen vtípky pro vtípky, neřeší se vlastně nic bokem, svět jako by neexistoval, a i když se všichni chovají jako idioti, všem všechno prochází. Parodie na to, že být dnes ve vysokých funkcích mohou být jen idioti a podle toho to s Británií tak dnes vypadá? Možná. Ale pro mne tam chybí nějaký nosnější příběh, nebo alespoň každý díl aby někam směřoval. Nebo aby se objevilo něco veselého i z té špionské akce. Těch pár dobrých vtípků vedle mnoha trapných to nezachrání.(20.7.2015)

Proč Spy sledovat (anebo tomu alespoň dát šanci)? 1) Přesto, že je to jeden z těch méně sofistikovaných seriálů, nepůsobí trapně (až na velmi malé výjimky), což se zas tak často nestává. 2) Je to krátká, příjemná oddechovka jako stvořená ke snídani, kdy stejně ještě nejste pořádně vzhůru. 3) ROBERT LINDSAY.. velmi důležitý bod! Kdybych někdy měla mít za šéfa samolibého zvrhlíka, chci aby byl jako Robert Lindsay. 4) Postavy jsou sympatické (až na oba psychoterapeuty, kteří jsou ale stejně vedlejší). Nato, že těch postav není zas málo je překvapivé, že si je docela rychle oblíbíte, i ty blbce. Dítě není otravné, teda je, ale ne obvyklým způsobem - většinu seriálu totiž působí jako o metr menší dospělý. Celkově, já jsem spokojena.(5.9.2013)

• Dolly Wells