Prezidenti

Dokumentární / Krátkometrážní

Československo, 1990, 25 min

Krátký 25 min. dokument o naších prezidentech a jejich osudech... moc krátké, zasloužili by si větší prostor.(8.5.2016)

Strašně moc prezidentů na tak krátký dokument, zašloužili by si daleko více prostoru. Snad se toho někdo chytí a natočí něco podobného v novém kabátu, až do současnosti... 55%(16.8.2015)

• NinonL

Konec si mohli tvůrci odpustit a dala bych lepší hodnocení. Dokument je velmi stručný a jen nastiňuje osobnosti jednotlivých prezidentů, jak se dostali k moci a jak odešli z výsluní. Do rozpaků mě dostala také jedna ze závěrečných vět. Cituji: Osudy našich prezidentů připomínají spíše než 20. století středověk. Od 5. do 11. století byli dva papeži oslepeni, jeden umučen, devět zbaveno funkcí a jedenáct zavražděno. Naproti tomu českoslovenští prezidenti byli pětkrát donuceni abdikovat, jeden zemřel ve vězení, jeden na popravišti, dva zemřeli ve funkci, dva se po vynuceném odchodu dožili normální smrti. Zdá se, že to pro naši zem není dobrá vizitka." WTF? Pánbůh Václav na konec, bez komentáře.(27.11.2014)

• borsalino

Za 25 minut zahrnout všechny ČSR, ČSSR a ČSFR prezidenty je zhola nemožné, takže dokument pluje zvolna po povrchu, do ničeho se nepouší, jen aby dodržel stopáž. Pokud nevíte jména prezidentů a jejich pořadí, pak je dokument pro Vás jako ulitý, pro ostatní je to ztráta času.(22.2.2015)

Velmi zajímavý a komplexní dokument o našich prezidentech. Na příbězích jejich prezidentování je velmi dobře vidět osud našeho státu. Největší devizou tohoto dokumentu je jeho přehlednost. Nejde sice příliš do hloubky, ale u každé hlavy státu vybere to nejdůležitější.(19.9.2013)