Les Adoptés

The Adopted

Drama / Komedie

Francie, 2011, 100 min

• misterz

S Mélanie Laurent či už ako s herečkou alebo režisérkou, sa mi zatiaľ páčili všetky filmy, je naozaj veľmi talentovaná. Ale prepáč Mélanie, toto vážne nie. Len kolosálna nuda, navyše to bolo až zúfalo predvídateľné, a tým pádom aj nezáživné. A hlavne témy rezonujúce v pozadí neponúkli žiaden emotívny zážitok ani dramatickú hĺbku. Jediné čo nad ostatné trocha vyčnievalo bola krásna a hlavne nahá Marie Denarnaud. Ale to je asi tak všetko. M. Laurent sa podľa mňa snažila o umenie, a niečo sa jej v tomto smere aj podarilo (najmä keď sa bavíme o vizuálnej stránke a umných využívaniach tichých pasáží), ale na mňa to malo skôr opačný efekt. Nuda, nuda a ešte raz nuda, ale hrozná... 40/100(30.12.2016)

Chovám k Mélanie Laurent obrovský obdiv. A od teď už nejen k herečce Mélanie Laurent, ale i v roli režisérky si mě naprosto získala. Velice příjemný film, veselý i smutný, dojemný a lidský. Má v sobě neuvěřitelnou hloubku a spoustu otázek na které ani nepotřebujeme znát odpovědi. Hudba nádherná, decentní. Herecké výkony Mélanie a Marie Denarnaud dodaly filmu zranitelnost a ženskost. Denis Menochet jako okouzlující střet všeho se vším. Naprostá spokojenost.(8.10.2014)

Jak již bylo napsáno, film vyniká kamerou (barvami, kompozicí, vším), střihem, výbornými herci, kterým věříte každý pohyb v obličeji, každý výraz. Příběh je krásný i smutný zároveň, ale nijak extra originální, nic nového nepřináší. Závěr mě na rozdíl od jiných vůbec nedojal, protože jsem ho od začátku očekával. I tak je to nadprůměrný film, který by si zasloužil rozhodně více pozornosti, než filmy, které se v našich končinách běžně ocitají v kinech a rozhodně doporučuji ke shlédnutí. Vhodné pro heterosexuálního muže: ne(4.12.2013)

Za měsíc už nebudu vědět, že jsem tenhle film viděl. Ty tři hvězdy jsou jen pro Mélanii - za režii, její výkon a za obsazení toho roztomilého kluka.(11.10.2015)

Francouzské kinematografii asi roste jedna velká osobnost, nejen herecká, ale úspěšně se pokoušející i o zasednutí na štokrdle režisérské - zove se Mélanie Laurent. Mám ji rád čím dál víc a pokud toto měl být její režisérský debut, tak klobouk dole!! Příběh sice není až tak převratný, ale je to krásně natočené drama (to zaškatulkování jako komedie by se tu asi mělo poopravit), přesně tak, jak to Francouzi umí, a já takovým filmům začínám přicházet na chuť čím dál víc. Příběh sesterské lásky v čistě ženské rodině, kam se jen pozvolna a dosti neochotně vkrádá mužský element poté, co se jedna ze sester zamiluje (Marie Denarnaud) a druhá (Mélanie) si to zpočátku nějak odmítá připustit, aby o sestru "nepřišla", pokud se to tak dá nazvat, je vzápětí postavena před krutou realitu v podobě nehody sestry, která je navíc těhotná. Herecké výkony ústřední dvojice, ne, vlastně trojice, anebo čtveřice(??) jsou skvělé, vše dokresluje hudba, kamera, atakdále, tohle se zkrátka povedlo. Za mě plný počet.(13.3.2016)

Mám tak ráda francouzskou kinematografii, v mém srdci bude mít vždycky vyhrazené místo....její filmy mají občas v sobě něco tak nevinného, něžného a přirozeného... , něco, co mě dokáže inspirovat i přes občasná klišé (ale co, vždyť cliché je přeci francouzské slovo!)... U Les Adoptés tomu není jinak. Mélanie Laurent dokazuje, že v ní nedřímal pouze herecký talent...(19.8.2012)

Okrem iného aj režijná prvotina krásnej Mélanie Laurent. Dosť dlho som počas filmu rozmýšľal aké hodnotenie udelím a popravde, chcel som dať menej. Ale ten záver, záver bol proste skvele spracovaný. K tomu skvelá kamera, hudba, herecké výkony. Táto snímka je určite jedno z najväčších prekvapení, čo som kedy videl. A už len jedna poznámka, Mélanie Laurent - skvelá, krásna, ako vždy!(12.1.2014)

Nic moc. Neveľmi sympatickí herci, dokonca vrátane Melanie, kôli jej skoro permanentne depresívnej tvári. Dosť sa to vlieklo. A rozhodne by to nemalo mať v popise slovo komédia (a na IMDb ani nemá). Tunajších celkových 76% je nadhodnotených, zrejme vďaka neobjektívnym francofilom apod.(1.4.2014)

Přidám se k fandům Mélanie nejen jako herečky ale i režisérky. Nápaditě natočený snímek. Kamera velmi příjemná, příběh moc hezky vystavěný, herci sehraní. Slzy jsem ronila asi v ty správné okamžiky. Klidně bych se podívala znovu. Snad bude Mélanie pokračovat a udrží si linku kvality. Francouzská kinematografie bude vděčná...(1.11.2016)

Síce príbeh nie je nejaký extra originálny, naprietk tomu som nemohla odtrhnúť oči. Nežné, jemné, vtipné, smutné. Všetko. A po technickej stránke, kamera, strih, skvelé!(25.3.2013)

Jeden z tých priemerných francúzskych filmov, pri ktorom sa nebudete ani nudiť ale ani oči vyvaľovať :) zaujímavý film, ale len tak do prvej tretiny, potom sa to už vlečie, čo je škoda lebo herecké obsadenie je fajn :)(30.3.2013)

Vše řekla-HollyW .(1.8.2013)

1 2 následující >>