Mazec příběh, no..Je to film o (ne)spravedlnosti a jeho následcích...Taková situace by zlomila každého...Dokumentárně ztvárněné echtovní drama...Až zpětně si všímám, že jsem ve filmu nezaslechl snad ani jediný tón hudby...Prostě syrové drama, kde prožíváte bezmoc spolu s hrdinou (nebo spíše obětí)...(8.2.2016)

Pre mňa osobne najsilnejší film 13. MFF Bratislava. Málokedy sa mi stane, že pri sledovaní nejakého filmu úplne zabudnem na to, že sa jedná o film, že sa jedná v podstate o fikciu (samozrejme, že je to rekonštrukcia skutočných udalostí, a predpokladám, že pomerne presná a autentická, ale aj tak je to umelecké dielo, autormi zámerne transformované), že si nevšímam formu, neriešim jednotlivé zložky a ich prevedenie, ale som hlboko ponorený v príbehu, totálne vtiahnutý do deja, emočne vyburcovaný a zabúdam na hranicu, ktorou je plátno a mám chuť postaviť sa v kine a kričať, keď sa deje nespravodlivosť, nadávať a biť sa za hlavného hrdinu, zahraného mne doteraz neznámym phillipem torretonom, ktorý podal výkon, za aký sa dávajú tie najväčšie ocenenia.(11.11.2011)

Předně je zapotřebí ujasnit si fakta. Nevěřím, že se tohle stalo ve Francii a vy tomu také nevěřte. To se mohlo stát pouze v Česku. Tam u vás v Česku mají zkurvení policajti, zpíčení státní zastupitelé a vyjebaní soudci v popisu práce dostat za katr co nejvíce lidí, bez ohledu na to, jestli jsou vinní či nevinní. Kdo neměl žádnou zkušenost s těmito zasranými orgány, neuvěří. Můj kamarád pracoval několik let u české policie, avšak odešel, jelikož zjistil, že tam pracují samí psychouši. Dokonce i já sám jsem byl přímým svědkem toho, jak česká policie ví, že posílá do lochu nevinného člověka, ale to nesmí nikomu prozradit, protože by nedostali vysoké prémie. Z tohoto zjištění se možná inteligentnímu člověku chce blinkat. Ale pročpak? Vždyť je to standard české justiční mafie. Poslat do vězení nevinného, to se opravdu může stát jen v Česku. Ani v Bangladéši by si něco takového nedovolili. Proto přeji, seriózně a upřímně přeji, všem českým policejním zmrdům a kurvám, všem zasraným státním zástupcům a zpíčeným soudcům a zkurveným soudkyním, aby chcípli všichni jejich zkurvení rodinní příslušníci, blízcí i přátelé a nakonec i oni. Pokaždé, než jdu spát, se modlím, aby se to stalo. Je to moje přání. Žádné přání není nezákonné. Pokud někdo z vás je přesvědčený o tom, že moje přání je přes čáru, tak takovému jedinci přeji, aby si prožil martyrium s těmito pokřivenými rádoby organizacemi, a aby byl potrestán a uvězněn za ten nejhorší trestný čin, který v konečném důsledku ani nespáchal, ale ono je to v Česku vlastně jedno, tam u vás se nehraje na vinu nebo nevinu. No a k filmu? Je zpracovaný mistrovsky. Obdivuji hlavního hrdinu, který měl ve smlouvě, že za určitou dobu musí zhubnout. Vždyť jo. Ten náš hlavní hrdina držel půst. A podle toho musel vypadat. Na začátku vypadal jako dobře živený soudní vykonavatel, ke konci vypadal jako kostra, což mě velmi znepokojilo. Poněvadž vím, že není jednoduché vcítit se do role postavy, aniž by neutrpěl organismus. Jo, chápu, že jsou lidé, kteří chtějí zhubnout a dodržovat správnou životosprávu, ale hlavní hrdina musel podstoupit křest ohněm, neboť si nedokážu představit, že bych tohle dobrovolně podstoupil. V rámci role to dokážu jako herec. Ale v soukromém životě nikoliv. Bohužel. Otázkou je, zda by se jakýkoliv herec dokázal vcítit do téhle problematické role. Věřte mi, že to není prdel. Umíte plakat na povel? Běžný lidumil ne, herec však ano. A může si představovat cokoliv. Smrt blízké osoby, či úmrtí v rodině, dokonce jsem přesvědčený o tom, že když zahyne domácí mazlíček, který je součástí rodiny, může to vyvolat stejnou reakci. Souhlasím s tvrzením, že domácí mazlíček je součástí rodiny. Můžete si říkat, co chcete, ale je to tak. Chci se ještě dostat k jádru pudla. Film je dokonalý. Nemohu mu nic vytknout. Pouze vyjádřím svůj náhled. Hlavní hrdina se pokusil několikrát o sebevraždu. Co je vlastně sebevražda? Dle slovníku současné češtiny jde o dobrovolné usmrcení sebe sama. Opravdu je tento výklad košer? No, samozřejmě, že ne. Který normál by chtěl spáchat sebevraždu? Možná, že nikdo z nás není normální. Každý máme hluboko v sobě abnormálnost, otázkou však je, kdy vypluje na povrch.(18.1.2020)

Dnes jsem si spoluprožila hrůzu nevinných spáčů z probuzení do noční můry a seznámila se s útulným prostředím vazby, vlídným zacházením policistů i profesionalitou soudce, zapáleného pro spravedlnost, abych si vyslechla vznesená obvinění na základě sprostých lží a pochybných důkazů a pozorovala reakce nevinných... až laboratorní práce, řekla bych. Jsem v šoku - z naprosto věrohodné, šílené, strhující atmosféry (a vynikajícího výkonu P. Torretona!), mapující utrpení obyčejného, bezúhonného muže, vydaného na pospas prohnilému soudnictví díky šíleným obviněním jedné odporné pijavice na sociálním systému, kterou měli po dokončení zvláštní školy, ó pardón, teď již základní, abych snad nikoho nediskriminovala, neprodleně sterilizovat, a snad ještě odpornějšího kariéristy, jenž měl být ihned po procesu zbaven svéprávnosti, třeba by to odradilo některé z dlouhé řady čekatelů na úspěch přes mrtvoly... Dál už nemám slov. Zalkla bych se vzteky. Viděno během Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií(8.4.2015)

Uff, justitia est caecus v plné palbě, která člověka ždímá po celou dobu a ani na konci se nic nezlepší. Člověk by možná s nějakým odškodněním a trestem pro pravé viníky přivřel oči nad tím příkořím, nicméně závěrečných pět minut je jenom nevěřícným valením očí nad tím, že se i dnes může dít něco tak neuvěřitelně nespravedlivého. 100%(24.6.2017)

• - Film je věrnou adaptací knihy od Alain Marécaux – „Chronique de mon erreur judiciaire“, která byla vydána v květnu 2005. (bianci)

• - Písnička, která hraje při oslavě nového roku, je „Samba De Janeiro“ od Bellini. (Duoscop)

• - Príbeh je založený na základe skutočností, resp. na spomienkach Alaina Marécauxa. (Tomu.Ver)