poster

American Translation

 • Francie

  American Translation

 • Slovensko

  American Translation

Drama

Francie, 2011, 109 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ABLABLABLA
  *

  Co toto bolo? Rozmazlená prachatá holka narazí na mladého "seriálového vraha" (odkazuji na titulky k filmu, aneb vím, že správně je to sériový vrah, ale tenhle "překlep" mě rozesmál) a vůbec ji to evidentně nevadí. Oba jsou divní prostě. A celou dobu mě sral ten perverzní úsměv Christophera... aspoň párkrát si ho mohl sundat z toho ksichtu. Jinak taková módní vsuvka... on se oblíkal tak trochu jako gay a ona na to že byla tak bohatá měla evidentně jen čtyři outfity. A k tomu ještě naprosto otřesné a bez vkusu. Nejlepší, co tam na sobě měla byla ta černá noční košilka a tu jsem mezi ty outfity ani nepočítala. Podle mě si film hraje na něco, co není.. snaží se nám tu vnést psychologické nahlédnutí do mysli sériového vraha, o tom že on vlastně trpí a potřebuje to a taky se pokouší vyobrazit jeho vztah s ženami a konkrétně s tou, která ho uhranula... ve skutečnosti je to naprosto plytké drama propojené s road movie (aneb to jak jezdí se svými obětmi do lesíka) a lehkým pornem (aneb polovinu filmu byl nahý a ona jednu třetinu taky). Hvězda za snahu a Lizzie Brocheré, protože ten její kukuč byl krásný.(15.12.2013)

 • klukluka
  *

  Jean-Marc Barr se podílí na vzniku sexuálně odvážných filmů, což je terminus technicus pro bijáky, v nichž se jedna či více hereček profesně znemožní do konce života. Vyjma této “zvláštnosti” (osobně bych to už dnes nepřeceňoval) se ty filmy, pod nimiž je podepsán, vyznačují nepochopitelnou fádností. Explicitní nahota, u které se může divák k smrti nudit, to je svým způsobem snad taky umění. Někdo to tak jistě vnímá, já se ale uchýlím ke konstatování, že to celý stálo za starou bačkoru, s tím že Barr a jeho kámoši jsou banda pederastů.(16.12.2018)

 • FlyBoy
  **

  [IFF 2011, Bratislava] Úmysel Barra je zjavný-poukázať na bezbrehú moc manipulatívnosti-posadnutosti-živočíšnosti neústupčivo vyberajúcu krutú daň chorými a naivnými jedincami, ktorí sa nepriamo odvolávajú na právo independentného spolunažívania. Zastávam názor, že premisa to zlá rozhodne nie je, ale zadupať ju do zeme obyčajným pózerstvom mi pripadne trápne a plané. Áno, za pózu považujem to, keď sa mi niekto pokúša nanútiť zdanie regulérneho artu tým, že nasadí jeden z jeho obvyklých mustrov (tj. nemainstreamové, akože šokantné poňatie), ktorým sa tvrdošijne usiluje o drtivý dopad, no v skutočnosti len kĺže po povrchu a spadá do samoúčelného "work shopu." Francúzskú odviazanosť mám rád, lenže u "American Translation" so mnou prílišne nehne a putuje zväčša do stratena.(14.11.2011)

 • Jordan
  ****

  celkom strhujúca a rozhodne morálne pochybná štúdia dominancie a manipulácie, rôznych patologických stavov posadnutosti - telom, telesnou láskou a akousi v dnešnej dobre príliš glorifikovanou víziou vlastnej nespútanosti a nezávislosti. herecky podmanivé, okorenené skvelým soundtrackom, nebudem sa s nikým prieť o tom, že na mnohých miestach možno samoúčelne šokujúce, ale podľa mňa presné a silné.(11.11.2011)

 • kaylin
  **

  Kdyby se tenhle snímek netvářil, jako že je to něco světoborného a velkého, tak bych mu dal klidně i více, protože jako příběh moderních a sexuálně narušených Bonnie a Clyda to celkem funguje. Jenže scénář nepřináší vůbec nic nového a ta zdlouhavost, s kterou je všechno podáno, není vykoupena ani realističností v zobrazení nahoty.(25.5.2016)

 • - Role Aurory (Lizzie Brocheré) a Chrise (Pierre Perrier) byly napsány přímo pro své herecké představitele, kteří se dokonce zapojili i do tvorby scénáře. (JoranProvenzano)

 • - Film získal pověst mimořádně brutálního snímku plného nahoty, k čemuž však Jean-Marc Barr poznamenal: "Vlastně je to směšné. Když dva herci hrají vraždu, u které notabene neteče ani kečupová krev, je z toho poprask. Ale vidět potoky skutečné krve a brutální násilí denně v televizních zprávách nebo na internetu už se stalo docela normální podívanou, která ani nepobuřuje. Neukazujeme otevřeně sex, jen nahotu. A pro dva mladé lidi, kteří tohle prožívají, je nahota naprosto normální. Většina lidí, když vidí nahotu, podvědomě se stáhne zpátky. Pro mě je nahota krásný oblek." (JoranProvenzano)

 • - Film byl s minimálním rozpočtem natočen za tři týdny. Kvůli snížení nákladů tvůrci používali digitální technologii. (JoranProvenzano)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace