Všechny moje lásky

High Fidelity

Sex, dievčatá, čokoľvek

Romantický / Komedie / Drama / Hudební

Velká Británie / USA, 2000, 113 min

Adaptace knihy Nicka Hornbyho. Vypravěčem příběhu je Rob Gordon (John Cusack), milovník hudby. A také žen. Co se týče hudby, tak vlastní malý krámek specialozvaných songů, co se týče žen .. tak akorát vlastní žebříček nejhorších rozchodů. Zrovna jej opustila další dívka Laura. Ale Rob se nevzdává... Skvělý John Cusack (ale vážně, ještě jsem ho neviděl hrát špatně). Jako další prodavači mu vypomáhají Jack Black a Todd Louiso. V jedné menší roli se zde mihne i Catherina Zeta-Jonesová...(26.6.2004)

"Nezáleží na tom, jací jsme, ale co se nám líbí" - Skvělý rozchodový film z prostředí obyčejného obchodu s vinylovými deskami, z části vyprávěný přímo hlavním hrdinou. Film je jeden z důvodů, proč mít rád Johna Cusacka. Ale ani ostatní herci nestojí pozadu - od Robových kolegů (Todd Louiso, Jack Black) po "Segala s culíkem" (Tim Robbins). Film je navíc doplněn špičkovým soundtrackem a "živým" vystoupením Jacka Blacka. Celkově má skvělou atmosféru a byl jsem příjemně překvapen absencí pro romantickou-komedii typického happyendu.(6.4.2010)

• venison

Už taková rádoby romantická přehudebnělá psedokomedie.. John Cusack je nijaký, v Hornbyovkách mi víc sedí Hugh Grant, který umí prodat svůj suchý smysl o humor a křečovitý smích.. Jacka Blacka mám ráda, ale tady je jako pěst na oko.. Celé je to takové ploché a nijaké.. Nevyplívá z celého příběhu žádná pointa, spíše se v tom člověk ztrácí.. Klasický případ, kdy nelze přenést kniha na plátno.. :-/ PS: Puštěno, protože jsem si vůbec nepamatovala o čem to je, ale myslím, že i tentokrát raději zapomenu..(14.7.2014)

• Sinecod

Rob - Cusack se choval jak pitomej puberťák, Laura - Hjejle říkala divný věci a Barry - Black byl na pěst. Víc lidí mi tam nezajímalo. Veškeré kapely, které jsou tam zmiňovaný mi neberou, styl vyprávění mi byl cizí a věci, co všichni říkali absolutně uhozený. Scénář mi lezl na nervy. Lidé se tam chovali nesmyslně! Hlavně hlavní postava, nafoukanej hňup, který dává dohromady, proč se na něho všechny holky vykašlaly a marně hledá důvod místo toho, aby začal u sebe. Takový idioty nemám ráda. Film mě štval hlavníma hrdinama. Kdybych takový lidi znala, hodila bych po nich šlehačkový dort a z plných plic zařvala: Shut the fuck up!(1.2.2015)

John Cusack, herec, který je v roli přestárlého mladíka bilancujícího nad svými TOP5 láskami, naprosto neodolatelný. Stephenu Frearsovi se toto obsazení a styl natáčení ('half-document') ohromně vyplatilo. Až na pár drobných pasáží se jedná o svižnou, úsměvnou a hudbou nabitou komedii, skrz kterou se naprosto přirozeně proplétá vážná linie Robova života.(26.11.2007)

• - Práva na knihu "High Fidelity" Nicka Hornbyho byla zakoupena za půl milionu dollarů, pod podmínkou, že režisérem filmu bude Mike Newell. (D3VIL)

• - Ve flashbacku, kde Rob a Laura poslouchají Iana při sexu, čte Laura knihu Love Thy Neighbor ("Miluj tvého souseda"). (D3VIL)

• - Mezi původní knihou a její filmovou podobou je několik rozdílů. V knize například Rob (John Cusack) a Barry (Jack Black) diskutují o filmu Gauneři (1992), ve filmu je to Smrtelné zlo 2 (1987). (ThinkGeek)