Reklama

Reklama

Buď ich zabiješ, alebo sama prídeš o život! Slepá žena bojuje o svoj vlastný život aj majetok, keď ju  po vianočnom večierku v byte ohrozujú dvaja sadistickí zlodeji diamantov, ktorí sú pre šperky schopní aj zabíjať.
Sara Frostová je zrakovo postihnutá fotožurnalistka, ktorú prenasleduje tragická minulosť. O zrak prišla v Afganistane ako vojnová reportérka. Stráni sa sveta aj spoločnosti a žije osamelo vo svojom luxusnom apartmáne s krásnou vyhliadkou na streche mrakodrapu v New Yorku.
Zlo si však nájde spôsob, ako sa votrieť do jej života. Práve na Štedrý večer sa uhladený sadistický kriminálnik Hollander a jeho impulzívny komplic Chad rozhodnú zaútočiť na Sarin byt, aby v ňom našli ukradnuté diamanty, ktoré tu niekde ukryl ich parťák po lúpeži. Sara sa ocitla v pasci vlastného izolovaného bytu, uväznená a odrezaná od okolitého sveta. Slepá žena musí v sebe nájsť dostatočnú vnútornú silu, aby dokázala čeliť nekonečnému fyzickému a psychickému utrpeniu, ktorému ju podrobia zločinec a jeho neľútostný komplic. Sara zúfalo bojuje o svoj život. Buď votrelcov zabije, alebo sama príde o život. (TV JOJ)

(více)

Recenze (25)

oLí 

všechny recenze uživatele

Kdo se těšil na návrat Michaela Keatona, případně v dobách minulých zručného režiséra Rubena, bude zklamán. Kdo očekává thriller s kapkou atmosféry alá Čekej do tmy, bude zklamán taktéž. Celé to působí jako když to studio vyfluslo do světa dřív, než by samotní tvůrci viděli jak to celé pohromadě vypadá.. celá zápletka je směšná a Michelle Monaghan se svou snahou hrát nevidomou tomu nasazuje korunu. Nakonec to zachránil jen ten Keaton ve scéně s kočkou. Je to blivajz. 4/10 ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Ano, je to celkem jasné, jak se to bude celé vyvíjet, ale to nic nemění na tom, že to je pořád kvalitně natočený snímek. Chybí tomu trochu lepší drive, postupně to začíná být trochu nudné a jednotvárné, ale Michael Keaton jako šmejd rozhodně stojí za to. Nějaké propojení s afghánskou válkou je celkem zbytečné, protože tenhle snímek funguje hlavně jako komorní thriller. ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Může v dnešní době fungovat thriller s nevidomou ženou v ohrožení, který dejme tomu nepřináší do žánru nic nového? Ano, proč by nemohl. Film si bere znatelnou inspiraci ze spřízněného kusu "Čekej do tmy" a stejně jako jeho předchůdce bojuje s divadelním minimalismem, kdy výjma kratičkého úvodního zastavení v Afganistánu a zanedbatených pouličních sekvencí, divák neopustí s hlavní hrdinkou a dvěma psychopaty luxusní byt s krásnou vyhlídkou. Slavné producentské duo bratří Weinsteinů pro režii poměrně přímočarého thrilleru angažovalo Josepha Rubena, který je osvědčeným specialistou na tento typ filmů. Ten je spolu s hercem, Michaelem Keatonem, který si zahrál psychopata, také výkonným producentem filmu. Během filmu se role, kdo je větší sadistický psychopat, než ten druhý obrátí, což je asi největší originalita filmu. Oba jsou to bývalí komplici přítele slepé Sáry, která o zrak přišla v Afganistánu, kde byla válečnou fotografkou. Uhlazený Hollander a impulsivní mladík Chad si do bytu přijdou pro diamanty, které měl jejich parták někde ukrýt. A k vydobití toho, co jim náleží, použijí násilných a mučících metod, které nejsou tak přes míru, jak by se jeden mohl domnívat. Asi nejpamátnější bude "waterboarding" a jinak dvojice ženu většinou méně čí více úspěšně nahání v bytě i mimo něj, což je dost zvláštní vzhledem k jejímu handicapu. Vnějškově Michelle Monaghan silně připomíná Sandru Bullock a podobným způsobem i hraje. Tu slepotu to chtělo vylepšit. Hrdinka má totiž zrak jako zdravý člověk, což je samozřejmě nesmysl. V průběhu filmu jsem však nedostatky přestal počítat, protože nasazené tempo a napětí filmu ani na chvíli nepolevovalo. Keaton byl velmi solidní psychopat a kdyby i Andrew Walker zůstal příjemně vyšinutým, jakým zpočátku byl, tak by to byla hodně intenzivní dvojka. Po technické stránce je film natočený kvalitně, ale je znát, že Ruben přece jen vyznává starou režijní školu a cestu přílišných moderních postupů nerazí. O něco horší to bylo s nasvícením filmu. Kamera oku úpně nelahodila. Hudební a adekvátní podkres dodal ostřílený skladatel Mark Mancina. Konec filmu respektive poslední záběr byl symbolikou ke Keatonovu účinkování v roli Batmana. Kdo viděl "Batmanův návrat", tak si možná vzpomene na záverečnou scénu s kočkou, kterou si v potemnělé uličce do náručí vezme milionář Wayne. Na konci tohoto thrilleru i během něj se také objeví černá kočka avšak příliš dobrého už tentokrát Keatonovy nevěstí. Jestli opravdu tvůrci závěrečnou sekvenci věnovali všem "batmanovským" kočkám úmyslně nebo jen já si to domýšlím, to není jisté, ale závěr filmu byl i tak působivý. Pokud máte rádi napínavé thrillery s námětem ohrožené slepé hrdinky v sevření kriminálníků a nevadí vám, že tady už v jiných podobách byl, tak je to přesně film pro vás. Nepřináší nic objevného, ale při své napínavosti,občasné nepředvídatelnosti a zručné režii i snesitelným hereckým výkonům, rychle uteče. Mé hodnocení: 80% ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Penthouse North je zábavný slepecký thriller, ale zábavný jinak, než tvůrci chtěli. Místo abych byl napnutý a užíval si nervydrásající momenty, spíš jsem se pochechtával a kroutil hlavou. Postavy jsou totiž strašně hloupě napsané. Michelle Monaghan se v jedné chvíli nechá skoro přejet a v druhé chvíli slyší trávu růst takovým způsobem, že by jí záviděl i Daredevil. Bytem samozřejmě běhá jak srnka a dát jí kuši, tak z jablka na hlavě mladého Tella sestřelí šťopku. Párek zloduchů je prozměnu dvojice úplných pitomců, kteří se při pacifikaci nevidomé rašple navzájem div nezabijí. Jako thriller to v žádném případě nefunguje, ale jako parodie to docela pobaví. 50% ()

Terva 

všechny recenze uživatele

CITÁT - Bez citlivosti na světlo....... Ta prvotní pasáž mě celkem zarazila. Nejdříve se chová jako by byla slepá už léta, ale jeden malý incident, ona si vytáhne svou "pomocnici" a od té chvilky se chová hůř než normální slepec. Kam se podělo to sebevědomí? Ano později bude ve stresu, ale před tím? Tak že první pasáž je trochu podivná, ale pak se to rozjede. Hlavní hrdinky je vám líto, ne proto, že je slepá, ale proto, že už si své peklo prožila v Afgánystánu (úvod filmu), tak proč by si to měla prožívat zase. Ale kdyby to nebylo, mohl by být konec příběhu. CITÁT - Co se ti stalo s foťákem?.......... Má to díry jako čtrnácti patrová budova oken, kočku z toho vyhodit, tak někam zapadne cestou dolu. Jako komorní drama to nefunguje, akční to také není a napětí to totálně postrádá. Nevybočuje to z již stokrát viděného. Povedené herecké obsazení a celkem slušný hudební doprovod. CITÁT - V tom hlase slyším něco, co tam před tím nebylo......... ()

Galerie (19)

Zajímavosti (4)

  • Natáčelo se v kanadské provincii Ontario ve městě Ottawa. (Terva)
  • Hollander (Michael Keaton) drží v ruce jeden diamant a povídá, kde je těch 28 ostatních. Když však Sára (Michelle Monaghan) na konci filmu vkládá diamanty do misky na led, je jich vidět 52.

    (Terva)
  • Poté, co Sáru (Michelle Monaghan) srazí kolo, při pádu na zem odlétnou její brýle až za plůtek. Když však brýle Sáře podává kolemjdoucí, leží vedle ní na chodníku. (v.indruchova)

Reklama

Reklama