Penthouse North

Bez šance

Thriller

USA, 2013, 86 min

• bourec

Kromě Money train nemá J.Ruben na svym kontě žádnej další nadprůměrnej film.A tady mu navíc pomohly dva nesmírný sympaťáci,Harrelson a Snipes.Penthouse je hodně přízemní,spíš televizní film,kde hraje šest herců,žádnej nevybočuje ze šedi,klišovitý,laciný,spíš podprůměr.Zejtra už ani nebudu vědět,že sem to viděl.40%.(15.5.2014)

Našla jsem si zálibu v M. Monaghan, nevím proč mě tak fascinuje, ne že by to byla herecká bohyně, ale ten její pohled zabíjí. Co se týče Penthouse North, řekla bych, že je dost jednotvárný, na začátku zjistíte o co jde, a potom se to celé táhne v jednom duchu.. Možná ten závěr trošičku naplní mezeru. Jinak průměr.(8.5.2015)

Za posledních bezmála 10 let, když se někde Michael Keaton objeví (ne moc často), tak patří k příjemnému osvěžení nebo vůbec k tomu nejlepšímu, co ve filmu existuje. Samotný film neni vůbec originální a protože jsem nedavno viděl daleko propracovanější film Čekej do tmy (1967), který mi úplně nenadchl, tak ani s tímto nepujdu s hodnocením nahoru.(20.12.2013)

• papadoce

Prvá hodina bola vcelku napínavá, nijak originálna so slabým (ne)hercom v úlohe násilného hajzlíka, ktorému som neveril ani jediný hraný moment, ale napriek tomu to malo svoju atmosféru. Body išli samozrejme nahor od momentu čo sa objavil Keaton. On patrí vo filmoch v ktorých hraje vždy ku tomu lepšiemu. Takže hodinu to držalo slušné tempo, ale kde sa vzal tu sa vzal...zrazu došiel scenáristom dych. Že ako sa to prejavuje ? Pozor spoiler...chlapík vydiera slepé dievča, ktorému pred hodinou zabili snúbenca zhodením mačky zo strechy. Pozor to nie je koniec, keď to urobí, tak vrah jej snúbenca mu vynadá do šialencov zato, že zabíja nevinné mačky. To že on podrezal chlapíka nič netušiacej slepej babe, ktorú následne ohmatával a vyhrážal sa jej smrťou a medzi tým zabil ešte nejakého vrátnika je už vedľajšie. O detailoch ako napríklad že celé sa to dialo na Silvestra keď boli v uliciach tisíce ľudí, v bloku rezali trezor čo muselo narobiť hluk jak na stavbe a nikomu v dome to nevadilo...no nič, už som malicherný. A tu niekde sa zo slušného béčka stalo céčko. Alebo to bolo už skôr, len som si to nechcel pripustiť ?(13.1.2015)

• oLí

Kdo se těšil na návrat Michaela Keatona, případně v dobách minulých zručného režiséra Rubena, bude zklamán. Kdo očekává thriller s kapkou atmosféry alá Čekej do tmy, bude zklamán taktéž. Celé to působí jako když to studio vyfluslo do světa dřív, než by samotní tvůrci viděli jak to celé pohromadě vypadá.. celá zápletka je směšná a Michelle Monaghan se svou snahou hrát nevidomou tomu nasazuje korunu. Nakonec to zachránil jen ten Keaton ve scéně s kočkou. Je to blivajz. 4/10(5.10.2013)

• - Poté, co Sáru (Michelle Monaghan) srazí kolo, při pádu na zem odlétnou její brýle až za plůtek. Když však brýle Sáře podává kolemjdoucí, leží vedle ní na chodníku. (v.indruchova)

• - Pracovní název filmu zněl Atrapada en la oscuridad and Blindsided zkráceně Blindsided. (Terva)

• - Hollander (Michael Keaton) drží v ruce jeden diamant a povídá, kde je těch 28 ostatních. Když však Sára (Michelle Monaghan) na konci filmu vkládá diamanty do misky na led, je jich vidět 52.

(Terva)