Reklama

Reklama

Dealer

  • Velká Británie Pusher (více)
Trailer 1

Frank je jen obyčejnej dealer drog, kterej by rád rozjel vetší byznys než jen prodávat pytlíčky feťákům na ulicích a v klubech. Se svým kumpánem Tonym si nevedou špatně, přesto Frank přesvědčí mafiánského bosse Mila, aby mu půjčil prachy na kšeft, ze kterýho oba vyvařej pořádnej balík peněz. Milo souhlasí a Frankovi půjčí s tím, že jestli něco podělá, zapomene na dobré vztahy a jeho mrtvolu budou seškrabávat ze zdi... (North Video)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (39)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Refnův originál byl parádní, ale už je to nějaký ten pátek, co jsem ho viděl, takže britský remake jsem neměl s předlohou potřebu srovnávat. Na můj vkus možná trošku moc techno, ale díky tempu a hercům jsem nad všudypřítomným ducáním mávl rukou. Chápu, že divák, který si včera pustil originál a dnes remake, bude ohrnovat nos, ale když si dáte pár let odstup, tak věřím, že si užijete i tuhle verzi. 75% ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Na úvod musím podotknout, že "Windigem" Refnem prudce pohrdám, považuji ho za audiovizuálního teroristu a profesionálního nudila a pokud mohu, vyhýbám se mu jako kolonádní obšoust pannám. Z tohoto důvodu nejsem postižen dánským originálem, který je bezesporu pestřejší o nervydrásající, nekonečné záběry kamery do jednoho bodu ve snaze vyjádřit bezbřehé umělecké ambice mistra esoterické nudy. Myslím si, že jeho pouhá produkční účast určitě rymejku jen prospěla. Jak už název napovídá, film se věnuje problémům se zácpou a jejich řešení. Nejde však o klasickou poruchu peristaltiky střev, jednoduše řešitelnou běžným laxativem. Hlavní hrdina má prostě v prdeli kolík. Stal se totiž vítězem veřejné zakázky na dodávku koksu a ukecal pár balkánců, aby mu dali na fuckturu. Shodou nešťastných náhod a akcí macešského státu, který sociálně - demokraticky brání svobodnému podnikání, jak jen může, došlo k narušení dodavatelsko - odběratelských vztahů, přičemž zásahem vyšší moci plnění selhalo. Jelikož však náš milý podnikatel opomněl zakotvit tuto podstatnou klauzuli ve smlouvě o dílo, má za prdelí naprosto dokonalého, jugošského mecenáše šňupací kultury, sveřepě rozhodnutého řešit své pohledávky mimolegální cestou a snažícího se tak svého dlužníka minimálně pořádně urazit. Třeba průstřelem kolena nebo tak... Je to strhující, hnusné, špinavé, tísnivé, prosté jakýchkoliv artových kudrlinek a já bez váhání vytahuju všech pět. ()

Reklama

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Opravdu si to tam narveš ??" ;) No, nejspíš by to zvládla, holka šikovná, kdyby se něco v Amsterodamu neposralo.. Ale on to nakonec zvládl i Luis Prieto, tak se ptám pro změnu já, jestli si raději nechcete ty svoje uplakaný plky strčit do řiti !! Proč si ty svoje cancy o zbytečnosti remaků prostě už pro jednou neodpustíte ?? Bez ohledu na fakt, že Refnův původní snímek skutečně vypadá mnohem lépe, Prieto se hodně snažil, a tak i Dealer platí za hodně slušný kousek.. Sice na úkor syrovosti sází na symbolicky větší tempo, taky proto svůj film dělí na dny v týdnu, ale i tak to docela dobře funguje, byť některé motivace i vztahy mezi postavami zůstávají poněkud nejasné, vše vynahrazuje parádní soundtrack Orbitalu bratří Hartnollů a vlastně i celá vizuální stránka, která paradoxně připomíná spíš pozdější Refnovu tvorbu.. A Richard Coyle v roli Franka ?? Ten mě hodně bavil, i když vypadá jako Martin Stránský, a vůbec mi sem nepasoval..;) Tady by mě to jejich dabingové spojení opravdu zajímalo.. Takže se už vlastně nabízí jen poslední otázka, totiž proč tedy vlastně dánský šílenec Nicolas Refn tenhle snímek produkoval ?? Platíte-li za jeho skalní příznivce a obdivovatele, podotýkám, že já osobně s jeho filmy nemám absolutně žádný problém, to určitě spíš naopak, pak byste ho teď v rámci vlastní logiky měli považovat za narcistního sráče, který si vlastně sám strká hlavu do rekta, když nechává nějakého britského nazdárka, a rozhodně i výborného Matthewa Reada s jeho scénářem, prznit svou vlastní prvotinu, navíc dnes již kultovní.. ()

JASON_X odpad!

všechny recenze uživatele

Další zbytečný remake. A navíc naprosto průserový. Vážně nevím, jak bych se na tenhle film tvářil, kdybych už dávno (v minulým tisíciletí) neviděl Refnův syrový dánský originál. Protože teď mám dojem, že takovou přehlídku trapnosti aby divák pohledal, skoro jako kdyby to točili Češi v devadesátkách. Navíc z Mila je Albánec nebo cikán nebo co, z jeho gorily vazouna Radovana jakejsi tlustej Hakan, Frankova kamarádka šlapka má sexappeal řeholní novicky... K zblití. Ale totální úlet jsou představitelé Franka a Tonyho, božínku. Jako kdyby světácký a drsňácký dealery hráli Vaculík a Tofi. Nebo ne, spíš Mádl a mladej homo Stropnický. A obchodník se zbraněma by byl třeba Liška. Eh, tak rád bych měl hlavu pisklavého kašpárka Tonyho ve svěráku ve sklepě, pomalu utahoval, hodně pomalu, sadisticky, až by se ozvalo slastné "křup!". Myšlenky psychopata? Kdepak, za to může tenhle paskvil! ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Když do jezírka v parku vysypete kilo koksu spořádaných balkánských obchodníků, je to průser a teď nemyslím to neuposlechnutí cedule PLEASE DO NOT FEED THE ANIMALS.. Nepolíbený originálem, potěšen přítomností Neila Maskella a Paula Kayeho, napumpován elektronickým soundem made in Orbital, rozčarován nevhodně obsazeným Coylem, zklamán tradicionalismem zápletky ala Kamarád do deště: Příběh z Londýnu a často vyautován Prietovou rádoby invenční režií. Vsadím se, že ten den jezdily kačeny po hladině jak závodní čluny.. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (3)

  • Film sa natáčal v Londýne. (Laslo)
  • Približne v 3. minúte Frankov (Richard Coyle) spoločník drží v ľavej ruke cigaretu počas strihu rôzne. Najprv filtrom k sebe a následne filtrom od seba. (Johnny.ARN)
  • Herec Zlatko Buric si zahrál i v původní dánské trilogii Pusher režiséra Nicolase Windinga Refna, a to dokonce i stejnou postavu - mafiána Mila. (JardaBauer)

Reklama

Reklama