poster

Práskač a jeho kat

 • anglický

  The Hit

 • slovenský

  Udavač a jeho kat

Drama / Krimi

Velká Británie, 1984, 98 min

 • RAiken
  ***

  Po španělsku unavené, utahané a sluncem vydřené, po americku našláplé a rozverné a po anglicku suše sehrané s pěknými dialogy. Přesto kvalitní podívaná lehce rozjímající o smyslu bytí a nebytí v tomhle špinavém světě se sympatickými herci, kteří skutečně nehrají své obvyklé party a předvádějí to, co byste od každého z nich nečekali…(28.2.2008)

 • Cushing
  ****

  Nezapomenutelná krimigangsterka, která je "o něčem jiném". Jaksi o smrti a připravenosti na ni. Terence Stamp bohužel na tuhle roli nemá, všichni ostatní výborní. Fernando Rey bohužel poněkud nevyužit. Možná tomu ublížil příliš aktivní střih, nevím. Chtělo to ještě spočinout... Jako na hřbitově. Ale že to stojí za to, o tom žádná.(22.8.2009)

 • kobejn
  ***

  velmi solidní film od kvalitního režiséra, který své nejlepší kousky teprve chystal. Vidět to až po nich je zajímavá lekce, stejně jako vidět ještě mladičkého Tima Rotha s šílenym blonďatym účesem. Myslím, že Quentin si ho pak do Gaunerů vybral vybral kvůli této roli. Je to malej, ale poctivě a kvalitně udělanej film.(17.9.2011)

 • Devadesát Dva
  ***

  Terence Stamp napráší svoje kumpány v soudním procesu a ti mu slibují pomstu. O deset let později, když se skrývá ve Španělsku, je unesen mlčenlivým zabijákem Johnem Hurtem a excentrickým mladým pakem Timem Rothem (v jeho první výraznější roli a nutno dodat, že z ní vyždímal, co šlo). Do toho přiberou jako rukojmí Lauru del Sol, v roli vydržované šlapky, která se, na rozdíl od smířené, usměvavé a nad věcí a na párku mající postavy filozofujícího sečtělýho Stampa, konstantně snaží pláchnout. A veselá road movie se spoustou zvláštních momentů, může začít. Celý film stojí zejména na přesných hereckých výkonech čtveřice zúčastněných, není to žádná bomba, je to jen moc příjemnej film v tom, že je sám sebou. Taky je zajímavý sledovat všechny ty španělský lokace během 80's, vesnice, pouště, vodopád, město, výhled z balkonu na Madrid. Ne zrovna snímek, co by vyhledávala jakákoliv skupina diváku, vyjma fanoušků lidí, co na tomhle pracovali. Je těžký vyzdvihnout jednoho herce přes druhýho, protože je každej tak přesnej. Příjemná jednohubka, ke které se dá potenciálně vrátit, když na ni ze zvláštního důvodu bude nálada. Velký plus za konec.(6.1.2019)

 • roorybacky
  ****

  Minimalisticky pojatý snímek staví především na přesvědčivě zahraných rozdílných charakterech. Podpořený spoustou nádherných záběrů nezačne jen tak nudit, akorát závěr byl na můj vkus možná až moc nevýrazný... Hudební složka je více než obstojná - a to hlavně více prostoru zasluhující titulní melodie Erica Claptona. A ZAKÁZAL BYCH DABING.(24.2.2008)

 • - Do role Myrona (Tim Roth) byl původně zvažován Joe Strummer, zpěvák a kytarista The Clash. (Missa08)