Reklama

Reklama

Muž taiči

  • USA Man of Tai Chi (více)
Trailer

Příběh o zdánlivě obyčejném čínském mladíkovi, který žije se svými rodiči v Pekingu a pracuje jako poštovní doručovatel. Jmenuje se Tiger Chen Lin-Hu a mistrně ovládá bojové umění taiči. Navzdory varování svého mistra sní o tom, že se jednoho dne stane uznávaným bojovníkem. Právě proto si jej vyhlédne záhadný podnikatel Mark, který mladíka zatáhne do svých nelegálních zápasů bez pravidel. Mark za to pochopitelně shrábne pořádný balík peněz. Chen Lin-Hu brzy začne světu nelegálních turnajů propadat a mění se na krvežíznivý stroj na likvidaci protivníků. Po nějaké době se Tiger opět setká se svým mistrem, který podle bojového stylu pozná, že zápasí jen pro peníze. Postupem času si však uvědomí, že tyto souboje neodpovídají jeho čestným způsobům, a rozhodne se skončit. Jenomže Mark s ním má jiné úmysly. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (257)

Psema 

všechny recenze uživatele

Vlastně docela fajn ozvěna osmdesátkových arénovek, která v úvodních 30 minutách dovede i celkem slušně strhnout vymazlenými souboji. Jenže kolem půlky se začne děj tříštit víc než kosti, Keanu začne být extrémně k smíchu, což vygraduje k léty profajtovaným obratům a finále, které nejenže film nevygraduje, ale vyloženě degraduje směrem k posmutnělému "hmmm". Komu nevoní osmdesátkové ozvěny a při vandammovských roznožkách už nemívá příjemné mrazení v zátylku, může jít pohodlně níž. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Martial arts Pecka! Reevs přesně věděl, co mám rád a natočil martial arts film podle mých přání. Nesnažil se příliš rozvíjet děj,žádné zbytečné drama nebo spousta dialogů o ničem, je to pure unstoppable akční jízda,která mi místy vyrážela i dech. Choreografie je ohromující a jedna z nejlepších v tomhle žánru, kamera zachytává veškeré záběry, každý hmat,chvat,úder.. VŠE JE VIDĚT! Pro fanoušky martial arts filmů jednoznačně povinnost, ostatní ruce pryč. 80% ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Keanu Reeves už si zahrál všelijaké role. Dobré, zlé, ale i neutrální. Tady k tomu přitočil status režiséra a toho bych pasoval na kupodivu dobrého. Kupodivu proto, protože je to jeho debut a od toho nikdy nevím, co čekat, když ho má na starosti herec. Keanu se s tím ale popral poctivě. Film je o soubojích, což je ironie, protože samotné Tai chi s bojem příliš společného nemá. Souboje tady ale i tak nemají chybu. Je jich docela dost a kamera stativ drží kupodivu tak, že z něj filmovej pás jen tak nevyklepe. Teda jen v případě, že Keanu nenatáčel na digitál. Ten by filmovej pás těžko nabízel. Ale zase by mu mohla vypadnout nějaká ta paměťová karta. Film jako takový je nicméně o soubojích a to je to nejpodstatnější, co nabízí. Všecko ostatní je jen snůžka všeho možného, co už bylo v televizi na tisíc způsobů. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Tak nám Kínu dostal pár komouškých Jüanů, aby debutoval, a dovezl zpátky z Číny kontejner narvaný bezskrupulózním plagiátem, který by mohl z fleku zamířit do vietnamských tržnic. V osmdesátých letech by možná tyhle trampoty zabijáckého, ťamanského chiropraktika, co se svými třicet kily porovná v aréně záda a klouby všemožným stokilovým hovadům, protože má vytuněné Či, kterým dokonce dokáže do dvou metrů i vyváženě zabít, vzbudily nějakou tu drobnou erekci u fanoušků Fandamovek, ale ve 21. století se tomu musí smát i obstarožní otyloňové, co na nich vyrostli. Navíc ta komediální vložka, kdy ze sebe Neo nakonec udělá kataristického mistra nad mistry, skáče tam jako malé slůně, snaží neohrabaně zabít svého ortopeda a všechno to maskuje střihem, je vskutku k popukání. Naneštěstí své Či tolik netrénoval, a tak je v pi-Či jak s rolí, tak s celým filmem. Skvělý Auwais se v tom jen tak prošel a trochu protáhl a já moc doufám, že na to v provincii Šen-si pár zotročených rolníků skákne do Cinestáru a pro obrovský sukces jedničky tak bude mít Kínu příležitost udělat ze sebe čuráka i ve dvojce, jenž bude o bojové akupunktuře s názvem Man of needle penetration ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $25miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $4,739,000▐ na režisérsky debut to Keanu Reeves celkom zvládol, je to pozerateľné, dej ako tak újde aj keď moc toho neprinesie, súboje sú ale prevažne celkom ozdobou, tie to zachraňujú /50%/ ()

Galerie (131)

Zajímavosti (9)

  • Filmovanie prebiehalo v čínskej metropole Peking, v Hongkongu a Macau. (MikaelSVK)
  • Při telefonátu Tigera Chen Lin Hu (Tiger Hu Chen) s Donako Markem (Keanu Reeves) ve zhruba 44 minutě je v TV časová stopa v jednom záběru 3h 7m, v dalším střihu 3h 2m, a v následujícím opět 3h 7m, přitom se jedná o jednu pokračující scénu. (fcapab)
  • Predstaviteľ hlavného hrdinu Tiger Chen Hu sa pozná s Keanu Reevesom (Donaka Mark) z natáčania filmov Matrix Reloaded (2003) a Matrix Revolution (2003), kde robil kaskadéra bojových scén a trénoval Reevesa v Kung fu. (ywo666)

Související novinky

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

17.09.2013

Nějak se mu ten comeback nedaří. Jeho režijní debut Man of Tai Chi moc slávy ani peněz nepobral a obludně předražená samurajská fantasy 47 Ronin (rozpočet údajně přesáhl 200 milionů dolarů) vypadá na…

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

15.08.2012

Tak trochu zhulené sci-fi komedie Skvělé dobrodružství Billa a Teda a Neskutečná cesta Billa a Teda z přelomu 80. a 90. let můžete milovat nebo si u nich klepat na čelo, ale kultovní status jim…

Borci z The Raid vymlátí Hollywood

Borci z The Raid vymlátí Hollywood

30.07.2012

Indonéská pecka Serbuan maut aka The Raid je možná nejryzejší a určitě nejbrutálnější akční film posledních měsíců, ne-li let. Není divu, že se chystá pokračování i americký remake (ačkoli už…

Keanu Reeves jako zlý kungfista

Keanu Reeves jako zlý kungfista

17.12.2011

O projektu Man Of Tai Chi jste už u nás četli. Keanu Reeves si pro svůj režijní debut vybral klasické téma: příběh o mladíkovi, kterého jeho bojové schopnosti přivedou do světa „úžasných možností a…

Reklama

Reklama