Muž taiči

太極俠

Neporaziteľný bojovník

Akční

USA / Čína / Hong Kong, 2013, 105 min

Keanu Reeves si vzpomněl na svoje matrixovská léta a v Číně natočil snímek, kde si zahrál temnou verzi Nea bez až tak cool schopností. Lítat překvapivě neumí a nejspíš ani zastavit kulku. Film je laděn spíše do temna, ale není to zas až takový horor. Nějaká ve vodotryscích stříkající krev... na tu si nechte zajít chuť. Kosti však už křupají od první scény a těch bojových partů je zde docela dost. Scénář nijak nepřekvapí, jedná se o leeovskou klasiku, kdy se skupina bojovníků ocitne přímo v zápasech na život a na smrt, které vede jeden šílenec, co se vyžívá ve smrti. Bílá a černá, dobré a zlé. Co chcete víc? Stylizované, i když ne moc, souboje nijak novátorské, ale na prvotinu známého herce v roli režiséra to ujde.(5.2.2014)

Poctivě natočenej bojovej film, aspoň teda první 2/3 filmu, kde je soubojů dostatek a jejich choreografie i způsob natočení jsou slušné (jako režisér akčních scén je uvedenej Yuen Woo-ping, ale v jeho filmech je akce přece jenom přehlednější a líp natočená, tak těžko říct, jak moc měl nad jejich natáčením kontrolu). Každopádně je škoda poslední třetiny filmu, kde místo tradiční gradace délky i kvality akce dojde jen na průměrný souboj s hlavním záporákem na konci filmu a jako naprosto promarněnou příležitost beru angažování Iko Uwaise - najmout ho do filmu, který stojí na soubojích, nechat ho minutu nahánět hlavního představitele, aniž by došlo pořádně ke kontaktu a pak to utnout? Velký WTF.. No škoda, mohlo to dopadnout líp, ale za ty první 2/3 si film 3* zaslouží.(1.12.2013)

Vraťme se spolu časem. A to asi tak o jeden rok. Keanu Reeves někdy v tu dobu dokončil dva projekty. 47 Róninů a Muž tai chi. U obou se projevuje syndrom davového šílenství. Oba kousky měli být propadákem. Oba měli být selháním KRse. Nestalo se tak. Jak 47R tak Muž Tai Chi nabízejí slušnou porci zábavy. Komerčně to tedy asi žádná pecka nebude, ale žánrově se jedná o povedenou arénovku. Souboje mají styl, rychlost a velmi dobré choreo. Navíc je na konci vidět že Neo vše nezapomněl a vytáhne slušnou bitku. Na lana seru, ty k tomu proste patří. Trošku mě vytočilo "kouzlení" v podobě tlakové vlny, ale dá se to nakonec odpustit. Vytknu určitě absenci krve. Respektive minimum krve. Teď k tomu davovému šílenství. Vy kdo jste film neviděli se místním hodnocením nenechte odradit a pokud podobné filmy máte rádi užijte si to. 4tou hvězdu dávám za odvahu. Za odvahu KRse udělat v dnešní době čistou řezačku. Ne dokonalou, ale velmi slušnou. 70 procent.(19.5.2014)

• mcb

Série jednotvárných a od sebe nerozlišitelných soubojů, které drží pospolu nezáživný příběh. Keanu Reeves zřejmě chtěl natočit jakousi esenci asijských bojových filmů, na to má však jako režisér ještě hodně co dohánět. Ve výsledku je pak Man of Tai Chi nudná arénovka ve stylu Tekkena, navíc s příšerně zvoleným castingem hlavních rolí (sympatický Iko Uwais z Raidu se mihne jen v jedné bezvýznamné roličce) a typicky hloupým scénářem. Keanu navíc nějak za ty roky zapomněl hrát...(18.8.2013)

Martial arts Pecka! Reevs přesně věděl, co mám rád a natočil martial arts film podle mých přání. Nesnažil se příliš rozvíjet děj,žádné zbytečné drama nebo spousta dialogů o ničem, je to pure unstoppable akční jízda,která mi místy vyrážela i dech. Choreografie je ohromující a jedna z nejlepších v tomhle žánru, kamera zachytává veškeré záběry, každý hmat,chvat,úder.. VŠE JE VIDĚT! Pro fanoušky martial arts filmů jednoznačně povinnost, ostatní ruce pryč. 80%(13.8.2013)

• - Při telefonátu Tigera Chen Lin Hu (Tiger Hu Chen) s Donako Markem (Keanu Reeves) ve zhruba 44 minutě je v TV časová stopa v jednom záběru 3h 7m, v dalším střihu 3h 2m, a v následujícím opět 3h 7m, přitom se jedná o jednu pokračující scénu. (fcapab)

• - Tiger Chen Hu (Chen Lin-Hu) skutočne ovláda štýl Tai Chi a vyhral v Amerike aj niekoľko súťaží v tomto bojovom umení. (ywo666)

• - Spoiler: Počet mŕtvych vo filme je 5. (ywo666)