Muž taiči

Neporaziteľný bojovník

Akční

USA / Čína / Hong Kong, 2013, 105 min

• joehot

K soubojovým scénám: nechápu, proč název filmu obsahuje Tai Chi, když v něm Tai Chi používá tak maximálně Tigerův mistr (a to ještě celkem prapodivně). Jinak jsou souboje celkem dovedně natočené. Kromě toho posledního. Finální boss Keanu by se měl vrátit ke smutnění na lavičce. K filmu samotnému: neučesané, naivní, hloupé a dost často i směšné. Je mi líto, Keanu, ale tvůj režijní debut mi moc nezachutnal.(23.7.2013)

No já zírám, že ten Tygří kluk dal všechny ty namakaný hovada, ale přeci jenom když bušil těmi svými malými pěstičkami, do toho třímetrového černocha, jehož svaly zaplňovaly celou místnost, tak to už i mně přišlo trochu moc. Ale zase chápu, že do hlavní role nemohli obsadit Iko Uwaise, ten by se s tím nesral a vymlátil by to za dvacet minut a tak se Tygří kluk nechává hodinu mlátit, ale vždycky to nějak zvládne. Ale je to zase jeden z těch filmu, kde bitky sou hezký a až na pár vyjímek (bráchové v klubu a muž z ocele), ale nejsou nijak naturalistické. Ale tohle všechno by ještě šlo nebýt toho rozverného a nezvykle čiperného dědy, který sežral veškerou Či a tak Tygřímu klukovi kecá do jeho záležitostí a to už sem opravdu měl chuť mu vrazit svoji ČI do nosu. A korunu tomu nasadí závěrečná bitka mezi Tygříkem a nestárnoucím Keanu Reevsem, kde se nešetří vzdušnými souboji a ani leteckými manévry. Spoiler ! No film končí dobře jak jinak, Tygrovi kdo klína spadne velké bohatství, krásna ženská, uznání všech bojovníku na světě že je nejlepší a přátelské třísknutí od dědy do zad, že našel to správné Či a že se snad i poučil a že už nebude vyvádět kraviny.(26.6.2015)

Nooo,ze začátku vás film vtáhne do příběhu který už byl viděn několikrát a to jsou nelegální zápasy,ale pak se příběh soustředí na Tigera Chana ,který bojuje pomocí cvičební metody Taiči a pak je to už jasné jak se slušný chlapec dostane do spáru svědomí a zároveň touhou být nejlepší.No bojová techniky a celkově bojové scény tu nejsou špatné a mihne se tu i Iko Uwais známý z filmu zátah,ale něco je zase jak z nějaké béčkové playstation hry v kombinaci z technikou za matrixu.Takže kdo si libuje v bojové technice tak bude většinu filmu spokojen,ale mě to tedy dvakrát nechytlo a proto dávám 60 % a tři hvězdy.(18.10.2014)

• pornogrind

Tahákem filmu pro mě nebyl Keanu Reeves ( proti kterýmu osobně nic nemám ) ani Tiger Chen Hu ( kterej mi zrovna dvakrát nesedl ). Hlavní důvod pro puštění tohoto kousku byla účast Iko Uwais(e). O to víc jsem byl nasranej. Čekal jsem velký finále Tiger versus Iko a ono hovno. Totální fraška. A Uwais(ův) potenciál absolutně nevyužitej. Za tohle by Reeves zasloužil pár facek. Mnou očekávané finále se nekonalo. Třešničkou na dortu je tady finále v podobě Reeves versus Tiger. Nuda. Spíš mi tohle vyvrcholení přišlo slabší jak většina soubojů. Mínusem filmu, potažmo soubojů je kamera a otřesnej střih. Normálně bych dal za 3 hvězdy jako celkem koukatelnej průměr. Ale nevyužití kvalit Iko Uwais(e) srazilo hodnocení o hvězdu níž.(6.12.2016)

Průměrný bojový film, který nám místo klasického příběhu cti a pomsty nabízí příběh dnešním lidem bližší - totiž příběh peněz. Kromě toho ale Keanu uvádí sám sebe v roli fanatického šílence, který se cítí být trenérem gladiátorů dnešního světa, a ta role velmi dobře sedí na ten jeho pokrfejs. Co mi ale opravdu vadilo, byly příliš rychlé charakterové změny Tigera Chena a ten okamžitý přerod z brutálního zabijáka do klidného a mírumilovného tai-chi muže. Ale jelikož tohle je problémem většiny bojových filmů, budiž mu to odpuštěno (nebo to aspoň budiž ignorováno). 60%(18.10.2013)

• Keanu Reeves

• - Při telefonátu Tigera Chen Lin Hu (Tiger Hu Chen) s Donako Markem (Keanu Reeves) ve zhruba 44 minutě je v TV časová stopa v jednom záběru 3h 7m, v dalším střihu 3h 2m, a v následujícím opět 3h 7m, přitom se jedná o jednu pokračující scénu. (fcapab)

• - Filmovanie prebiehalo v čínskej metropole Peking, v Hongkongu a Macau. (MikaelSVK)

• - Iko Uwais, mistr indonéského bojového umění pencak silat, se arénou sotva mihne, takže jeho jméno na plakátech k filmu je na hraně podvodu. (Terva)