Muž taiči

• USA Man of Tai Chi (více)

Svou režijní prvotinu, Muž taiči, umístil režisér Keanu Reeves do kulis moderního Pekingu. Film, ve kterém Reeves vytvořil i jednu z hlavních rolí, vypráví o duchovní cestě mladého zápasníka (Tiger Chen), jehož jedinečné schopnosti ho zavádí do prostředí velmi lukrativních nelegálních zápasů. V soubojích, které jsou stále ostřejší, půjde o holý život. (Bontonfilm)

verbal

Tak nám Kínu dostal pár komouškých Jüanů, aby debutoval, a dovezl zpátky z Číny kontejner narvaný bezskrupulózním plagiátem, který by mohl z fleku zamířit do vietnamských tržnic. V osmdesátých letech by možná tyhle trampoty zabijáckého, ťamanského chiropraktika, co se svými třicet kily porovná v aréně záda a klouby všemožným stokilovým hovadům, protože má vytuněné Či, kterým dokonce dokáže do dvou metrů i vyváženě zabít, vzbudily nějakou tu drobnou erekci u fanoušků Fandamovek, ale ve 21. století se tomu musí smát i obstarožní otyloňové, co na nich vyrostli. Navíc ta komediální vložka, kdy ze sebe Neo nakonec udělá kataristického mistra nad mistry, skáče tam jako malé slůně, snaží neohrabaně zabít svého ortopeda a všechno to maskuje střihem, je vskutku k popukání. Naneštěstí své Či tolik netrénoval, a tak je v pi-Či jak s rolí, tak s celým filmem. Skvělý Auwais se v tom jen tak prošel a trochu protáhl a já moc doufám, že na to v provincii Šen-si pár zotročených rolníků skákne do Cinestáru a pro obrovský sukces jedničky tak bude mít Kínu příležitost udělat ze sebe čuráka i ve dvojce, jenž bude o bojové akupunktuře s názvem Man of needle penetration ()

Enšpígl

Docela se mě líbil ten souboj o duši slušného člověka  (v tomto případě bojovníka), pak docela kvalitní fighty a náznaky originalních záběrů. Na druhou stranu, že bych se do příběhu vysloveně zažral to tedy fakt ne. ()

Malarkey

Keanu Reeves už si zahrál všelijaké role. Dobré, zlé, ale i neutrální. Tady k tomu přitočil status režiséra a toho bych pasoval na kupodivu dobrého. Kupodivu proto, protože je to jeho debut a od toho nikdy nevím, co čekat, když ho má na starosti herec. Keanu se s tím ale popral poctivě. Film je o soubojích, což je ironie, protože samotné Tai chi s bojem příliš společného nemá. Souboje tady ale i tak nemají chybu. Je jich docela dost a kamera stativ drží kupodivu tak, že z něj filmovej pás jen tak nevyklepe. Teda jen v případě, že Keanu nenatáčel na digitál. Ten by filmovej pás těžko nabízel. Ale zase by mu mohla vypadnout nějaká ta paměťová karta. Film jako takový je nicméně o soubojích a to je to nejpodstatnější, co nabízí. Všecko ostatní je jen snůžka všeho možného, co už bylo v televizi na tisíc způsobů. ()

T2

Rozpočet $25miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $4,739,000▐ na režisérsky debut to Keanu Reeves celkom zvládol, je to pozerateľné, dej ako tak újde aj keď moc toho neprinesie, súboje sú ale prevažne celkom ozdobou, tie to zachraňujú /50%/ ()

EvilPhoEniX

Martial arts Pecka! Reevs přesně věděl, co mám rád a natočil martial arts film podle mých přání. Nesnažil se příliš rozvíjet děj,žádné zbytečné drama nebo spousta dialogů o ničem, je to pure unstoppable akční jízda,která mi místy vyrážela i dech. Choreografie je ohromující a jedna z nejlepších v tomhle žánru, kamera zachytává veškeré záběry, každý hmat,chvat,úder.. VŠE JE VIDĚT! Pro fanoušky martial arts filmů jednoznačně povinnost, ostatní ruce pryč. 80% ()

Psema

Vlastně docela fajn ozvěna osmdesátkových arénovek, která v úvodních 30 minutách dovede i celkem slušně strhnout vymazlenými souboji. Jenže kolem půlky se začne děj tříštit víc než kosti, Keanu začne být extrémně k smíchu, což vygraduje k léty profajtovaným obratům a finále, které nejenže film nevygraduje, ale vyloženě degraduje směrem k posmutnělému "hmmm". Komu nevoní osmdesátkové ozvěny a při vandammovských roznožkách už nemívá příjemné mrazení v zátylku, může jít pohodlně níž. ()

TeeAge

|| Scenár: Michael G. Cooney | Hudba: Chan Kwong-Wing | Distribúcia: RADiUS-TWC, Entertainment One, RoadShow Entertainment, China Film Group, Universal Pictures | Štúdio: China Film Group, Dalian Wanda Group, Village Roadshow Pictures Asia, Universal Studios | Rozpočet: 25 miliónov $ | Tržby: 5,421,632 $ | Ocenenia: - || Zápletka o ilegálnom online prenose celkom fajn, ďalej i obrazovo podarený film. Konečná pasáž však zrujnuje celkový dojem, a veru, vzhľadom k tržbám je evidentné, že to nedotiahol nie len scenárista, ale ani distrubútor. Ako režisérská prvotina Reevesa z akčnej stránky slušné, príbehovo-kompozične miestami úsmevné. 45% | Blu-Ray, THX, EN DTS | ()

sniper18

Je to mierne nadpriemerný akčný bojový film od Keanu Reevesa. Má dosť dobrý príbeh o znalcovi bojových umení v štýle tai chi, ktorý aj napriek učeniu svojho majstra chce svoje schopnosti využívať aj proti iným bojovníkom a tak sa zapojí do športových hier. Tu si ho všimne vplyvný muž organizujúci drsné nelegálne zápasy a ponúkne mu prácu, ktorú aj prijme, keďže jeho bežná práca doručovateľa ho samozrejme neuspokojuje, ale kvôli drsným zápasom sa postupne mení a navyše si uvedomuje, že sa zaplietol s veľmi nebezpečnými ľuďmi, po ktorých ide aj vytrvalá policajtka. Spracovanie je ale iba priemerné, od filmu s touto tématikou sa samozrejme nedá očakávať nič viac, než zábavné akčné béčko, čo mi ale vôbec neprekáža, len tentoraz to zostalo niekde v polovici cesty. Spočiatku mi to výborne sadlo, dobre podaný hlavný hrdina, či už vzťah s majstrom, nezaujímavá práca alebo športová kariéra, samozrejme nesklame ani celá tématika nelegálnych zápasov s ich šéfom a k tomu ako doplnok línia s policajtkou a potenciál pre príjemnú romantiku, ktorá by mohla ľahko poslúžiť ako doplnok pre osobný motív na zápasy. Lenže po tej prvej vydarenej tretine to už upadne, všetky línie svoj potenciál dostatočne nevyužívajú, ale hlavným problémom je bezpochyby fakt, že hlavný hrdina tu nemá funkčnú motiváciu, čo je v tomto žánri jednoducho nevyhnutné. Ide mu len o peniaze a snahu byť najlepší, nič viac, takže som mu ako divák nemal žiadny dôvod fandiť. A tak v celej tejto zvyšnej hodine ma už zaujal len tento zaujímavý nápad o dvoch súvisle idúcich bojových kariérach hlavnej postavy, legálnej a nelegálnej, pričom práve tá výrazne ovplyvňuje aj tú legálnu, inak sa tu už nič výraznejšie zaujímavé nenájde. Akcie je tu dosť a nie je zlá, ale aj tak na mňa pôsobí trochu rozporuplne. Tvoria ju samozrejme hlavne súboje, ktoré sú skutočne výborne natočené, ideálna kamera, rovnako aj malé množstvo strihov, takže sú plne prehľadné, čo je samozrejme veľkým plusom, navyše pôsobia dynamicky a nereálnych prvkov je minimum, takže väčšinou pôsobia pomerne realisticky. Pochváliť musím aj fyzické schopnosti takmer všetkých zúčastnených, ktorí akciu zvládajú na vysokej úrovni. Lenže choreografia je až príliš stereotypná, prakticky bez nápadu, bojovníci viditeľne nejdú na doraz, takže ma časom už čím ďalej viac prestávali baviť a tie posledné ma už vôbec nebavili, obzvlášť finálny. A preto najviac chválim súboje z prvej tretiny, či už športové, nelegálne, ale aj s majstrom. Herecké obsadenie je celkom slušné, Tiger Chan síce nemá žiadnu charizmu, ale v boji mu to ide, takže jeho výber chválim, Keanu Reeves je slušným záporákom, opäť poteší aj Karen Mok a Simon Yam, len ten tu má prekvapivo prakticky úplne zbytočnú úlohu, príjemná postava priateľky hlavného hrdinu a sklamaním je Iko Uwais, ktorí sa síce zúčastní jedného súboja, ale ten nemá čím zaujať. Réžia a technická stránka sú v rámci žánru rozhodne nadpriemerné, slušná vizuálna stránka, spomínaná prehľadnosť súbojov, tu si moc nemám na čo sťažovať. Keanu Reeves sa rozhodol natočiť poctu bojovým umeniam a vôbec neurazil, cítiť tu, že ho to skutočne zaujíma, ale kvôli dvom pomerne výrazným záporom, teda slabej motivácii hlavnej postavy a stereotypným súbojom nemôžem dať lepšie hodnotenie. Ale na to jedno pozretie mi to ako fanúšikovi žánru stačí. 58% () (méně) (více)

Hitman_47

Naprosto chápu většinu hodnotících, jelikož tohle je opravdu "béčko, co si šahá skoro až na céčko" , a je velmi těžké uvěřit, že tohle natočil Reeves. Děj je stupidní až na dno rezavého hrnca z cikánské osady, ale sad Keanu asi pochopil, že chce natočil martial arts film a podle toho to taky vypadá. Bitky tu jsou opravdu velmi pekné a je jich tu dost ... jasne, film se jmenuje Man of Tai Chi, a skutečného tai chi je tu v pravdě pomálu, ale jelikož jsem chlapec z Moravy, co se rád koukne na velmi pekně natočené drtichvaty v rytmu skvéle dynamické choreošky, tak jsem si to opravdu užíval ... závěrečný fight s Reevesem sice celkem dost pokulhává, bo náš Neo je oproti malému a hbitému asiatovi opravdové dřevo a spoléhá se čistě na drátovou akci ... ale má tam pár pekných vychytávek, které oko divákovo potěší do té míry, že mu to dřeváctví odpustíte ( i když asi zase čistě subjektivní záležitost vzhledem k hodnocení ostatních). Za mě fajne a doufám, že Reeves s tímhle žánrem neskončí ... a toho Ika v dalším filmu využije o dost lépe a víc, než tu ! ()

*CARNIFEX*

Chen pracuje ako poslíček pre súkromnú dodávateľskú spoločnosť. Vo svojom voľnom čase navštevuje menší shaolinský chrám kde sa od tamojšieho majstra priúča málo známemu bojovému umeniu Tai Chi. S daným umením sa bez súhlasu svojho majstra snaží preraziť na rôznych malých turnajoch. Jedného dňa dostáva ponuku aby sa zúčastnil skutočných súbojov - bez pravidiel. Chen síce váha, ale nakoľko je v zlej finančnej situácii a majstrov stánok sa chystajú zbúrať, ponuku príme bez toho, že by len tušil do čoho sa púšťa. Na režisérsky debut Reevesa som sa neskutočne tešil. Jedným dychom však musím dodať, že poriadne zaspal dobu. Filmy ala Krvavý šport či Leon s Van Dammom sú nenávratne preč. Snáď sa rýchlo preberie. Klišé kamier okolo hlavnej postavy bolo rovnako absurdné ako ploché, umelé Reevesovo "hranie-nehranie". Jediným plusom sa tak stávajú ( bohužiaľ ) priemerné súboje, ktoré sa miestami zvrhli do pouličného bezhlavého pästného štýlu. ()

Spooner

Keanu Reeves chtěl o sobě dát po dlouhý době pořádně vědět a zahrát si překvapivě velkou svini. Natočil tak béčkovou slátaninu, ve které si dávají všichni přes držku. Bojové scény a choreografie jsou sice fajn, ale je jich zde paradoxně až příliš, jsou jednotvárné a již po půlhodině vás tak přestanou bavit. Což je docela průser, protože zbytek je dosti nezáživná břečka s nudným příběhem. Hlavní hrdina je navíc zajímavý asi jako týden zvětralé pivo a Keanu mi v některých scénách až nebezpečně připomínal současné herectví Nicolase Cage. O důvod víc, proč se bát 47 Ronin. 40% ()

Wacoslav1

Takze cistej prumer musim pochvalit solidni souboje no ten finalni uz byl pravda dost prehnanej ale jinak se povedli Reeves evidentne pracoval v nizkorozpoctovych podminkach a lacinost z filmu srsi v kazdem zaberu po strance deje nebo postav to taky neni nic prevratnyho Revees jako zaporak ujde hlavniho hrdinu neznam ale aspon se umi bitkarit no vidim to celkove mezi dvema az trema hvezdama za slusny fajty to nakonec zaokrouhlim na ty 3* film kterej je dobry si pustit a mozna se k nemu i po nejaky dobe vratit zkratka naprosto prumerna zalezitost ktera nevyvola nadseni ale nemela by ani urazit ()

Xmilden

Další z nepovedených projektů, kdysi tolik milovaného Nea. Závěrečný souboj je notně nevěrohodný a Reevesova znalost bojového umění působí téměř směšně, stejně jako jeho herecký projev. 40% ()

cheyene

Úžasná choreografie a jasná odpověď všem, kdo si myslí, že tai chi je jen relaxační cvičení. Bohužel, dnes tomu tak asi ve většině případů je. Při mém výcviku v Shaolinu bylo součástí ranní rozcvičky právě taiči, ale také spíš ve formě relaxace a protažení. Aplikace jednotlivých pohybů se nerozebíraly. Jinak Keanu Reeves byl v záporné roli, zejména s maskou, skvělý. ()

Shakers

Neo si vytvoril program, ktorý nedokázal zničiť. Inak je to fajn film, po akčnej stránke ma rozhodne čo ponúknuť a radosť pozerať na tu choreografiu fightov, ktorá v závere pripomína Matrix a ktorá sa len tak nevidí. A to je asi všetko. Príbeh nie je zlý, ale nudný, rovnako ako keď Tiger Chen práve nebojuje. 45% - 2* ()

Madsbender

Keanu Reeves sa nás snaží presvedčiť o svojej láske k Ázii, jej mytológii a východným bojovým umeniam zaujímavým spôsobom. Minulý rok bol preňho v tomto ohľade bohatý, keďže si okrem svojho réžijného debutu v kalendári odškrtol aj účasť v samurajskej digitálnej trikovej exhibícii 47 Ronin (ktorú v dohľadnej dobe zmáknem tiež). Aby sme sa nepochopili zle, v zásade nie je Man of Tai Chi až tak zlým filmom, vlastne je vcelku obstojným priemerom. Skôr je to tým, ako na mňa film pôsobí - umelo, bezducho, priemerne. Mimo Keanu mi boli z nejakého dôvodu prakticky všetci ázijský herci nesympatický, od Tigera cez policajtku až po Reevesovho poskoka s vizážou makaka (prípadne inej podobnej opice). Príbeh je plný žánrových klišé a je skôr na okrasu, i keď niektoré motívy, najmä samotná premena z nevinného človeka na nemilosrdného zabijaka sú zaujímavé, miestami som sa však nudil. Úroveň trochu dvíhajú súboje, ktoré sú samé osebe vyvedené parádne, avšak sú dosť zle natočené (najhorší je paradoxne záverečný súboj s Keanom, kvôli ktorému vlastne strhávam jednu hviezdu). Takto zostáva len pachuť nevyrovnanej tuctovej bojovky, ktorá mala na viac, ale vydala sa cestou tuctového kinozážitku. Reevesa však ako režiséra ešte nezavrhujem, ako štart novej kariéry a oživenie jeho zašlej slávy to celkom funguje. Len škoda, že si tam Iko Uwais (áno, myslím tú mlátičku z Raid: Redemption) nezahral dlhšie, a vlastne ani nezabojoval. 45% ()

Idaho

Většina akčních filmů má postupně zvyšující kvalitu soubojů, která končí ultimátním boss fightem. Nechápu, jak to Keanu Reeves dokázal, ale tady to je přesně obráceně. Skutečného taichi je v tomto filmu pomálu, ale občas vykoukne nějaké to přilepení, stržení, páka či hození. (starý taichi mistr je velmi dobrý, jeho způsob boje asi je opravdové taichi, z filmového pohledu). Věčná škoda trapných drátů. Asi od poloviny filmu už jsem to nevydržel a smál se naivitě a blbosti scénáře a dorazila to komunistická idylka na konci. Má tohle Reeves zapotřebí? Rychle to ukončím, abych nedal jako verbal dvě hvězdy. Protože mám taichi moc rád: 50 % ()

pornogrind

Tahákem filmu pro mě nebyl Keanu Reeves ( proti kterýmu osobně nic nemám ) ani Tiger Chen Hu ( kterej mi zrovna dvakrát nesedl ). Hlavní důvod pro puštění tohoto kousku byla účast Iko Uwais(e). O to víc jsem byl nasranej. Čekal jsem velký finále Tiger versus Iko a ono hovno. Totální fraška. A Uwais(ův) potenciál absolutně nevyužitej. Za tohle by Reeves zasloužil pár facek. Mnou očekávané finále se nekonalo. Třešničkou na dortu je tady finále v podobě Reeves versus Tiger. Nuda. Spíš mi tohle vyvrcholení přišlo slabší jak většina soubojů. Mínusem filmu, potažmo soubojů je kamera a otřesnej střih. Normálně bych dal za 3 hvězdy jako celkem koukatelnej průměr. Ale nevyužití kvalit Iko Uwais(e) srazilo hodnocení o hvězdu níž. ()

mzss1

Tak tohle mi teda hezky sedlo. Žádný hluboký zápor, nic co by na filmu výrazně ubralo. Jednoduše jsem zkusil jiný film než furt ty americké. I mě přitáhla zajímavá skutečnost, že film režíroval Keanu Reeves. A k tomu, že si tu zahrál hlavního záporáka. Takže se jedná o jeho první režírovaný film a začal celkem dobře. Je jasné, že toto nebude hit, je to béčko - je jednoduché, ale mohlo se mu to i podařit hůře. Takže u mě je hodnocení jasné - pevné 4*. Takže celkově shrnuto je to jednoduchý bojový film, kde je základem slušné fighty. Připomene to ong bak, kde teda měly souboje o trochu lepší choreografii, bylo jich více atd, ale zde jsem nezaznamenal nějaké hluboké mezery v choreografii či natočením soubojů. Režijně to Reeves zvládl. Žádný souboj nebyl nepřehledný, kamera byla dobře zabrané, žádné zbytečný střih. Takže soubojů bylo dostatek. Příběh měl film jednoduchý - dá se říci, že je to už dost ohraná šablona, ale nevadí. Zde byla i dobrá, mírně temná atmosféra do které skvěle figurovala dobře zvolená postava Reevese. Hrál dokonale. Chladný, klidný, vyrovnaný, temný chlapík v černém. Jak z Matrixu vypadal. :-) Úvod filmu je prostý, máme tu jeden fight, dozvíme se hlavní podstatu příběhu. Takže do 20 minuty se to hezky rozjíždí, máme tu i zajímavý tréning a cvičení hlavního hrdiny. Takže se vrhnu nyní k hereckému obsazení. Hlavní hrdina Tiger Chen Hu mě zaujal, nezaujal mě sice jeho pravý charakter a jak se choval - přišel mi i mírně hloupý v některých scénách, takže toto mi přijde jako největší chyba. Škoda, že právě jako hrdina mě herecky nechytnul, ale naštěstí to vynahradil dobrými souboji. Keanu Reeves mě naopak zde dost chytnul a i snad nadchnul. Ostatní herci tak nějak v pohodě. No film se hezky rozjíždí, takže tempo si uchová až do konce. Takže je zde rozloženo dost soubojů. Jeden je docela zajímavý, kdy má Tiger dva protivníky, které nakonec dostane. Úplný konec filmu mohl být lepší, ale nevadí. Shrnu teda zápory. Takže charakter a chování v některých scénách hlavního hrdiny. Ještě bych doladil příběh, přidal nějaké nápady a nějakou dramatickou scénu přidal. I mi přišel jeden bojový chvat trochu nadpřirozený, ale nevadí. Hudba je taková průměrná, ale dá se poslouchat. Takže zápory tu jsou, ale klady jsou větší. Zajímavé souboje, hlavně ten finální ke kterému se hned vrátím. Atmosféra, která mě zaujala - byla vlastně spojená i s hudbou. Reeves hezky figuroval v té temné atmosféře. Jednoduchost atd. Finální souboj. Takže tu máme Tiger Chen Hu vs. Keanu Reeves. Sakra, to mě chytlo. Reeves zde dokázal, že se umír prát, dal hlavnímu hrdinovi co proto. Samozřejmě to pak dopadlo dobře pro hrdinu, ale i tak jsem si souboj pak pustil dvakrát znova, takže to můj výsledný dojem z tohoto snímku dost vylepšil. No, myslím, že už nemám co dodávat. Bojový film, který neměl větší chybu. Nedostatky tu byly, ale já mam v hodnocení jasno. Reevesovi se povedla režie. I automobilová nehoda se mu povedla natočit. Většinou tu byly spíše bitky no. Takže celkově hodnotím na zasloužených 80% = **** () (méně) (více)

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

17.09.2013

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

15.08.2012

Borci z The Raid vymlátí Hollywood

Borci z The Raid vymlátí Hollywood

30.07.2012

Keanu Reeves jako zlý kungfista

Keanu Reeves jako zlý kungfista

17.12.2011

O projektu Man Of Tai Chi jste už u nás četli. Keanu Reeves si pro svůj režijní debut vybral klasické téma: příběh o mladíkovi, kterého jeho bojové schopnosti přivedou do světa „úžasných možností a… (více)