Reklama

Reklama

Song for Marion

  • Velká Británie The Choir (pracovní název) (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Arthur (Terence Stamp) je mrzutý manžel Marion (Vanessa Redgrave), která je členkou pěveckého sboru v místním domově důchodců, přestože ji stíhá závažná nemoc. Arthur považuje ale sbor za zbytečnost a opovrhuje jím kvůli Elizabeth (Genna Arterton), která vede sbor, a učí je někdy písně s nekonvenčním textem, který například obsahuje slovo "sex". Když ale Marionina nemoc začne být vážnější, Arthur se na její naléhání přihlásí do Elizabethina sboru. Zprvu má potíže přizpůsobit se nové společnosti a zvyknout si na Elizabethiny neobvyklé písně, ale postupně ho toto prostředí, které je mu zcela cizí, pomalu přivádí na cestu nalézání sebe sama a útěše k jeho zatrpklosti, kterou bude potřebovat, až bude muset žít sám bez své manželky. (Shadowspark)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (17)

santiamén 

všechny recenze uživatele

Tato neprávem opomíjená věková skupina si zaslouží lepší materiál už proto, aby nadále opomíjená nebyla. Patos, patos, tuny patosu, pořád a znovu a dokola. Začínám se cítit jako naprostý nelida, protože se zdá, že ubývá filmů, které by ve mně vyvolaly jakékoli, tvůrci žádané, emoce. Film je bohužel naprosto předvídatelný, v mých očích tudíž bezcenný. 76% považuju za nadhodnocení. ()

StarsFan 

všechny recenze uživatele

Tam, kde si Hanekeho Amour chtěla vystačit s akademicky nelítostným pohledem na smrt přichází Song for Marion s láskou k životu, který může umírající cítit v posledních chvílích života. Toto dílko P. A. Williamse možná nebude bojovat o ceny na festivalech, ani místa v seznamech nejlepších filmů všech dob, dokonce ho možná někteří označí za předvídatelné, laciné a vtíravé, ale já mu jedno upřít nemůžu: Zatímco kritiky tolik milovaná Amour mě nechala naprostou chladnou,Song for Marion s výborným Terrencem Stampem a úžasnou Vanessou Redgrave mě rozesmálo i dojalo. ()

Reklama

mat.ilda 

všechny recenze uživatele

Tak jo, platilo to na mě (i slza sentimentu ukápla),... přes jisté výhrady k takovým těm happy osobám, které mně však slušně vyvážil bručoun v hlavní roli, naopak typově velmi dobře snášený - a že Terence Stamp byl arcibručoun! Přes určité kvality snímku si ještě myslím, že stáří by mělo být o důstojnosti, proto dědoušci v křiváku a babky s bejskou, co zpívají, že vše je o sexu, bejby, u mě nevyvolali pobavení, ale značné rozpaky a občas i úšklebek, vtip lze rozhodně podat i jinak. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Hned po prvních pár minutách jsem si vzpomněla na dokument, který jsem kdysi viděla, takže až tak nereálné tyhle kroužky zpívajících letitých, ale roztomilých lidiček nejsou. Upřímně jsem zde obdivovala dokonalé herecké výkony všech tří hlavních protagonistů a ačkoliv se Song for Marion může zdát někomu jakkoliv kýčovitý, tak jsem se dojetí neubránila a ty slzy se holt zase provalily ven. ()

embecka 

všechny recenze uživatele

Toto hodnotenie bude príliš subjektívne, pre niekoho rozpačité a zmätené. No čo, hlavne, že si na jeho základe vždy spomeniem... Prerevala som celý film, našla som v ňom aj také skryté posolstvá, ktoré nemal :D AJ NAPRIEK TOMU si myslím, že bol krásny. Lebo na maličkú chvíľočku vám dovolí myslieť si, že ste schopní obmäkčiť srdce, ktoré už neobmäkčí nič. A je jedno, že potom prídete na to, že je chujovina si to myslieť. Pretože tá chvíľočka toho bola hodná. Pozrite si tento film, ak ste smutní, budete ešte viac. Pozrite si ho, ak ste šťastní, budete ešte viac. Fakticky. A budete veriť na večnú lásku (pokiaľ pri pozeraní nezaspíte). ()

Galerie (42)

Zajímavosti (1)

  • Natáčení probíhalo v anglickém hrabství Durham. (Terva)

Reklama

Reklama