Reklama

Reklama

Song for Marion

  • Velká Británie The Choir (pracovní název) (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Arthur (Terence Stamp) je mrzutý manžel Marion (Vanessa Redgrave), která je členkou pěveckého sboru v místním domově důchodců, přestože ji stíhá závažná nemoc. Arthur považuje ale sbor za zbytečnost a opovrhuje jím kvůli Elizabeth (Genna Arterton), která vede sbor, a učí je někdy písně s nekonvenčním textem, který například obsahuje slovo "sex". Když ale Marionina nemoc začne být vážnější, Arthur se na její naléhání přihlásí do Elizabethina sboru. Zprvu má potíže přizpůsobit se nové společnosti a zvyknout si na Elizabethiny neobvyklé písně, ale postupně ho toto prostředí, které je mu zcela cizí, pomalu přivádí na cestu nalézání sebe sama a útěše k jeho zatrpklosti, kterou bude potřebovat, až bude muset žít sám bez své manželky. (Shadowspark)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (17)

embecka 

všechny recenze uživatele

Toto hodnotenie bude príliš subjektívne, pre niekoho rozpačité a zmätené. No čo, hlavne, že si na jeho základe vždy spomeniem... Prerevala som celý film, našla som v ňom aj také skryté posolstvá, ktoré nemal :D AJ NAPRIEK TOMU si myslím, že bol krásny. Lebo na maličkú chvíľočku vám dovolí myslieť si, že ste schopní obmäkčiť srdce, ktoré už neobmäkčí nič. A je jedno, že potom prídete na to, že je chujovina si to myslieť. Pretože tá chvíľočka toho bola hodná. Pozrite si tento film, ak ste smutní, budete ešte viac. Pozrite si ho, ak ste šťastní, budete ešte viac. Fakticky. A budete veriť na večnú lásku (pokiaľ pri pozeraní nezaspíte). ()

mirushbiatch 

všechny recenze uživatele

Mozno trocha prehnane plny pocet, ale ak ma dokaze film takto dojat a bavit po celu dobu,su tam skveli herci,hl. Terrence Stamp siel jak pila,nemam dovod si neuletiet a ocenit tento maly velky film.Aaa reval som jak kreten :D A neviem,co bolo na tom az tak nerealne! Aaa konecne som zvysil po prvykrat hodnotenie... ()

Reklama

mat.ilda 

všechny recenze uživatele

Tak jo, platilo to na mě (i slza sentimentu ukápla),... přes jisté výhrady k takovým těm happy osobám, které mně však slušně vyvážil bručoun v hlavní roli, naopak typově velmi dobře snášený - a že Terence Stamp byl arcibručoun! Přes určité kvality snímku si ještě myslím, že stáří by mělo být o důstojnosti, proto dědoušci v křiváku a babky s bejskou, co zpívají, že vše je o sexu, bejby, u mě nevyvolali pobavení, ale značné rozpaky a občas i úšklebek, vtip lze rozhodně podat i jinak. ()

santiamén 

všechny recenze uživatele

Tato neprávem opomíjená věková skupina si zaslouží lepší materiál už proto, aby nadále opomíjená nebyla. Patos, patos, tuny patosu, pořád a znovu a dokola. Začínám se cítit jako naprostý nelida, protože se zdá, že ubývá filmů, které by ve mně vyvolaly jakékoli, tvůrci žádané, emoce. Film je bohužel naprosto předvídatelný, v mých očích tudíž bezcenný. 76% považuju za nadhodnocení. ()

Sejkorka 

všechny recenze uživatele

Bohužel jsem měl k dispozici jen verzi se slovenskými titulky. Ne, že by to vadilo, ale občas asi něco uniklo. Jinak je to poměrně zdařilé dílo o hledání smyslu života po odchodu milované manželky hlavního hrdiny. Terapií je hudba, která navrátí i zpřetrhané svazky mezi otcem a synem. Výborná je Genna Arterton v roli Elizabeth, která obětuje svůj osobní život pro staré lidi, kteří na sklonku života nalézají radost a útěchu v hudbě. ()

Galerie (42)

Zajímavosti (1)

  • Natáčení probíhalo v anglickém hrabství Durham. (Terva)

Reklama

Reklama