Vánoční polibek (TV film)

A Christmas Kiss

Vianočný bozk

Romantický

USA, 2011, 86 min

John Stimpson

Joany Kane

Brian Crane

Ben Decter

Naprosto kýčovitý a předvídatelný romantický film, který místy připomínal tento žánr z německé produkce. Scénář občas příšerný. A přesto jsem neměla nejmenší problém dokoukat Vánoční polibek do konce. Fandila jsem hlavní hrdince, ale musím uznat, že nejlepší výkon jasně podala herečka představující šéfku/snoubenku, protože větší "filmovou mrchu" jsem už nějaký čas neviděla. Celkově průměrný vánoční romantický film, jako dělaný na toto období a poklidný večer.(18.12.2011)

Televizní vánoční červená knihovna klasicky plná jednoduché romantické naivity. Takřka pohádkový děj svým zpracováním a atmosférou spíše osloví divačky, což se už u takových filmů bere jako samozřejmost. Pro pánskou část diváků bude zákonitě tristní, předvídatelný a plný klišé. Vánoční duch ze snímku vyzařuje skvěle. Laura Breckenridge v roli zamilované Wendy je rozkošná, Elisabeth Röhm v záporné roli jako nafrněná Priscilla uvěřitelně odpudivá a mezi nimi Brendan Fehr v roli Adama, který je prostě a skutečně až naivně svůj. Na vánoční čas pro klidný odpočinkový televizní čas po náročném předvánočním stresu se něco takového prostě hodí.(1.12.2018)

• hellstruck

Film s příjemnou vánoční atmosférou a poutavým, přestože již ohraným, námětem. Ale jestli něco opravdu nesnesu, tak je to hlavní hrdinka - nevinná hloupá husa, která se sebou nechá až do poslední chvíle zametat. Její protivnicí je samozřejmě prvoplánově zlá ženská, aby tím vlastně omluvili to, že párkrát dostala do nosu a byla podvedená a nakonec odkopnutá. Většina lidí pravděpodobně fandila hlavní hrdince, ale já jí to zkrátka s tím tupým kukučem a zamilováním se do snoubence šéfové, nepřála. Kdyby ta "láska" alespoň nebyla tak nucená, ale ty trapné konverzace "když jsem byla malá" a "jé, máme stejné oblíbené autory" a hlavní mužský hrdina, který se rozhodl na poslední chvíli, že má rád tu, co miluje Vánoce stejně jako on..to vskutku bylo příliš i na mě. A to mi většinou o Vánocích stačí opravdu málo. Co jsem si užívala, byly scény mrchy Elisabeth Rohm, ukradla si je pro sebe a jen díky ní je celý film koukatelný. Při záběrech na šmudlu Wendy (u které jsem mimochodem nepochopila ty debilní třpytky, při pohledu na ně by člověk řek, že je hlavní hrdince deset a film je z devadesátých let), jsem musela neustále obracet oči v sloup. Takhle mi už dlouho někdo ve filmu nelezl na nervy. Bez zábavné potvory Priscilly by to bylo na odpad!.. PS: Asi by měl někdo filmovým tvůrcům říct, že moderní vánoční písničky opravdu dost sráží dojem.(20.12.2014)

Je libo vánoční romanci, která je celá prodchnuta úžasnou vánoční atmosferou a která nabízí tuctovou a mnohokrát viděnou romantickou zápletku, a tak vlastně jediným důvodem, proč se na tento film podívat je fakt, že do předvánoční atmosféry se výborně hodí? Pak je tento film výbornou volbou. Skutečně tak úžasná vánoční atmosféra se ve filmu hned tak nevidí, je zde všechno, od výběru a kupování vánočního stromku, přes vánoční zdobení až po projížďku vánočně vyzdobeným Bostonem na kočáře taženém koňmi. Já osobně znám jen velmi málo vánočních filmů s takhle úžasnou atmosférou (a že už jsem jich viděl opravdu hodně), která tak bohatě kompenzuje fakt, že samotný příběh je naprosto tuctový a předvídatelný. Jak celý příběh dopadne lze odhadnout už v prvních deseti minutách a samotný příběh by u mě skutečně příliš neobstál, ale díky vánoční atmosféře jsem ochoten film vvyzdvihnout až do průměru, což stačí na tři hvězdičky a je to obrovská škoda, protože nebýt to tak tuctový příběh, neváhal bych tenhle film označit za jeden z nejlepších vánočních filmů, které jsem kdy viděl. Takhle to je jen průměrná podívaná, která je koukatelná snad jen v době Vánoc. Filmu uděluji tři hvězdičky.(18.12.2011)

• lennyd

Pár dní před vánocemi se designérce Wendy (Laura Breckenridge) přihodí nečekaná událost. Uvízne ve výtahu s neznámým, leč pohledným mužem, a v očekávání toho nejhoršího se oba políbí. Při polibku si Wendy uvědomí, že právě toto je muž jejích snů. O to víc je překvapená, když zjistí, že muž je snoubencem její šéfové, arogantní Priscilly Hall (Elisabeth Röhm). O vánocích se může stát cokoliv, a Wendy si je jistá, že Adam (Brendan Fehr) dokáže rozpoznat pravou lásku ... I když od vánoc už to je nějakej pátek, sem tam není špatné si vánoční atmosféru zopakovat. A kromě těch standardních věcí k tomu patří i nějaký ten vánočně-romantický film, jako je třebas tento. A pokud se vyloženě nechcete na film dívat, a chcete si jen na televizi pustit nějaké vánoční téma (a nemáte po ruce nějaký hezký vánoční screensaver), tak tento film může docela dobře posloužit. Pokud se ale chcete ale podívat na nějaký příjemný film, a třeba se i pobavit - tak ruce od tohoto filmu pryč. Naivní zápletka (asi pět vteřin po úvodních titulcích je i mírně retardovaným jedincům, jak vše dopadne), otřesné herecké výkony (všemu vládne Elisabeth Röhr jako arogantní čubka, která si sama píše do bulváru články o svých zásnubách, jinak by po ní neštěk ani pes) a vůbec.. radši si na vánoce pusťte tohle...(27.2.2012)