Modrá laguna

Dobrodružný / Drama / Romantický

USA, 1980, 101 min

Randal Kleiser

Předloha:

Henry De Vere Stacpoole (kniha)

Douglas Day Stewart

Randal Kleiser

Robert Gordon

Masky:

Irene Walls

Oscar 1 nominace: Kamera(15.4.2004)

• Lima

Jeden bod dávám za záběr na pářící se želvy. To ostatní nestojí za řeč. :o))....Au, au! Nebijte mně, já jsem taky romantik, ale mám své meze.(8.5.2003)

• Galadriel

Naprostá hovadina, při jejímž sledování jsem se vyloženě bavila jen počítáním logických chyb ve filmu (všimli jste si třeba, jaké má hrdinka po několika letech života na pustém ostrově pěstěné nehty?). Za zmínku stojí jen krásná příroda a slušná hudba Basila Poledourise.(21.9.2004)

• Tosim

Romantická blbost.(15.5.2003)

• Radyo

Klasika romantického kýče. Brooke Shieldsová naznačila své budoucí vnady, které sice Milla Jovovich v pokračování ještě překonala, ale to byl jediný klad dvojky vůči jedničce.(23.7.2002)

• Malarkey

Tohle panejo je srágora. Chápu že to byly počátky VHSek u nás. My tu kazetu taky někde doteď máme. Jenže už tenkrát mi to přišlo hrozně ujetý a strašně divně natočený. A když jsem si do toho přičet tu romantiku, tak se mi chtělo blejt. A to se mi koneckonců chce i dnes po té době, kdy jsem to zase měl tu čest vidět.(2.1.2010)

Rozpočet $4,5miliónaTržby USA $58,853,106Tržby Celosvetovo $-/45%/(10.8.2005)

• gouryella

Romanticka pohadka, ktera krome opravdu carokrasne prirody nema co nabidnout.(1.8.2002)

• Renton

Scénář: Douglas Day Stewart .. Hloupoučká romance na pozadí nádherné přírodní scenérie..(29.3.2005)

• Radek99

Tohle není romantika, to je kýč čirý jak moře v okolí pevniny tohoto filmu... Hvězdičku dávám tamní přírodě.(25.1.2007)

rozpočet : ? tržby americke : $58,853,106(15.2.2007)

• Dever

Soundtrack Basil Poledouris: 1. Love Theme [2:33] ,2. Main Title [2:37] ,3. Fire [1:19] ,4. The Island [1:46] ,5. The Sands of Time [2:27] ,6. Paddy's Death [1:21] ,7. The Children Grow [4:12] ,8. Lord of the Lagoon [1:07] ,9. Love Theme (reprise) [1:12] ,10. Underwater Courtship [2:01] ,11. The Kiss [2:35] ,12. Richard Sees Paddy [2:22] ,13. The Birth [1:16] ,14. Bad People/Baby Swim [3:02] ,15. The Memories [1:21] ,16. 3 Points to Port/End Titles [3:21](10.5.2011)

Cynismus je mrcha a nostalgie ještě větší. Brooke Shields jako má dětská láska a příběh, který mi svého času hodně věcí...osvětlil.(5.7.2005)

No a čo.(25.12.2004)

Nádherné křivky mladičké Brooke Shields, opravdu nádherná a nedotčená příroda tichomořských ostrovů, kterou zde a svým uměním dodal kameraman Nestor Almendros kouzelnou, téměř idylickou atmosféru, romantiku nádherných obrazů podtrhuje i hudba Basila Poledourise, decentní erotičnost, smrt kuchaře Paddyho, ale také tak trochu alá Robinsonáda, a máte příběh jako hrom, i když ne originální (myšlenka však dobrá) ale přesto krásný, který si své příznivce vždy najde. Jako žena se mě však víc líbila exotičtější Brooke, ale to je věc názoru, samozřejmě potom v nahotě ji stoprocentně překonala začínající Mila Jovovich která zas byla zajímavější celkově. Z nostalgie za 2,5/5* (a to nejsem romantik) jako dítě jsem však měl nejeden a to nemalý erotický zážitek-:)). Jinak souhlas s Radyem.(20.6.2007)

Kdo by si nechcel užívať čara puberty na ostrove niekde ďaleko od civilizácie, hlavne keď sa v tej lagúne s Vami kúpe Brooke Shields :-)(27.12.2004)

• Boss321

Je to už hodně dávno co jsem tento snímek viděl, ale vím, že mě moc neoslovil a celkově mi to přišlo jako slabší průměr. Jediné co stojí za zmínku je půvabná Brooke Shields a překrásný ostrov, na kterém natáčení probíhalo. Ať už se jedná o klasiku či ne, tak podruhé už bych to rozhodně nemusel......(23.7.2008)

Romantické, podmanivé a velká láska z dětství. Brooke Shields je má kráska. Blue Lagoon is a romance.(15.1.2013)

• Zíza

Too much naive.(23.1.2010)

Vidím to stejně jako tron.(20.6.2007)

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12