Battle of the Year: The Dream Team

Battle of the Year

Hudební / Taneční

USA, 2013, 110 min

• M.i.k.e

mám rád tyhle "taneční" filmy a třeba série Step Up je pro mě fajn relax.Bohužel tohle je opravdu veliká nuda,která úplně stejně jako Step Up nepřináší nic nového a operuje s těmi nejlacinějšími klišé a charaktery (nejlepší kouč všech dob,který má ovšem problémy s psychikou a pitím,tým plný egoistů,který si k sobě musí najít cestu,outsider bojující s neřízní publika,...).To celé by se ještě dalo se skřípením zůbů překousnout,kdyby tu podobně jako v již zmíněné sérii byla taneční čísla,která by to celé zachránila...bohužel nejsou.Respektive jsou,ale jen 3 (z toho 2 v posledních 15 minutách) a jakkoliv jsou dobrá,nedokáží zachránit to co se dělo předešlou hodinu a půl...40%(3.12.2013)

• kaylin

Když na začátku tanečního filmu uslyšíte, že Američané nemají dost dobrý tým na to, aby se utkali s ostatními národy, je celkem jasné, že na konci filmu ten tým mít budou. Oni ho vlastně mají už na začátku, ale je potřeba to v těch lidech probudit. A tak se najme basketbalový trenér, který má svých problémů dost, udělá z těch všech rebelů spořádané hochy a může se jet na mistrovství nebo tak něco. No, proč se nějak zatěžovat něčím komplikovanějším, ono je to totiž hlavně o vztazích, vztazích, které jsou neskutečně hloupé, nudné a předvídatelné. Herecky je to nic moc, Josh Holloway je tu snad jen proto, že je trochu známý a má dobrý ksicht. Ztráta času, a nejsmutnější je na tom, že i z hlediska toho tance, protože je ho zde minimum. Závěr to nezachrání.(23.1.2014)

Rozpočet $20miliónovTržby USA $8,888,355Tržby Celosvetovo $16,549,477Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ povrchný balast, ktorý nemá čo ponúknuť /20%/(26.3.2014)

• blackJag

Strašné :-) Ve všech směrech :-)) Strašný scénář, zahlcený všemožným (možná veškerým) klišé, strašné herecké výkony, strašné režijní vedení. Ani ten tanec nezaujal. Film je esencí zmatených hormonálních projevů chlapců na prahu puberty, kdy je každá póza ostrá jako umělohmotná břitva na hraní. Fuj :-) 10%(27.11.2018)

Upřímně bych řekla, že jsou moje pocity dost rozházené, a do teď sama nevím, jak bych chtěla tento snímek hodnotit. Jenže ať je to jak chce, mě se tahle taneční věc Battlu hrozně líbila. Jistě byla tady vidět American style, a i komerce nepopošla o moc dál, ale pořád se The Dream Team nemůže srovnat s těmi ubohými tanečními lacinostmi, počínající od Let´s dance a konče u Fame..Myslím si, že Battle of the Year možná má pár chybek, ale úroveň celého filmu je mnohem výš, než u těch ostatních romantických tanečních, teenagerských a sladkých radovánek, bez kvalit.(28.4.2014)

• - Anise, jednoho ze členů amerického Dream teamu, hraje Francouz Anis Cheurfa. Ten break dance provozuje jen okrajově a známý je především díky sportu zvaném tricking, ve filmu předvádí hlavně salta a různé akrobatické prvky. (serger)

• - V roce 2013 USA skutečně čekalo na vítězství v této soutěži už 15 let. Naposledy se z vítězství radoval americký tým v roce 1998, kdy na prvním stupínku stanula skupina Rock Force. (JP84)

• - Malé cameo si ve filmu zahraje i zakladatel a organizátor soutěže, o které film pojednává, Thomas Hergenrother. (Terva)