Battle of the Year: The Dream Team

Battle of the Year

Hudební / Taneční

USA, 2013, 110 min

• Guzo

Tanečních filmů za rok moc nevzniká a když ano, tak jsou jako přes kopírák. Battle of the Year se snaží jít trochu jiným směrem a není tím klasickým filmem pro teenagery, jak by se mohlo z popisu zdát. Prvních 15 minut tím ale dost trpí a divák neví, jestli se z toho vyklube drama o osudu Joshe Hollowaye nebo se to usměrní zpátky do zajetých kolejí. Ve finále to končí někde na půl cesty, což je škoda, protože to svým pojetím mohlo být o dost lepší. Nejvíc tak z celého filmu baví scény z prohlídky Francie, které jsou dobře natočené, mají styl, ale bohužel s dějem ani moc nesouvisí. 5/10(6.1.2014)

• M.i.k.e

mám rád tyhle "taneční" filmy a třeba série Step Up je pro mě fajn relax.Bohužel tohle je opravdu veliká nuda,která úplně stejně jako Step Up nepřináší nic nového a operuje s těmi nejlacinějšími klišé a charaktery (nejlepší kouč všech dob,který má ovšem problémy s psychikou a pitím,tým plný egoistů,který si k sobě musí najít cestu,outsider bojující s neřízní publika,...).To celé by se ještě dalo se skřípením zůbů překousnout,kdyby tu podobně jako v již zmíněné sérii byla taneční čísla,která by to celé zachránila...bohužel nejsou.Respektive jsou,ale jen 3 (z toho 2 v posledních 15 minutách) a jakkoliv jsou dobrá,nedokáží zachránit to co se dělo předešlou hodinu a půl...40%(3.12.2013)

• ABLABLABLA

Taneční filmy mám ráda, dobře se u nich vypíná mozek, protože od příběhu nic netradičního neočekáváte. Čekáte ovšemparádní taneční čísla a to v hojném počtu.. tady jich až tolik není... nejsou tu ale především - a to dělá hodně - žádné sympatické postavy, se kterými by se člověk sžil. Je to tu jeden vedle druhého pako nebo vůl a vlastně ani se nějak nedostanete k jejich vlastnostem apod... nic.. jediný kdo se tu jakžtakž řeší je ožralý "kouč" a dva kokrhající kouhouti. JO a okrajově jeden gay, jeden žid a jeden mladý otec. Zatím nejslabší taneční snímek, co jsem viděla.(23.12.2013)

• ecceHOMMO

Až príliš chladné a citovo odťažité. Na svoje si divák príde (čo sa tanca týka) vlastne len v samotnom závere počas sledovania battle. Čo sa týka postáv, tak zaujme jedine tak top učiteľ v traume Blake, ktorého si zahral Josh Holloway. Ostatné postavy sú až príliš nevýrazné, čím film stráca šancu výraznejšie zaujať. **/***(10.12.2013)

Taneční čísla a davy parádních kluků převýší scénáristická klišé. 1) Možná je to tím, že jsem tanečních filmů moc neviděl, možná jsem se nechal okouzlit pěknými kluky (ti ale bývají ve všech filmech s podobnou tematikou), ale mně se film navzdory naivním dialogům a scénáristickým klišé velice líbil. Dojemná pohádka s tancujícími kluky mě chytila za srdce a já se za to ani nestydím, i když po přečtení místních dehonestujících komentářů bych asi měl. 2) 44letého Joshe Hollowaye (trenér) převezli, zdá se, přímo z pláže od zřícenin Oceanicu a zapomněli mu říci, že nehraje v další epizodě Lostů, ale ani to mi nevadilo. 3) 27letý o necelých 50 kilo lehčí (!) Josh Peck (asistent trenéra Franklyn) působil neobyčejně svěže a přitažlivě. 4) Sport (či tanec) se nazývá breaking, účastník je bboy. Média z toho udělala breakdancing, říkají dnešní členové komunity.(20.4.2015)

• - Malé cameo si ve filmu zahraje i zakladatel a organizátor soutěže, o které film pojednává, Thomas Hergenrother. (Terva)

• - Anise, jednoho ze členů amerického Dream teamu, hraje Francouz Anis Cheurfa. Ten break dance provozuje jen okrajově a známý je především díky sportu zvaném tricking, ve filmu předvádí hlavně salta a různé akrobatické prvky. (serger)

• - V roce 2013 USA skutečně čekalo na vítězství v této soutěži už 15 let. Naposledy se z vítězství radoval americký tým v roce 1998, kdy na prvním stupínku stanula skupina Rock Force. (JP84)