Reklama

Reklama

Alice, sladká Alice

  • USA Alice, Sweet Alice (více)
Trailer

Obsahy(1)

Dvanáctiletá Alice je trochu problematické dítě. Je tvrdohlavá a taky dost vzpurná, neposlouchá matku, zato ráda, oblečená do žluté pláštěnky a panenkovské masky, straší svou mladší sestru Karen. Když je mladší z dívek během svého prvního svatého příjímání objevena zavražděná v kostele, podezření padá právě na Alici, která našla sestřin závoj na zemi a bezelstně zaujala její místo při církevním obřadu. Brutálních vražd velkým nožem či pokusů o ně však začíná přibývat, ačkoliv Alice dosud neopustila zdi psychiatrické léčebny. Vrahem tak může být někdo z rodiny či jejího blízkého okolí, ale také kdokoliv cizí, a co je snad ještě horší, dosud se nepodařilo vypátrat ani motiv těchto hrůzných činů. (dopitak)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (23)

Hunter2222 

všechny recenze uživatele

Celkom zaujímavý slasher, no má jednu chybu. Príliš málo vrážd na relatívne dosť dlhú stopáž. Páčilo sa mi ako celý čas obviňovali Alicu z vrážd a na konci... To vám samozrejme nepoviem, sami uvidíte, či vraždila Alica, alebo niekto iný. NA rok vzniku sú gore efekty celkom dobre spravené, no málo vrážd znamená málo gore. Miestami veľa vykacávania a zbytočností. Herecké výkony ujdú a hudba je super. Pre mňa je film mierne nadpriemerný - 60%. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Nesnese se se sestrou! Mohla by Alice svoji sestru zavraždit? A nebo to byl někdo jiný? Její rozdvojené já či kamarádka? Nebo snad někdo odjinud? Nebo to přeci jen byla Alice? Podle zdejšího obsahu by se mohlo zdát, že ve filmu padají lidi jako mouchy, ale ne, těch vražd zase tolik není. Psychologický thriller ocení především ti, kdo mají rádi pomalejší budování příběhu, neklidnou atmosféru a více otázek než odpovědí. Přesvědčivé herecké výkony. Skvělá kamera, precizní kompozice obrazu, práce s barvou, kontrasty i detailem. A navíc výborný hudební doprovod. Film není strašidelný, ale jaksi znepokojivý, horor tedy ne. Současného diváka asi příliš bavit nebude, já si ho užil. Žlutá pláštěnka, maska a pořádný vykosťovák! Svatý Michaeli, stůj při mně! Viděna nezkrácená verze. ()

Reklama

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Osobně si myslím, že je tento film dost podceňován. Divák se na něj nesmí dívat jako na nějakého předchůdce horrorového "slasheru", ale zcela nezaujatě. Film má nelineární děj a ne zcela lze specifikovat i jeho žánr, každopádně se jedná o "horrový thriller+krimi" ... Na filmu jsem nenašel v podstatě nic špatného, právě naopak. Má vynikající výtvarnou stránku, schválně se chvíli koukejte na jednotlivé záběry, kolika předměty a symboly je vyšperkován, celý je takový odpudivě ponurý, prostě 70.ková léta jak když vyšije ... Vraždy jsou docela brutální, nejsou sice zcela v plném záběru všechny a nějaké "gore-orgie" se samozřejmě nekonají, ale obsah těch vražd ve filmu je dost násilný a brutální. Herci podávají špičkové herecké výkony a to vesměs všichni, neustálé hádky, záchvaty v rodině, třískání předměty, naprosto vynikající!! Typická rodinka prostě ... Dal bych filmu i víc, chtěl jsem dát o bod více, ale nedá se mu upřít jeden neduh a to pro mě až nesnesitelně dlouhá stopáž, a změna dějové linky byla sice zajímavá, ale už mne to prostě opravdu nudilo ... Takže jako film, kvalitativně, si myslím že perfektní ... ale pokud se chcete bavit a žerete hlavně "orgie dnešních multikin", od tohoto ruce pryč ... Rozhodně však podle mne velmi opomíjená klasika. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Mám radši přímočařejší slashery. Vrah tady sice ujde (bezvýrazná panenkovská maska, žlutá pláštěnka, kudla), ale točí se to kolem odstrčeného děcka, svatého příjímání, policejního vyšetřování. Nuda. Děj se překvapivě po počátečním incidentu neposunul o X let dopředu a o to mu podle mě ubralo na spádu. Všechno je to hezky natočený s takovou chmurnou atmosférou, ale prostě mě to nějak nebralo. Byl tu ale přeci jen jeden bonbónek - Mr. Alphonse, pěkně tlustej a nechutnej prasomrd, ujíždějící na kočkách a klasický muzice. Toho je radost vidět. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Veľmi slušný mix niečoho, čo sme začali krátko na to nazývať slasherom, psychologickej drámy a detektívky. Okrem toho sa rieši aj prerod dievčaťa v ženu a aké traumy to spôsobuje, náboženský fanatizmus alebo bolesť zo straty dieťaťa. Ženy to v tomto filme skrátka nemajú jednoduché, avšak snahou nie je ani to, aby sme s nimi sympatizovali. Alice má zaujímavú atmosféru, podľa mňa výbornú masku vraha vrátane celého oblečenia a ide o ambicióznejšie dielo, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať, ak budete teda k filmu mylne pristupovať ako k odfajknutiu si ďalšieho slasheru zo zoznamu. ()

Reklama

Reklama