Alice, sladká Alice

Communion

Alice, Sweet Alice

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 1976, 98 min

Kvalitný horor, ktorý sa od začiatku nesie v mrazivej atmosfére. Námet je originálny a dej dokonale prepracovaný, plný nečakaných zvratov a môže sa pochváliť aj naozaj prekvapivým rozuzlením, ktoré nemá žiadne logické zádrhely. Oproti dnešným hororom Communion vyniká aj v tom, že správanie postáv je reálne, nemusel som sa každú chvíľu pozastavovať nad nelogickosťou konania postáv (čo je pri dnešných hororoch úplne bežný jav). Pozitívne hodnotím aj skvelú hudbu, ktorá je už sama o sebe dosť mrazivá. Herci boli taktiež výborní, uveril som im to.(22.4.2013)

• Slasher

Mám radši přímočařejší slashery. Vrah tady sice ujde (bezvýrazná panenkovská maska, žlutá pláštěnka, kudla), ale točí se to kolem odstrčeného děcka, svatého příjímání, policejního vyšetřování. Nuda. Děj se překvapivě po počátečním incidentu neposunul o X let dopředu a o to mu podle mě ubralo na spádu. Všechno je to hezky natočený s takovou chmurnou atmosférou, ale prostě mě to nějak nebralo. Byl tu ale přeci jen jeden bonbónek - Mr. Alphonse, pěkně tlustej a nechutnej prasomrd, ujíždějící na kočkách a klasický muzice. Toho je radost vidět.(5.9.2009)

Karen (Brooke Shields) je velmi milá mladá dívka, zatímco její sestra Alice je zlá psychicky narušená mrcha. Když je Karen v kostele zavražděna postavou v pláštěnce a masce, stává se Alice hlavní podezřelou. Až po několika dalších vraždách se konečně dovídáme, zda maskovaným vrahem je skutečně Alice či někdo zcela jiný. Dobrý horor, všechno sedí tak jak má, i vraždy (většinou prováděné kuchyňským nožem) jsou velmi dobře natočené.(17.1.2007)

Osobně si myslím, že je tento film dost podceňován. Divák se na něj nesmí dívat jako na nějakého předchůdce horrorového "slasheru", ale zcela nezaujatě. Film má nelineární děj a ne zcela lze specifikovat i jeho žánr, každopádně se jedná o "horrový thriller+krimi" ... Na filmu jsem nenašel v podstatě nic špatného, právě naopak. Má vynikající výtvarnou stránku, schválně se chvíli koukejte na jednotlivé záběry, kolika předměty a symboly je vyšperkován, celý je takový odpudivě ponurý, prostě 70.ková léta jak když vyšije ... Vraždy jsou docela brutální, nejsou sice zcela v plném záběru všechny a nějaké "gore-orgie" se samozřejmě nekonají, ale obsah těch vražd ve filmu je dost násilný a brutální. Herci podávají špičkové herecké výkony a to vesměs všichni, neustálé hádky, záchvaty v rodině, třískání předměty, naprosto vynikající!! Typická rodinka prostě ... Dal bych filmu i víc, chtěl jsem dát o bod více, ale nedá se mu upřít jeden neduh a to pro mě až nesnesitelně dlouhá stopáž, a změna dějové linky byla sice zajímavá, ale už mne to prostě opravdu nudilo ... Takže jako film, kvalitativně, si myslím že perfektní ... ale pokud se chcete bavit a žerete hlavně "orgie dnešních multikin", od tohoto ruce pryč ... Rozhodně však podle mne velmi opomíjená klasika.(20.6.2010)

Nevím jak mám tenhle horor brát a hlavně hodnotit. Alice je na svůj věk velice vyzývavá , ale i dost narušená. Když pominu šílený dabing u dětských postav- něco takového se jen tak neslyší. Spoiler- nemůžu si pomoct, ale nák jsem to moc nepochopil aspoň né ten konec, nebot jsem nepochopil proč a kolik jich vlastně vraždilo. Celé mě to přišlo takové jako by nedokončené., mě tam chybí náký vysvětlení ne jen odhalení, kdo je kdo? A propo všimli jste si jak matka po smrti dcery je naprosto v klidu, dost divné nemyslíte. Žádný smutek nic. A ten odporný pedofilní tlustoch byl permanentně pomočený.(18.6.2012)