Desetiletá Charlie se od narození s rodiči (Zac Efron a Sydney Lemmon) neustále stěhuje z místa na místo. Nomádský způsob života ji neskutečně rozčiluje, ale rodiče netuší, jak jinak ji ochránit. Charlie je totiž „jiná“. K zapalování věcí nepotřebuje sirky ani zapalovač, stačí, když se rozhodne, že mají hořet. Horší je, že svou schopnost nedokáže úplně ovládat, a když je rozhozená, může být sobě a svému okolí pořádně nebezpečná. Tajná vládní agentura, která se specializuje na vyhledávání a ovládání podobně mimořádných lidí, po Charlie samozřejmě jde, a to je důvod, proč rodina permanentně utíká. Stačí jeden malý incident a Charlie se objeví na jejich radaru a zmizet z něj není snadné. Tihle lidé se navíc neštítí používat násilí, ani vražda pro ně není nijak zásadní problém. Proti sobě však mají zoufalé rodiče, kteří jsou pro ochranu svého dítěte ochotní obětovat cokoliv, a holku, kterou opravdu rozčílit nechcete, pokud na sobě nemáte protipožární oblek. (CinemArt)

TheEvilTwin

Tady jsme tak nějak všichni očekávali, že to bude špatné, a ono to nakonec opravdu špatné je. Látka je uchopena nezkušeným režisérem a výsledkem je strašně nezáživné béčko, kterému ani Efron nepomáhá, ba naopak zde vůbec nesedí. Průserem je i strašně krátká 90minutová stopáž, která je tak extrémně osekaná a sestříhaná jen na to nejdůležitější, až způsobuje, že všechny dialogy působí příšerně uměle, nedávají souvislost a o nějakých emocích či prožitku s postavami si můžeme jen nechat zdát. Gore není, akce je málo, více se zde mluví, než koná, a schopnosti jsou nejen drasticky nevyužité, ale mnohdy až nedávají smysl a jedou si podle pravidel, jak se zrovna tvůrcům hodí. Díkybohu za webrip online a ušetřenou kino návštěvu, protože tu bych asi protrpěl. A pokud divák trpí u “krátké” 90minutovky, tak to asi dost vypovídá o zábavnosti filmu samo o sobě… ()

ARI50

Slušný film, slušný příběh a dobré obsazení. Jen je škoda že film s takovým námětem nedokázal že sebe dostat víc. ()

JASON_X

Pro děti to tak úplně není, když tam malé holce odkráglují matku, ale pro dospělé už tuplem ne, aspoň ne pro ty příčetné. Bezkonkurenčně nejslabomyslnější i scénáristicky nejslabší film o tzv. "X-Menech" jaký jsem zatím viděl. S vizuálem i obsahem druhořadého filmu televizního. A asi jediný vyloženě špatný film podle S. Kinga, jaký jsem zatím viděl. Velmi volně podle S. Kinga. Kdyby byl mrtvý, musel by se v hrobě obracet. Co tomu asi říká teď? Největší slabinou je bezesporu představitelka Firestartera, to rádoby drsňácké mrně bylo trapné až na půdu. Kdyby té holce bylo aspoň patnáct... Nebo kdyby aspoň její fotr nebyl takové vyměklé ufňukané pravdoláskařské hovado... Škoda její matky. A škoda dalších slov. Jedna za impozantního Indoše v roli killera, jediné to zajímavé postavy celého filmu. Mrknu někdy na verzi z 1984. ()

Morholt

Mě tedy nijak zvlášť nebrala ani verze z roku 1984 a o tomhle to platí tuplem. První co asi praští do očí je televizní vizuál kanadského střihu. Dalším mínusem jsou laciné efekty, což je v příběhu o holce chrlící plameny docela problém. A nakonec je tu unavené tempo, které dost často vybízí ke spánku. Herci sice nebyli vyloženě špatní, ale i o ni se svezli na mdlé vlně. Čestná výjimka patří indiánskému vrahounovi. Alespoň závěr jakž takž ušel, byť v nějakých superlativech se oněm určitě mluvit nedá. Celkově se jedná o další ze zecela zbytečných Kingových adaptací. 25% ()

BrooksW.Here

Ďaľšie z nevýrazných a pomerne nepodarených filmových spracovaní podľa knihy môjho obľúbeného spisovateľa Stephena Kinga. Do kina som na tento film prišiel s tým pocitom, že idem na mierne podpriemernú jednohubku a presne to som aj dostal. Herecké výkony nie sú nijaké famózne - máme tu Zaca Efrona, ktorý mi počas celého filmu prišiel tak, že sa už už ide rozplakať. Potom tu je Ryan Kiera Armstrong alias Charlie, ktorá svojim herectvom nijako neohúrila, čo na druhú stranu až tak nevadí. No vrátim sa späť ku filmu - scenár má v sebe množstvo medzier, z ktorých mi niektoré naozaj udierali do očí a neubránil som sa hlasnému smiechu :) Ale pár dobrých momentov v Podpaľačke predsa len bolo. Vyzdvihol by som hudbu, ktorá v niektorých scénach do filmu aj celkom zapadala. A aby som nezabudol, triky boli tiež celkom vydarené. Za mňa absolútne adekvátnych 4/10 ()

Suzie05

Žhářku jsem (v tomhle případě asi naštěstí) nečetla. I přesto jsem popravdě trochu zklamaná, nicméně jako kulisa k nějaké domácí práci je to v pohodě. Nemyslím si ale, že se na to někdy budu dívat znovu. ()

Astaroth12

Tak vobec som nečakal, že tento sa len čo i len priblíži originálu, ale i tak som čakal oveľa väčšiu nalož, ako to bolo v reále. Som jeden z tých, ktorí videl i originál a tak nemam za potrebu tu splietať filmy, ktoré sú podobne tomuto filmu. Určite by to nemalo zmysel a ani účel. keďže sa jedna o remake. Pôvodný film sa mi páčil veľmi, nielen kvôli vynikajúcej mladej Drew Barrymore, ale i kvôli parádnym trikom, A tento nemá ani jedno a ani druhé. Mladá hviezdička je nevýrazná a triky i keď sa jedna o rok 2022 sú neskutočne slabé a chabé. A to zamrzí asi najviac, lebo práve triky som tu čakal oveľa výživnejšie, ale z nejakého dôvodu tu také neboli. ()

maddy

Dokážem pochopiť prečo vznikajú remaky známych hororových značiek ako A Nightmare on Elm Street, Friday the 13th a pod., aj keď to väčšinou dopadne neslávne. Remakovať však 80-tkový horor akým je Firestarter, ktorý za tie roky nenabral žiaden kultový status a ani pôvodný film nedosahuje veľkej kvality mi príde ako úplna zbytočnosť. A presne tak neprekvapivo dopadla aj nová verzia Podpaľačky ... ako absolútna zbytočnosť. Už dlho som nevidel film, ktorý je od prvého záberu do posledného takto predvídateľný. Od úvodnej scény budete ako divák vedieť čo sa stane, kam daná scéna smeruje a ako presne dopadne. Pozerať na novú verziu Firestarter je ako pozerať na žrebovanie športky z predošlého týždňa a tváriť sa prekvapene aké čísla padli. CELKOVO: 3/10 ()

Trevor

Ako veľký fanúšik Stephena Kinga som tajne dúfal že tento film by mohol byť prekvapením roku 2022, čo sa bohužiaľ nestalo. Na druhej strane jeho hodnotenie pod hranicou 50% sa mi zdá pomerne kruté. Dobrá hudba, pomerne vydarená atmosféra, úplne nesklamali ani herci ale celé to mohlo byť podstatne lepšie. Teší ma však fakt že sa nejedná o najhoršie spracovanú novelu tohto autora napriek tomu že film za očakávaním značne zaostal. Opäť ma teší rozhodnutie neísť na film do kina, v poslednom čase sú buď filmy čoraz horšie spracované alebo rastú nároky nás filmových fanúšikov. ()

ilemas odpad!

Velmi hrozné zpracování jedné z lepších knih Stephena Kinga. Knihu jsem četl v době vydání ve slovenštině, dnes ji vlastním v češtině a budu si ji muset znovu hned přečíst a obnovit paměť neboť toto je hrozná slátanina natočená jako céčkový tv film. Nechápu rok 2022!!!  Ještě zkusím filmové zpracování s Drew Barrymore pod názvem Ohnivé oči z roku 1984. Ják můžou tak zprasit vynikající knihu mě hlava nebere. ()

M.i.k.e

knížku jsem zatím nečetl a film z osmdesátých let neznám, takže nemám srovnání, ale po poměrně solidně nabušeném traileru sem čekal víc než jen trochu lépe vypadající televizní kousek. Celá zápletka je klasicky kingovská, ale tady není využita naplno a i přes krátkou stopáž (nebo právě díky ní) působí zkratkovitě a uspěchaně. Nekoná se ani pekelné finále a i přes přístupnost až od patnácti let působí žhářka krotce a neškodně. Přitom věřím, že knížka skrývá mnohem větší potenciál...55% ()

bourec

Dvě hvězdice dávám s odřenejma ušima. A jako vždy je potřeba přiznat, že Žhářka Mark L.Lestera je o kousek lepší. Tady se prakticky nic neděje. Mezi koncem a začátkem mě připadá, že herci udělali každej tři kroky. Když už budu něco remakovat, tak to udělám velkolepě, brutálně, a trochu novátorsky. Ale prachy na to nikdo nedá. Slabé dvě. 30%. ()

cariada

Jakási rearkinace Carrie, ale ve výsledku je to stále stejné kino. Tady těch ohnivců je víc a je do toho zamotaná i vládní organizace. Pro mě nuda. ()

Lenka.Vilka

Na začátek asi musím napsat, co si myslím o předloze. Kniha je za mě příběh o zlomeném a unaveném muži, který jako jeden malý utíká se svojí dcerou před kolečkama velkého. Proto mi bylo jasné, že tady byl scénář asi hodně předělaný, když v traileru pobíhá Zack Efron s postojem exvojáka v nejlepším kondičním stavu. A že v adaptaci nebude závěrečná konfrontace ve stájích, tím jsem si byla dost jistá. A abych dodala: už právě podle traileru na mě dýchal pocit televizní, ne kino produkce (byť chápu, že Netflix v tom dělá akorát bordel v hlavách), a možná proto jsem byla schopná akceptovat tu nehorázně krátkou stopáž. Ale uznávám, že to ani v kině nezapadlo a jsem ráda, že jsem v něm mohla vidět. A nemusela stahovat. Tak jdeme na to. Žhářka 2022 :) ***** Moje velké plus je, že se film nekoukám jako na "další Žhářku, proč?, už máme jednu", ale jako na další pohled na látku. A trpí stejným problémem jako všechny současné filmy. Není to napsané "ok, pokud si vyděláme na pokračování, tak bude", ale stylem "musíme to upravit tak, abychom mohli navázat, protože chceme přece velkou frančízu". Přístup číslo dva zničil už hodně filmu zlomilo vaz. I Žhářce? Trochu jo. ***** Děj byl fajn, jenom ke konci se to trochu zvrhlo. A dost mi vadilo, co Andy donutil Charlie udělat. Ale jinak to nešlo, chápu. Jinak bychom se k druhému dílu nedostali. A trochu je škoda, že kromě ohníčků má Charlie v DNA i věci od rodičů, protože tím se z ní stává skoro neporazitelná mašina, což finále ukázalo dokonale. Jenom je škoda, že už víc neukázalo dopady. Ale jasně...máme druhý díl ;) Jinak mě bavilo, jak to bylo natočený, napsaný i zahraný. Jasně, pokud bych se držela čistě snímků a knihy, tak je to fakt jedna z nejhorších adaptací Kinga. Ale když to vezmu jako samostatnou jednotku a zapomenu na knihu, tak jsem viděla super film, na kterém nebylo dobré jenom score, ale bylo to celý fajn. ***** Jenom si fakt nejsem jistá, komu film, i se svýma chybama a změnama, udělá radost. Tomu, kdo předlohu nečetl? Tomu, kdo předlohu četl? Pokud se od ní neumí odprostit, tak určitě ne. ***** Už dopředu bylo avizované, že film bude mít v Americe duální premiéru. Tak by mě zajímalo, kde kde místní komentátoři vzali informaci, že to bylo schválně, pokud film bude v kině propadák, tak druhý den dají na stream. U nás to sice dávali o den dřív, ale u nich to bylo duálně, ve stejným den. Se trochu nejdřív zamyslim! A jak to vypadá, film se tržbami pomalu škrábe k svému rozpočtu, takže jim asi vyjde plán pokračování (kino?) a další spin-offy (televize?). Mě to vadit nebude :) ***** Jo, a k těm slepicim. Mě to přišlo vtipný, že to je první věc, kterou Charlie na farmě zmíní. Přeci jen...scéna se slepicema byla v knize dokonalá. Tady byla holt jenom kočička... ()

Juto

Film pôsobí lacným dojmom, vyzerá škaredo, nudne a je zbytočne pomaly. Nedarí sa mu ani v žiadnom žánri, ako horor zlyháva a aj ako superhrdinský film. 4/10 ()

CinemaRanger

Tohle se stane, když si objednáš Xmeny z wishe. Jedna hvězda za Carpenterovu hudbu. Zbytek absolutně nezvládnutý. Nevýrazní herci, unuděná režie, ořezaný scénář,... Ještě že je ten film ke stažení, za návštěvu kina to vůbec nestojí. ()

majo0007

Tak to už radšej prvú "Podpalačku" so sentimentálným feelingom - Drew. Prečítajte si knihu, toto je šit. Hodnotenia na csfd, imdb, roteny hovoria samé za seba... kako. ()

Immortal17

Tak tu máme remake další Kingovy klasiky "Firestarter". Když se mě teď zeptáte, které zpracování se mi líbilo víc, nemám pro Vás jasnou odpověď. Oba filmy mohly dopadnou mnohem mnohem hůř, ale naopak mohly dopadnout také mnohem, mnohem lépe, jelikož z tohoto příběhu lze vyždímat daleko více. Nemají si tedy co vytýkat. Ale tak to s Kingovými příběhy bývá téměř pokaždé. Jaká škoda. Zajímalo by mě jak se na samotný film tvářil sám pán strachu Stephen King. Rozhodně se mi líbilo zmodernizované prostředí, ale? John Carpenter se velice chytře postaral svým soundtrackem aby zachoval 80' touch a za to jsem mu nesmírně vděčná. Jedna otázka mi však tkví v hlavě. Jednu malou chvíli jsem měla při sledování filmu pocit, že se dívám na Stranger Things (scéna v předměstí s chlapci na kole). Pro mě absolutní wtf moment. Ptám se tedy, je to pouhá náhoda?! Nebo záměr?! Je to přesně ten námět, který by použili bratři Dufferovi do seriálu. Každopádně se těším na to až se začne pracovat na zfilmování Kingovy předlohy "The Institute", protože každý čtenář a milovník Kinga naprosto ví, tuší, že to musí být epic, a pokud ne a zmrví to? Tak ať si mě tedy raději nepřejí. ()

Motinski

Niekedy neviem prečo si dobrovoľne púšťam adaptácie Kingovych kníh keď tuším ako väčšinou dopadnú. Na Podpaľačku som dokonca chcel ísť do kina keď vyšla a som rád že som to nespravil. Takto prázdny a nudný film nepatrí na veľké plátno ale medzi TV produkciu. Na horor malo napínavé, na drámu zase vôbec nefungujú interakcie medzi postavami. No a občasné hranie sa na superhrdinský origin je na smiech. Herci sú všetci priemer, bez iskry a sympatii. Páčila sa mi hudba a koniec (v porovnaní s tým čo som sledoval dovtedy) a videl som aj horšie filmy na podobný štýl. Pochybujem ale že si to niekedy pustím znovu. ()

YumiOkami

ovládej se yumi, ovládej se, nedávej tomu 3 hvězdičky jenom kvůli zacovi, ne….. pozdě. jo a to jeho škubnutí krkem byla asi ta nejvtipnější a zároveň nejtrapnější věc, kterou jsem kdy viděla. ()