Mary Reilly

Mary Reilly

Mary Reillyová

Drama / Horor / Thriller

USA, 1996, 108 min

Tohle je prumerne zpracovani pribehu Dr.Jekyll a Mr. Hyde. Atmosferu to jakz takz ma, ale bat se nebudete, John Malkovich i Julia Roberts se snazi a par napinavejch okmaziku tu je. Vic nez Julia me zaujal Malkovich, ktery opet ukazal, ze je vyborny herec a i kdyz kuli spatnymu scenari nema moc sanci ukazat co v nem je, tak ty prilezitosti co dostane skvele vyuzije a uverite mu, ze je jednou hodnej tichej vedec a podruhy magor co beha po ulicich a zabiji. Nebejt Malkoviche a Julie tak si tohohle filmu asi nevsimnete, takze jen 3*.(19.3.2005)

Tenhle kus s Julií Roberts mi dlouho unikal. Napravil jsem to až téměř dvacet let poté, nicméně s konstatováním, že až o tolik jsem nepřišel. Její oddaná služka bohatého a laskavého doktora Jekylla, měnícího se stále častěji ve zlého pana Hydea tuhle hororovou látku rozhodně nezachrání. Stephen Frears volí zoufale dlouhé záběry, ve kterých se toho příliš neděje. Atmosféru to má, zájem diváka si to však získává docela obtížně.(3.2.2015)

Bez mrknutí oka jsem se ocitla ve staré Anglii, uprostřed mlhy. Dobové atmosféře s přepychem i špinavou bídou se nedá vytknout vůbec nic. Julia Roberts je v roli služebné odzbrojující, něžná, křehká, oddaná a bez nánosu líčidel velice milá a působivá. John Malkovich tu předvádí bezchybnou variaci rozpolcené osobnosti, na jednu stranu starší laskavý lékař, introvertní vědec a v té druhé se převtělí do bestie, ze které jde strach. Láskyplné pouto, které tyhle dva na chvíli spojí, je překrásně ztvárněné, nevinné, jen v náznacích, v pohledech, letmých dotecích a snech... Plus nádherná hudba.(12.1.2019)

Mary Reillyová dokázala vyťažiť maximum z vynikajúcej dobovej atmosféry a charizmatického výkonu hlavných postáv. Z môjho pohľadu ide o jeden zo snímkov, kde to John Malkovich roztočil v plnej paráde. Potešila aj na oko pekná výprava a celková ponurosť, ktorá dodala filmu slušný mysteriózny náboj. No obsahová stránka ma moc neoslovila - žiadna zápletka, ktorá by aspoň trocha dokázala upútať pozornosť. Tiež som čakal viac "hororovejších" situácií. Lepší priemer. 65/100(6.1.2019)

„Nemusíte si robiť žiadne starosti. Je to vskutku pozoruhodný mladý muž.“ Na tento film som sa napriek zlým recenziám z doby premiéry (česká Cinema išla len na 40%) tešil. Nie snáď, že by som zbožňoval Juliu Roberts alebo nejako extra megalomansky uznával skúseného Johna Malkovicha. Ale mám rád tento temne schizofrenický príbeh doktora Jekylla a jeho nevychovaného priateľa, nevypočitateľného a nepríjemne tajomného pána Hydea (od autora Ostrova pokladov). Ak sa dá, nenechám si ujsť žiadnu jeho filmovú verziu. Táto sa pýšila silným režisérom (aliasom Stephenom Frearsom) a zaujímavým nápadom podať predsa len už skôr notoricky známy príbeh z pohľadu tichej slúžky. Má to pekelnú atmosféru a práve oná "zmena uhla pohľadu" má za pozitívny následok, že známe zvraty vnímame tentokrát troška inak. Zaujímavé a musím sa priznať, že mám veľkú chuť pozrieť si to ešte minimálne raz.(30.1.2009)

• - John Malkovich, který hraje dr. Jekylla a pana Hydea, se předtím objevil v Objektu krásy, kde si jeho postava stěžovala na to, že bylo natočeno příliš mnoho filmových adaptací Dr. Jekylla a pana Hydea. (HappySmile)

• - Jack Nicholson byl zvažován do role dr. Jekylla a pana Hydea. Místo Julie Roberts si mohla zahrát Emmanuelle Seigner a na režisérský post měl usednout Roman Polanski, ale toto duo se rozpadlo. (HappySmile)

• - Julia Roberts roli vyhrála nad Umou Thurman a vydělala si díky tomu 10 milionů dolarů. (HappySmile)