Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V této poťouchlé špionážní komedii agent CIA naverbuje krotkého chlapíka rodinného typu pro tajnou misi, ve které nebude chybět mezihvězdná komunikace, ale ani slušná porce násilí. Pojišťovák Bob Wilson je druh člověka, který klidně stojí opodál, zatímco cháska z předměstí krade jeho synovi kolo. Nick Pirandello je jeho přesný opak - neomalený, sukničkářský a sebevědomý muž, který je v CIA ceněn za své početné, úspěšně splněné tajné mise. Když je jeho kolega, který vypadá úplně jako Bob, zabit jen pár dní před zahájením jedné velmi delikátní mise, Nick naverbuje nepříliš nadšeného Boba, aby pomohl. A jak se Bob postupně dostává hlouběji do světa ruských nájemných vrahů, transsexuálních krásek a zpravodajských her, postupně začne nabírat sebevědomí, které mu vždycky chybělo. Celou dobu je ale vystaven Nickovu poťouchlému vtipkování, a tak je trošku skeptický i ve chvíli, když mu Nick prozradí, že nejdůležitější schůzka bude s mimozemšťany, kteří se chtějí o svou vyspělou technologii podělit s lidmi. Jak se ale ukáže, na Nickově šíleném příběhu možná něco bude - pokud ovšem Bob dokáže přežít dost dlouho na to, aby to zjistil. O scénář i režii filmu se postaral Dennis Feldman a v roli Nickovy vyrovnané a ochotné matky se objeví Barbara Barrie. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (15)

TO 

všechny recenze uživatele

zábavná akční komedie, rychlá bez nudnějších míst, sice nedosahuje kvalit velkých akčních komedií 80.let (48 hodin, K-9, Policajt v BH atd.), celková úroveň filmu je přece jen nižší, už ten příběh o výborném agentovi (Belushi) a nešikovném chlapíkovi, kteří spolu musejí zprostředkovat setkání s mimozemšťany je značně podivný, ale i tak určitě pobaví. ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Film ako začína, tak aj končí. Scenár je okrem toho, že využíva inovatívny a pomerne pestrý nápad so sci-fi podmyšlienkou, typicky béčkový, ako aj akčné spracovanie, či niektoré zámerne nelogické scény. Keď sa to všetko dostane na určitú správnu a trefnú hranicu, stane sa z toho to, čo som zo začiatku naozaj nečakal. Veď koľko krát to už na agentovi-debilkovi stroskotalo. 70%. ()

Reklama

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Čím víc crazy, tím víc nuda. Kámoš mi na jakési chlastačce vyprávěl obsah fakt srandovního filmu. Viděl ho třikrát a nedokázal dokončit jedinou větu, aniž by se nesvinul v dalším záchvatu smíchu. Možná bych se i zasmál, kdybych pochopil, co je tu k smíchu a kdybych měl v sobě podobnou alkoholovou dávku jako on. Takhle jsem jenom nechápavě koukal...přesně jako na tento film. ()

Courtemanche 

všechny recenze uživatele

Belushi hraje moc dobře. Ležérní tempo ale povedený film, spousta nápadů, trochu road-movie, záleží hlavně na tom jestli tento typ humoru diváka nadchne nebo ne. A o jaký humor jde? Belushi připomíná mi Billa Murraye, jako kdyby hrál na Murraye. Prostě tento film boduje spíše stylem, o Spielbergu nikdy neslyšel. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Prekvapivo dobrý zabudnutý buddy movie, ktorý sa nakoniec zvrhne v bláznivé sci-fi až to pôsobí jak paródia. Bavila ma hlavne prvá polovica s dostatkom kvalitnej akcie. Prestrelky a nejaké tie bitky s pôsobivým kaskadérskym kúskom v ktorom sa blyskne Belushi. Svalovec nikdy nebol, ale kondičku dakedy mal solídnu. Chémia medzí parťákmi proti svojej vôli tiež funguje perfektne. Belushi tu je frajersky agent CIA, ktorý si behom rozhovoru v garáži zmajstruje samopal jak MacGyver a z parťáka si neustále robí srandu takým presvedčivým spôsobom, že som neustále váhal, či to myslí vážne alebo nie. Ritter je tu za klasického zbabelého otca od rodiny, ktorý postupne zmužnie a stane sa Belushimu rovnocenným parťákom až ho nakoniec aj tromfne. Škoda poslednej tretiny, ktorá bola až príliš divná a vtipy od veci. Keby sa to držalo viac pri zemi a bez sci-fi zápletky, tak to mohla byť vydarená pecka. Takto je to len príjemný nadpriemer, ale niektoré vtipy ma fakt rozosmiali. Napríklad, že si záporáci dajú behom prestrelky pauzu na obed a odídu preč. 6/10. ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama