Opravdoví muži

Real Men

Komedie / Sci-Fi

USA, 1987, 87 min

• slunicko2

Čím víc crazy, tím víc nuda. Kámoš mi na jakési chlastačce vyprávěl obsah fakt srandovního filmu. Viděl ho třikrát a nedokázal dokončit jedinou větu, aniž by se nesvinul v dalším záchvatu smíchu. Možná bych se i zasmál, kdybych pochopil, co je tu k smíchu a kdybych měl v sobě podobnou alkoholovou dávku jako on. Takhle jsem jenom nechápavě koukal...přesně jako na tento film.(13.10.2011)

Film ako začína, tak aj končí. Scenár je okrem toho, že využíva inovatívny a pomerne pestrý nápad so sci-fi podmyšlienkou, typicky béčkový, ako aj akčné spracovanie, či niektoré zámerne nelogické scény. Keď sa to všetko dostane na určitú správnu a trefnú hranicu, stane sa z toho to, čo som zo začiatku naozaj nečakal. Veď koľko krát to už na agentovi-debilkovi stroskotalo. 70%.(11.12.2007)

Belushi hraje moc dobře. Ležérní tempo ale povedený film, spousta nápadů, trochu road-movie, záleží hlavně na tom jestli tento typ humoru diváka nadchne nebo ne. A o jaký humor jde? Belushi připomíná mi Billa Murraye, jako kdyby hrál na Murraye. Prostě tento film boduje spíše stylem, o Spielbergu nikdy neslyšel.(27.8.2018)

• Han22

Buddy movie, který mě moc nechytil. Sci-fi to není ani za mák (možná tak půl minuty), nad demencí příběhu a scénáře mi zůstával rozum stát. Dvojice hrdinů zachraňuje svět a musí doručit mimozemšťanovi sklenici vody!! (kterou pak mimozemšťan vypije). Jeden z nich je šílený agent CIA, druhý outsider pojišťovák, kterému stačí trocha sebevědomí a stává se z něj ranař. Do toho přestřelky, kde se záporáci nikdy netrefí... zkrátka z podobných filmů jsem byl kdysi nadšený, ale už jsem z toho vyrostl.(19.1.2016)

Agentské komedie mám moc rád a Belushi s Ritterem vytvořili skvělou dvojici. Jedna hvězdička navíc za postelovou hlášku, která mi uvízla v paměti dodnes: Belushi si po sexu s krásnou agentkou KGB zapálí cigaretu: Ritter: "Ty kouříš?" Belushi: "Jen po sexu." Ritter: "Aha takže jen málo." Belushi: "Jen krabičku denně ..." :-)(6.7.2014)