Retroactive

Nastavené na retro

Drama / Thriller / Akční / Krimi / Sci-Fi

USA, 1997, 91 min

• dogma97

Vracení děje po průchodu "strojem času" není problémem tohoto filmu - tím je nesmírná stupidita většiny scén mimo auto (ad absurdum naplněné heslo "v Texasu kam sáhneš, tam najdeš pistoli", déčková destrukce bunkru, prohazování stokilového Belushiho kdejakou skleněnou výplní v podání blondýny z kanclu... a třešinkou na dortu je tajemný čip, jak objevné! ). 30%(10.9.2009)

Jméno Louis Morneau jsem v životě neslyšel a když jsem se podíval do filmografie tohoto režiséra, tak jsem se docela zhrozil. Ale nakonec jsem se nenechal odradit a na film jsem se podíval. Byl jsem připravenej na nějakou ukrutnou sračku, takže ve finále mě tohle laciný Béčko docela mile překvapilo. Samozřejmě budete asi kroutit hlavou nad některejma věcma. Nějaká psycholožka tam předvádí takový akční kousky, že snad musela absolvovat výcvik u Specnaz, zbraně maj nekonečný zásobníky a některý lidi jsou neprůstřelný. Taky nějak moc neseděj ty přesuny v čase, protože 20 minut nebo 2 hodiny vychází prakticky nastejno. Ale tak na to jedno zkouknutí se to dá. James Belushi překvapí pro něj neobvyklou rolí psychopata. Ale pokud mam vybrat nějakej film, kde se odehrává příběh několikrát za sebou a pokaždý trochu jinak, tak radši třeba Lolu.(20.4.2013)

• Radko

Včera som sa pošmykol na klzkej vozovke, padol do kaluže a zašpinil si zvrchník. Čo s tým? No, mám kamoša, čo vie vrátiť čas naspäť a tak idem k nemu a vrátim sa z jeho pomocou tesne pred túto udalosť. Ale - na druhý raz som nielenže padol zase do blata, zadrbal kabát, ale navyše som si zlomil ruku. Takže: zase naspäť ku kamošovi. Zase helfne a zase som v čase spiatky. Bacha, kaluž! Dávam pozor a aby som sa nešmykol, opriem sa o okoloidúcu dámu. Lenže: chyba lávky! Šmyknem sa zase, blatoví sme dvaja a aj ruky máme dolámané. Takže znova ku kamošovi aj s dámou a znova späť v čase. A znova. A znova. A takto až do momentu, kedy všetko vyriešim a pomôžem aj pár ďalším ľuďom. Takto mi pripadal celý film a úprimne: už pri treťom návrate do minulosti som zíval nudou. Pár celkom chytro vymyslených scén to nezachránilo.(25.1.2015)

Jamesa Belushiho som mal doteraz zaškatulkovaného ako čiste komediálneho herca. Považoval som ho za priemerného amerického komika. Avšak v tomto snímku z roku 1997 predviedol, že je schopný sa vžiť i do náročnejšej role. Veľmi dobre tu stvárnil úlohu záporáka. Drsný texasan Frank s elvisovskými kotletami je v jeho podaní charizmatický, nepríjemný a presvedčivý. "Retroactive" je hlavne vďaka nemu celkom zaujímavý sci-fi thriller. ***(4.6.2016)

James Beluschi jak ho nezname a fakt docela desivej :)(1.3.2004)

Jim Belushi v netradičnej zápornej postave. A treba uznať, že mu išla sakramentsky dobre. Vlastne to jeho stvárnenie chrapúnstva a buranstva bolo to najlepšie na filme. Môj obľúbený scifi prvok - cestovanie v čase - tentoraz moc nezaujal. Tie ustavičné návraty nemali myšlienku, išlo iba o zbesilú, priamočiaru akciu, v ktorej ma vytáčalo ustavičné terminátorovanie hlavnej zápornej postavy - skrátka celé to bolo len o nesmrteľnosti Jima Belushiho. No ale tie jeho niektoré hlášky... stálo to za to. Priemer. 60/100(7.2.2019)

Skvostný James Belushi, ale to bohužel nestačí... - 3. 12. 2009 - 55%(5.12.2009)

James Belushi rulez.(21.1.2015)

Trochu ma prekvapuje nízke hodnotenie, film bol pre mňa milým prekvapením. Námet so snahou napraviť chyby, ktoré sme urobili nie je originálny, ale v takomto púštnom, drsnom, takmer road movie je osviežujúci. Jediný vážny problém vidím v sci-fi efektoch, to točenie pri presune je ťažko béčkové a myslím, že dosť znižuje aj tunajšie hodnotenie. Nevidím nijaký veľký rozdiel medzi cool akčnými scénami v tomto filme a napr. postmodernistickou akciou u Tarantina alebo Rodrigueza. No a ak by to presne takto natočil Slovák v našich podmienkach, bolo by to čistých 100%.(17.6.2012)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 4.9.2008 (R: STV 1 = 7.12.2008) (5.9.2008) Ďalší pozerateľný MORNEAUou film. (28.12.2008)(5.9.2008)

• 5150

Slušná porce poctivé akce a s gustem hrající James Belushi k tomu. Prostě béčko jak má být.(6.11.2014)

James Belushi jako zapornak celkem valel ....zajimava myslenka... ale to bouhzel nestaci, prumerna zalezitost ktera se da jednou shlednout(3.12.2009)

"Zmáčknout spoušť není jen tak, dámo !! Změní vám to celej život.." - "Třeba toužím po nějaký změně, Franku.." ;) Navzdory tomu, že Retroactive ta bláznivá trojice - Jo, vážně !! Nejsjetější, totiž nejsvětější trojice !! To nikdy nevěstí nic dobrého, když na filmovém skriptu pracuje tolik lidí.. - vybavila tím nejnablblejším možným céčkovým příběhem, jaký si jen jeden umí přestavit, když si s časovými paradoxy kluci zvesela vytírají zadnice, dík tomu zběsilému tempu, překvapivě slušné rytmizaci i velké kupě, možná spíš dvěma kupám, hlášek, které rozhodně pobaví, platí tenhle pozapomenutý scifi kousek (s)hitmakera Louise Morneaua, kterej nakonec není vůbec mornej, za nesmírně zábavný biják, který se mohl stát celkem snadno kultem.. Nesmírně povedená a stylová hloupůstka, která se nebere ani na okamžik vážně a pomrkává na diváka stejně jako ten nejlepší Belushi, jakého jsem vůbec viděl.. Ačkoli se to nezdá, ta jeho fyzicky nesmírně náročná herecká kreace misogynního psychopata s podivným smyslem pro humor rozhodně zaslouží velké uznání..(15.1.2016)

• blackrain

Už jsem se dočkala mnohem lepšího cestování časem. James Belushi mě překvapil. Já ho znám pouze z komedií. Nicméně, tady se taky musel pěkně vyřádit.(30.11.2010)

...trocha TV spracovanie...ale vcelku slušne spracovaný dobrý námet.(13.11.2017)

Dobrý Belushi. Děj v podstatě dokola a ještě jednou a ještě... 55%(16.6.2009)

Filmy s tematikou časovej slučky mám rád. Ono aj príbeh sa uberá tým správnym smerom, čo by sa mohlo zmeniť, keď by sa stalo toto a toto. Z tohoto pohľadu a z pohľadu akcie dostane divák očakávanú porciu. Ale spracovanie aj na čele so slabou hlavnou hrdinkou pokrivkáva a pôsobí nevieryhodne. Nebyť určite zapamätaniahodného Belushiho v postave frajerského psycho-burana, ktorý to ťahá, išiel by som nižšie.(14.5.2015)

Skoro dokonalá podívaná, kombinující akční film, thriler a sci-fi. Mladá žena si v poušti stopne manželský pár, ovšem jízda plná urážek a ponižování od manžela nakonec končí smrtí jeho ženy a při úniku se hrdinka dostává do vládního bunkru, kde se náhodou vrací v čase zpět o 20 minut. A začíná klasická časová smyčka, ve které se hrdinka znovu a znovu snaží změnit věci kolem a jediný co se ji daří je způsobovat stále větší a větší masakr. Časová smyčka, ukazující nemožnost změnit osud funguje bezchybně, Belushi jako psychopat nemá chyby (a to jsem si myslel, že to nemůže zahrát) no a všechny ty přestřelky, bitky, honičky jsou prostě boží. Už dlouho jsem neviděl tak krásně fyzickou a brutální akci. Čert vem nelogičnosti, ve víru akce si jich napoprvé 100% nevšimnete.(1.5.2010)

Belushi si střihnul ten rok ještě Gang policajtů a tam byl taky přísnej!(20.11.2015)

• emdvojka

Ale tak fajn chladnokrvný James Belushi, fajn námet, ktorý je síce zase o tom istom, ale opäť je to spracovanie trošku iné, ako som videl v iných filmoch stouto tematikou, Chcelo by to možno trošku viac premýšlať nad dejovými zvratmi, ale koniec koncov akčná stránka filmu je plnohodnotná a určite polahodí nejednému po akcii bažiacemu oku.(2.10.2015)

• Chuppa

Vcelku zajímavý nápad se skákáním v čase se snahou napravit události, které následovali. Škoda jen, že to bylo tak odfláknuté. Nejvíc mě vytáčela nekonečná kapacita zásobníků všech zbraní a to včetně šesti raného revolveru a nesmrtelný Belushi, popřípadě neschopnost té ženy ho zabít.(10.9.2009)

<< předchozí 1 2