Retroactive

Retroactive

Nastavené na retro

Drama / Thriller / Akční / Krimi / Sci-Fi

USA, 1997, 91 min

Jim Belushi v netradičnej zápornej postave. A treba uznať, že mu išla sakramentsky dobre. Vlastne to jeho stvárnenie chrapúnstva a buranstva bolo to najlepšie na filme. Môj obľúbený scifi prvok - cestovanie v čase - tentoraz moc nezaujal. Tie ustavičné návraty nemali myšlienku, išlo iba o zbesilú, priamočiaru akciu, v ktorej ma vytáčalo ustavičné terminátorovanie hlavnej zápornej postavy - skrátka celé to bolo len o nesmrteľnosti Jima Belushiho. No ale tie jeho niektoré hlášky... stálo to za to. Priemer. 60/100(7.2.2019)

Filmy s tematikou časovej slučky mám rád. Ono aj príbeh sa uberá tým správnym smerom, čo by sa mohlo zmeniť, keď by sa stalo toto a toto. Z tohoto pohľadu a z pohľadu akcie dostane divák očakávanú porciu. Ale spracovanie aj na čele so slabou hlavnou hrdinkou pokrivkáva a pôsobí nevieryhodne. Nebyť určite zapamätaniahodného Belushiho v postave frajerského psycho-burana, ktorý to ťahá, išiel by som nižšie.(14.5.2015)

• emdvojka

Ale tak fajn chladnokrvný James Belushi, fajn námet, ktorý je síce zase o tom istom, ale opäť je to spracovanie trošku iné, ako som videl v iných filmoch stouto tematikou, Chcelo by to možno trošku viac premýšlať nad dejovými zvratmi, ale koniec koncov akčná stránka filmu je plnohodnotná a určite polahodí nejednému po akcii bažiacemu oku.(2.10.2015)

• dogma97

Vracení děje po průchodu "strojem času" není problémem tohoto filmu - tím je nesmírná stupidita většiny scén mimo auto (ad absurdum naplněné heslo "v Texasu kam sáhneš, tam najdeš pistoli", déčková destrukce bunkru, prohazování stokilového Belushiho kdejakou skleněnou výplní v podání blondýny z kanclu... a třešinkou na dortu je tajemný čip, jak objevné! ). 30%(10.9.2009)

• Radko

Včera som sa pošmykol na klzkej vozovke, padol do kaluže a zašpinil si zvrchník. Čo s tým? No, mám kamoša, čo vie vrátiť čas naspäť a tak idem k nemu a vrátim sa z jeho pomocou tesne pred túto udalosť. Ale - na druhý raz som nielenže padol zase do blata, zadrbal kabát, ale navyše som si zlomil ruku. Takže: zase naspäť ku kamošovi. Zase helfne a zase som v čase spiatky. Bacha, kaluž! Dávam pozor a aby som sa nešmykol, opriem sa o okoloidúcu dámu. Lenže: chyba lávky! Šmyknem sa zase, blatoví sme dvaja a aj ruky máme dolámané. Takže znova ku kamošovi aj s dámou a znova späť v čase. A znova. A znova. A takto až do momentu, kedy všetko vyriešim a pomôžem aj pár ďalším ľuďom. Takto mi pripadal celý film a úprimne: už pri treťom návrate do minulosti som zíval nudou. Pár celkom chytro vymyslených scén to nezachránilo.(25.1.2015)

• - Přesně v devíti minutách je scéna, kdy hlavní představitelka Karen (Kylie Travis) vzpomíná, jsou tam zobrazeny černobíle vzpomínky. V těchto vzpomínkách si tvůrci vypůjčili pár scének z Robocopa 2 (1990). Viz samopal z levé strany, který patřil záporákovi Robo - Cainovi. (Lucina84)