poster

Retroactive

 • Česko

  Se zpětnou platností

 • USA

  Retroactive

 • Slovensko

  Nastavené na retro

Drama / Thriller / Akční / Krimi / Sci-Fi

USA, 1997, 91 min

 • Radko
  **

  Včera som sa pošmykol na klzkej vozovke, padol do kaluže a zašpinil si zvrchník. Čo s tým? No, mám kamoša, čo vie vrátiť čas naspäť a tak idem k nemu a vrátim sa z jeho pomocou tesne pred túto udalosť. Ale - na druhý raz som nielenže padol zase do blata, zadrbal kabát, ale navyše som si zlomil ruku. Takže: zase naspäť ku kamošovi. Zase helfne a zase som v čase spiatky. Bacha, kaluž! Dávam pozor a aby som sa nešmykol, opriem sa o okoloidúcu dámu. Lenže: chyba lávky! Šmyknem sa zase, blatoví sme dvaja a aj ruky máme dolámané. Takže znova ku kamošovi aj s dámou a znova späť v čase. A znova. A znova. A takto až do momentu, kedy všetko vyriešim a pomôžem aj pár ďalším ľuďom. Takto mi pripadal celý film a úprimne: už pri treťom návrate do minulosti som zíval nudou. Pár celkom chytro vymyslených scén to nezachránilo.(25.1.2015)

 • Han22
  ****

  Skoro dokonalá podívaná, kombinující akční film, thriler a sci-fi. Mladá žena si v poušti stopne manželský pár, ovšem jízda plná urážek a ponižování od manžela nakonec končí smrtí jeho ženy a při úniku se hrdinka dostává do vládního bunkru, kde se náhodou vrací v čase zpět o 20 minut. A začíná klasická časová smyčka, ve které se hrdinka znovu a znovu snaží změnit věci kolem a jediný co se ji daří je způsobovat stále větší a větší masakr. Časová smyčka, ukazující nemožnost změnit osud funguje bezchybně, Belushi jako psychopat nemá chyby (a to jsem si myslel, že to nemůže zahrát) no a všechny ty přestřelky, bitky, honičky jsou prostě boží. Už dlouho jsem neviděl tak krásně fyzickou a brutální akci. Čert vem nelogičnosti, ve víru akce si jich napoprvé 100% nevšimnete.(1.5.2010)

 • Tommassi3
  ***

  "Zmáčknout spoušť není jen tak, dámo !! Změní vám to celej život.." - "Třeba toužím po nějaký změně, Franku.." ;) Navzdory tomu, že Retroactive ta bláznivá trojice - Jo, vážně !! Nejsjetější, totiž nejsvětější trojice !! To nikdy nevěstí nic dobrého, když na filmovém skriptu pracuje tolik lidí.. - vybavila tím nejnablblejším možným céčkovým příběhem, jaký si jen jeden umí přestavit, když si s časovými paradoxy kluci zvesela vytírají zadnice, dík tomu zběsilému tempu, překvapivě slušné rytmizaci i velké kupě, možná spíš dvěma kupám, hlášek, které rozhodně pobaví, platí tenhle pozapomenutý scifi kousek (s)hitmakera Louise Morneaua, kterej nakonec není vůbec mornej, za nesmírně zábavný biják, který se mohl stát celkem snadno kultem.. Nesmírně povedená a stylová hloupůstka, která se nebere ani na okamžik vážně a pomrkává na diváka stejně jako ten nejlepší Belushi, jakého jsem vůbec viděl.. Ačkoli se to nezdá, ta jeho fyzicky nesmírně náročná herecká kreace misogynního psychopata s podivným smyslem pro humor rozhodně zaslouží velké uznání..(15.1.2016)

 • majo25
  ***

  Filmy s tematikou časovej slučky mám rád. Ono aj príbeh sa uberá tým správnym smerom, čo by sa mohlo zmeniť, keď by sa stalo toto a toto. Z tohoto pohľadu a z pohľadu akcie dostane divák očakávanú porciu. Ale spracovanie aj na čele so slabou hlavnou hrdinkou pokrivkáva a pôsobí nevieryhodne. Nebyť určite zapamätaniahodného Belushiho v postave frajerského psycho-burana, ktorý to ťahá, išiel by som nižšie.(14.5.2015)

 • Lacike
  ***

  Sci-fi variácia na Hitcher v ktorej sa vďaka stroju času neustále vracia v čase stopárka a jej prenasledovateľ. Technická stránka je béčko skvelá. Toto má Morneau zmáknuté. Je tu kopa kvalitných prestreliek a naháňačiek. Sem tam nejaký výbuch. Horšie je to zo scenárom. Belushi tu hrá obyčajného hulváta, ktorému zrazu jebne a začne bez nejakého zmysluplného dôvodu prenasledovať svoju obeť. Celkovo jednanie postáv je dosť nezmyselné a riadi sa tým, čo scenáristom pripadalo cool. Hlavne aby to bolo čo najšialenejšie. Nuda to rozhodne nie je, ale po čase ani napínavé, lebo vám nezáleží na postavách a vďaka vracaniu sa v čase ani ich smrť nie je konečná. Takže zápletka sa neustále reštartuje a začína odznova. Výsledkom je zábavná volovina na jedno pozretie. 5/10.(26.12.2019)

 • - Přesně v devíti minutách je scéna, kdy hlavní představitelka Karen (Kylie Travis) vzpomíná, jsou tam zobrazeny černobíle vzpomínky. V těchto vzpomínkách si tvůrci vypůjčili pár scének z Robocopa 2 (1990). Viz samopal z levé strany, který patřil záporákovi Robo - Cainovi. (Lucina84)