Retroactive

Nastavené na retro

Drama / Thriller / Akční / Krimi / Sci-Fi

USA, 1997, 91 min

• emdvojka

Ale tak fajn chladnokrvný James Belushi, fajn námet, ktorý je síce zase o tom istom, ale opäť je to spracovanie trošku iné, ako som videl v iných filmoch stouto tematikou, Chcelo by to možno trošku viac premýšlať nad dejovými zvratmi, ale koniec koncov akčná stránka filmu je plnohodnotná a určite polahodí nejednému po akcii bažiacemu oku.(2.10.2015)

Jim Belushi v netradičnej zápornej postave. A treba uznať, že mu išla sakramentsky dobre. Vlastne to jeho stvárnenie chrapúnstva a buranstva bolo to najlepšie na filme. Môj obľúbený scifi prvok - cestovanie v čase - tentoraz moc nezaujal. Tie ustavičné návraty nemali myšlienku, išlo iba o zbesilú, priamočiaru akciu, v ktorej ma vytáčalo ustavičné terminátorovanie hlavnej zápornej postavy - skrátka celé to bolo len o nesmrteľnosti Jima Belushiho. No ale tie jeho niektoré hlášky... stálo to za to. Priemer. 60/100(7.2.2019)

Jméno Louis Morneau jsem v životě neslyšel a když jsem se podíval do filmografie tohoto režiséra, tak jsem se docela zhrozil. Ale nakonec jsem se nenechal odradit a na film jsem se podíval. Byl jsem připravenej na nějakou ukrutnou sračku, takže ve finále mě tohle laciný Béčko docela mile překvapilo. Samozřejmě budete asi kroutit hlavou nad některejma věcma. Nějaká psycholožka tam předvádí takový akční kousky, že snad musela absolvovat výcvik u Specnaz, zbraně maj nekonečný zásobníky a některý lidi jsou neprůstřelný. Taky nějak moc neseděj ty přesuny v čase, protože 20 minut nebo 2 hodiny vychází prakticky nastejno. Ale tak na to jedno zkouknutí se to dá. James Belushi překvapí pro něj neobvyklou rolí psychopata. Ale pokud mam vybrat nějakej film, kde se odehrává příběh několikrát za sebou a pokaždý trochu jinak, tak radši třeba Lolu.(20.4.2013)

Jamesa Belushiho som mal doteraz zaškatulkovaného ako čiste komediálneho herca. Považoval som ho za priemerného amerického komika. Avšak v tomto snímku z roku 1997 predviedol, že je schopný sa vžiť i do náročnejšej role. Veľmi dobre tu stvárnil úlohu záporáka. Drsný texasan Frank s elvisovskými kotletami je v jeho podaní charizmatický, nepríjemný a presvedčivý. "Retroactive" je hlavne vďaka nemu celkom zaujímavý sci-fi thriller. ***(4.6.2016)

• Radko

Včera som sa pošmykol na klzkej vozovke, padol do kaluže a zašpinil si zvrchník. Čo s tým? No, mám kamoša, čo vie vrátiť čas naspäť a tak idem k nemu a vrátim sa z jeho pomocou tesne pred túto udalosť. Ale - na druhý raz som nielenže padol zase do blata, zadrbal kabát, ale navyše som si zlomil ruku. Takže: zase naspäť ku kamošovi. Zase helfne a zase som v čase spiatky. Bacha, kaluž! Dávam pozor a aby som sa nešmykol, opriem sa o okoloidúcu dámu. Lenže: chyba lávky! Šmyknem sa zase, blatoví sme dvaja a aj ruky máme dolámané. Takže znova ku kamošovi aj s dámou a znova späť v čase. A znova. A znova. A takto až do momentu, kedy všetko vyriešim a pomôžem aj pár ďalším ľuďom. Takto mi pripadal celý film a úprimne: už pri treťom návrate do minulosti som zíval nudou. Pár celkom chytro vymyslených scén to nezachránilo.(25.1.2015)

• - Přesně v devíti minutách je scéna, kdy hlavní představitelka Karen (Kylie Travis) vzpomíná, jsou tam zobrazeny černobíle vzpomínky. V těchto vzpomínkách si tvůrci vypůjčili pár scének z Robocopa 2 (1990). Viz samopal z levé strany, který patřil záporákovi Robo - Cainovi. (Lucina84)