poster

Sahara (TV film)

 • Austrálie

  Sahara

 • Slovensko

  Sahara

Válečný / Akční

Austrálie / USA, 1995, 106 min

Kamera:

John Stokes

Scénografie:

Stewart Burnside
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV filmu (98)

 • monolog
  *****

  Je to sice především o lidech, ale ani válka a boj není zanedbán. A rozhodně to není žádnou akční formou jako ve válečných filmech poslední doby. Spíš syrový a skutečný. Nechápu, proč to nepustili do kin, protože TOHLE by se do kina hodilo. A Jim Belushi ukazuje, že není jen otylým nejapným gagistou, ale i hercem. Ale sranda je, že já ho mám jako otylýho nejapnýho gagistu mnohem radši, i když i tahle role mu sakra sekla. Jindy Tak jsem právě zjistil, že je to jenom remake. Tak aby to nebylo skvělý, když v tom původním hrál Humphrey Bogart, že? To ale nic nemění na tom, že se mi tento film líbil.(16.1.2006)

 • PanPes
  *****

  Tak tohle je válečný film mého mládí na který nedám dopustit. Nemám tomu co vytknout... :-)(8.7.2010)

 • Petrus1
  ****

  Musím konstatovat, že na tv film to byla docela dobrá podívaná. Poprvé sem to chytla někdy od poloviny, no a teď už sem to konečně viděla od začátku. :-) Belushi se ke své milované Lulubelle (to je tank, ne traktor, haha) chová jako k ženské…něžně, hezky a jemně…no, tím by mě moc neoslnil :-D No a jelikož jediná možná cesta vede na jih do pouště (sice je to sebevražda, ale co už), vyrazí se svojí Lulubelle a zbytkem jednotky směr poušť. Po cestě posbírají i další přeživší vojáky různých národností a nakonec ještě se dvěma zajatci na krku brání studnu bez vody. Ale ono nejde přeci jen o tu studnu, to je taktika :-) A díky skvělé strategii a i psychologii (jako nemít vodu a vidět, jaxe někdo v poušti myje…to by odrovnalo i mě :-D) a odvaze všech devíti spolubojovníku dochází na pořádnou akci a svištění kulek (a to já ráda :-)). Ale být bych tam nechtěla, jen tři loky vody pro každýho…mno děs!…i když bez vody bych možná vydržela, ale pochybuju, že bych to vydržela bez té zrzavé ;-)(29.1.2011)

 • drankeryth
  ****

  Aj po dlhej dobe, ked som tento film videl naposledy, ma to znova bavilo sledovat ako kedysi. Dobre vyvijajuci dej filmu sa zavrsil branenim studny uprostred zrucanin v pusti. Samotne boje boli dobre premyslene a aj kamerove zabery boli na spravnom mieste a nie mimo diania filmu, kde by ste to najviac nepotrebovali.(17.11.2011)

 • Redix
  *****

  Na TV film je to hodně dobrý.(19.6.2009)

 • dandislav1991
  ***

  NEvím proč,ale skoro si ten film nevybavuju(15.3.2014)

 • Patriot.X
  **

  Nedokázal jsem to brát vážně. Válečný film pro větší děti.(30.6.2018)

 • upas
  ****

  tenhle americký pohled na 2.světovou válku sice nemá kvalitu vojína ryana, ale dívat se na to dá.(5.10.2009)

 • Lorge
  *****

  Nemůžu si pomoct, ale jako maklý jsem v deset v noci seděl přilepený k obrazovce se zvukem na minimum a hltal tohle válečné drama o sto šest. A , kupodivu, když jsem se na to po deseti letech mrkl znovu, film pro mě měl pořád to stejné kouzlo :)(31.1.2010)

 • Camarro14
  ****

  Příjemné televizní překvapení, s perfektně (zejména typově) vybraným hereckým obsazením a ještě k tomu s tématikou z druhé světové války - co víc si můžu přát! :))(25.1.2011)

 • tranquill
  *****

  Neuvěřitelný boj proti obrovské přesile... opravdu nadstandardní válečné drama.(3.7.2018)

 • Kanalizato
  ***

  Příjemná a koukatelná odpočinovka. Belushi jako ultimátní seržant drsňák. Geniální vtip proč právě 4 manželky jsou správný počet. Válečná variace na téma "přežití v poušti" a stejnojmenný remake. Sympatičtí herci, odpovídající "záporňák", ačkoliv nejde o žádný gore jatka, byl jsem spokojen.(26.4.2011)

 • Mykhaluu
  ***

  Asi je má atavisticko - maskulinní náklonost k válečným filmům větší, než si myslím, neboť dávám tři hvězdičky a stále se tomu divím... No, prostě vybojovali to! Fajn klucííí!(28.10.2009)

 • The Graduate
  ****

  Vynikající válečný film, kterého je škoda jen pro televizi. Uvěřitelné postavy a nadprůměrné herecké výkony všech představitelů jsou jedněmi z hlavních plusů.(26.10.2011)

 • benyy
  ****

  Prekvapujúce na tomto filme je rok vzniku.Keď ho pozeráte, máte pocit že je tak z osemdesiatych rokov, ale inak je to príjemný film, aj keď odporuje dejepisu(20.4.2005)

 • worm14
  ***

  Srovnejte s "původní" verzí http://www.csfd.cz/film/18722-sahara/ z roku 1943 a uvidíte ten rozdíl, ale zas tak špatné to pravda není...mělo to hold dobrou předlohu(4.8.2008)

 • Toumyk
  ****

  Na obyčejný TV film docela dobrá kvalita. Samozřejmě trocha nadsázky...ale stejně.(13.9.2009)

 • Jehan
  ***

  V podstatě je to asi blbost, schematicky pojatá, nepravděpodobná. Sympatické herecké výkony z filmu ale dělají přijatelnou podívanou. Vzpomněl jsem si u toho na zapomenutý československý film Oáza s Radkem Brzobohatým.(26.6.2018)

 • mira007
  ***

  Uprostřed pouště roce 1942 parta Amíků bojuje o jednu starou vyschlou studni proti německé drtivé přesile. Úporné vedro, vysílující zážitek po kterém budete mít žízeň .(31.7.2019)

 • Sentinel
  ****

  I s malým kašpárkem jde hrát velké divadlo. Drama hrstky internacionálních vojáků (kromě Britů a Amíků najdeme i zástupce Itálie, Francie a afrických etnik) zuřivě bránících někde uprostřed Sahary vyschlou studnu má nečekané pole působnosti. Na televizní film opravdu hodně povedené. 85%(2.2.2009)

 • Manas50
  ****

  Když si odmyslím hodně historických mezer a celkovou nereálnost příběhu, tak se překvapivě jedná o celkem kvalitní válečné drama. Válečné scény jsou natočeny zajímavě a efektivně, vzhledem k tomu že je to jen TV film. James Belushi ukázal, že umí zahrát nejen komediální role. Ostatní herci jsou pro mě neznámí, ale byl jsem s nimi spokojen. Škoda těch již zmíněných velkých historických nedostatků, bez nich by byl můj dojem z filmu ještě lepší, ale i tak to není špatný výsledek. 70%(30.9.2009)