Sahara (TV film)

Austrálie / USA, 1995, 106 min

John Stokes

Scénografie:

Stewart Burnside

Komentáře uživatelů k TV filmu (98)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +postavy, -škoda, že podobných filmů nevzniká více/// Abych při sledováni nabyl trošku autentičnosti, tak jsem několik hodin před filmem nepil :-) Na film jsem se podíval již po několikáté, tentokrát ještě s bratrem, který tomuto filmu jako jednomu z mála dal přednost před „WoWem“ (PC hra World of Warcraft). A to už je co říct. Historické překlepy neřeším a spíše se soustředím na samotnou situaci vojáků. Většinu z nich si oblíbím. Jen škoda, že herci (např. Jerome Ehlers) se více neproslavili. Jinak je to místy s trochou nadsázky i sranda, zvláště když si tak krásně podávají nácky. To, že zvládly přesilu 1:50 jim celkem věřím. Jen měli dobrou taktiku a velkou dávku štěstí a munice. Na televizní zpracování to má dost slušnou úroveň. I když jasně, vetší rozpočet by prospěl./// Celkem 78%///(9.7.2007)

Tak tohle je válečný film mého mládí na který nedám dopustit. Nemám tomu co vytknout... :-)(8.7.2010)

Musím konstatovat, že na tv film to byla docela dobrá podívaná. Poprvé sem to chytla někdy od poloviny, no a teď už sem to konečně viděla od začátku. :-) Belushi se ke své milované Lulubelle (to je tank, ne traktor, haha) chová jako k ženské…něžně, hezky a jemně…no, tím by mě moc neoslnil :-D No a jelikož jediná možná cesta vede na jih do pouště (sice je to sebevražda, ale co už), vyrazí se svojí Lulubelle a zbytkem jednotky směr poušť. Po cestě posbírají i další přeživší vojáky různých národností a nakonec ještě se dvěma zajatci na krku brání studnu bez vody. Ale ono nejde přeci jen o tu studnu, to je taktika :-) A díky skvělé strategii a i psychologii (jako nemít vodu a vidět, jaxe někdo v poušti myje…to by odrovnalo i mě :-D) a odvaze všech devíti spolubojovníku dochází na pořádnou akci a svištění kulek (a to já ráda :-)). Ale být bych tam nechtěla, jen tři loky vody pro každýho…mno děs!…i když bez vody bych možná vydržela, ale pochybuju, že bych to vydržela bez té zrzavé ;-)(29.1.2011)

Aj po dlhej dobe, ked som tento film videl naposledy, ma to znova bavilo sledovat ako kedysi. Dobre vyvijajuci dej filmu sa zavrsil branenim studny uprostred zrucanin v pusti. Samotne boje boli dobre premyslene a aj kamerove zabery boli na spravnom mieste a nie mimo diania filmu, kde by ste to najviac nepotrebovali.(17.11.2011)

Na TV film je to hodně dobrý.(19.6.2009)

NEvím proč,ale skoro si ten film nevybavuju(15.3.2014)

• Patriot.X

Nedokázal jsem to brát vážně. Válečný film pro větší děti.(30.6.2018)

tenhle americký pohled na 2.světovou válku sice nemá kvalitu vojína ryana, ale dívat se na to dá.(5.10.2009)

Nemůžu si pomoct, ale jako maklý jsem v deset v noci seděl přilepený k obrazovce se zvukem na minimum a hltal tohle válečné drama o sto šest. A , kupodivu, když jsem se na to po deseti letech mrkl znovu, film pro mě měl pořád to stejné kouzlo :)(31.1.2010)

Příjemné televizní překvapení, s perfektně (zejména typově) vybraným hereckým obsazením a ještě k tomu s tématikou z druhé světové války - co víc si můžu přát! :))(25.1.2011)

Neuvěřitelný boj proti obrovské přesile... opravdu nadstandardní válečné drama.(3.7.2018)

Příjemná a koukatelná odpočinovka. Belushi jako ultimátní seržant drsňák. Geniální vtip proč právě 4 manželky jsou správný počet. Válečná variace na téma "přežití v poušti" a stejnojmenný remake. Sympatičtí herci, odpovídající "záporňák", ačkoliv nejde o žádný gore jatka, byl jsem spokojen.(26.4.2011)

Asi je má atavisticko - maskulinní náklonost k válečným filmům větší, než si myslím, neboť dávám tři hvězdičky a stále se tomu divím... No, prostě vybojovali to! Fajn klucííí!(28.10.2009)

Vynikající válečný film, kterého je škoda jen pro televizi. Uvěřitelné postavy a nadprůměrné herecké výkony všech představitelů jsou jedněmi z hlavních plusů.(26.10.2011)

Prekvapujúce na tomto filme je rok vzniku.Keď ho pozeráte, máte pocit že je tak z osemdesiatych rokov, ale inak je to príjemný film, aj keď odporuje dejepisu(20.4.2005)

Srovnejte s "původní" verzí http://www.csfd.cz/film/18722-sahara/ z roku 1943 a uvidíte ten rozdíl, ale zas tak špatné to pravda není...mělo to hold dobrou předlohu(4.8.2008)

Na obyčejný TV film docela dobrá kvalita. Samozřejmě trocha nadsázky...ale stejně.(13.9.2009)

V podstatě je to asi blbost, schematicky pojatá, nepravděpodobná. Sympatické herecké výkony z filmu ale dělají přijatelnou podívanou. Vzpomněl jsem si u toho na zapomenutý československý film Oáza s Radkem Brzobohatým.(26.6.2018)

Uprostřed pouště roce 1942 parta Amíků bojuje o jednu starou vyschlou studni proti německé drtivé přesile. Úporné vedro, vysílující zážitek po kterém budete mít žízeň .(31.7.2019)

I s malým kašpárkem jde hrát velké divadlo. Drama hrstky internacionálních vojáků (kromě Britů a Amíků najdeme i zástupce Itálie, Francie a afrických etnik) zuřivě bránících někde uprostřed Sahary vyschlou studnu má nečekané pole působnosti. Na televizní film opravdu hodně povedené. 85%(2.2.2009)

Když si odmyslím hodně historických mezer a celkovou nereálnost příběhu, tak se překvapivě jedná o celkem kvalitní válečné drama. Válečné scény jsou natočeny zajímavě a efektivně, vzhledem k tomu že je to jen TV film. James Belushi ukázal, že umí zahrát nejen komediální role. Ostatní herci jsou pro mě neznámí, ale byl jsem s nimi spokojen. Škoda těch již zmíněných velkých historických nedostatků, bez nich by byl můj dojem z filmu ještě lepší, ale i tak to není špatný výsledek. 70%(30.9.2009)