Sahara (TV film)

Sahara

Válečný / Akční

Austrálie / USA, 1995, 106 min

John Stokes

Zvenku malá, ale uvnitř velká. Tradiční fráze válečných filmů nechybějí ani u téhle minimalistiké záležitosti, ale trochu té žánrové vaty nikdy neuškodí. James Belushi táhne svoji sebranku utahaných vojáků přes poušť a proti něměcké skvadře vyprahlých vojáků. Díky rúznorodosti a zejména zajímavosti spojeneckcýh vojáků je to rozhodně dobrá podívaná. Ostatně zkuste si nefandit fanatickému Frantíkovi s vizáží Jean Claud Van Damma.(5.1.2008)

Když si odmyslím hodně historických mezer a celkovou nereálnost příběhu, tak se překvapivě jedná o celkem kvalitní válečné drama. Válečné scény jsou natočeny zajímavě a efektivně, vzhledem k tomu že je to jen TV film. James Belushi ukázal, že umí zahrát nejen komediální role. Ostatní herci jsou pro mě neznámí, ale byl jsem s nimi spokojen. Škoda těch již zmíněných velkých historických nedostatků, bez nich by byl můj dojem z filmu ještě lepší, ale i tak to není špatný výsledek. 70%(30.9.2009)

TV film, ktorý vyzerá lepšie ako niektoré kino filmy. Prekvapivo dobrá réžia, ktorá dokázala zachytiť atmosféru danej situácie, výprava vôbec nevyzerá ako keby stala pár korún, akcie sa dajú vychutnať, dej tiež nie je zlý, herecké obsadenie moc hviezdne nie je, ale James Belushi to zvládol výborne. Skratka film, ktorý ma atmosféru, hlavnú hviezdu a na oko dobre vyzerá. Jeden s mala vojnových púštnych filmov, ktoré sú dobre a priznám sa, že film ma pripútal na celú stopáž a nebolo to len cigaretami Jamesa Belushiho :-) 85% - 4*(28.5.2012)

Tahle partička bránící v poušti vyschlou studnu prostě nestárne. Nejvíc ji asi prospívá to, že se tvůrci nebojí mezi palčivější témata vložit drsné i vtipné hlášky a sem tam přihodit nějaký to zdravý klišé, čímž dokazují, že se neberou až tak úplně vážně a dá se tak filmu leccos odpustit. I přes malý rozpočet a téměř nulovou změnu lokací je snímek velice zdařilý nejen na televizní poměry. Těžko věřit, ale po Ryanovi je tohle můj druhý nejoblíbenější válečný film.(10.8.2008)

Opravdu skvělý film tenhle film jsem viděl jako malý a už tehdy se mi to strašně líbilo, pro nás s tátou je tohle opravdu nejsrdnatější film, James je skvělej všichni jsou skvělý, pro mě jsou to praví chlapi a když se na to koukám jak tady žijeme v Čr tak musím říct, že někteří by měli jít na vojnu jako sůl, ale jinak 5 hvězd musí bejt kdo dokáže zastavit 500 žíznivých Němců?(27.3.2013)

• - Tank seržanta Gunna (James Belushi) je M3 Lee. (G3niu5)

• - Tambul (Robert Wisdom) si pred bojom pri modlitbe nevyzul topánky, čo je v Islame prikázané. (Lukoh)

• - Téměř všichni komparzisté byli příslušníky australských armádních složek. Těm kvůli zvýšení autenticity režisér nařídil oholit si vousy, které v německé armádě během druhé světové války nebyly tolerovány. (oje)