Můj bratr Tom

Velká Británie, 2001, 109 min

Dom Rotheroe

Dom Rotheroe

Robby Müller

Krásný film o dospívání a vyrovnávání se s pravidly světa, do kterého se máme zařadit, a hledání správné cesty mezi extrémy. Slabší film o vyrovnávání se se znevýhodněním oproti očekáváním. Slabší forma, příliš suplující emoce protagonistů a příliš je distancující od normy, na druhou stranu silná v intimitě. Zato množství opravdu silných momentů. Celkově film, který určitě stojí za zhlédnutí.(21.9.2014)

"Ať naživu, nebo v hrobě, ty mě, já tebe, nosíme v sobě.." Když se ptáte, co je to láska, odpovědět se dá mnoha způsoby, ale tenhle film vám dá nadpozemský pocit, že láska má mnohdy takový rozměr o kterém je lepší raději jen snít. Depresivní,silně emoční snímek, na který doporučuji vyrovnanou náladu jelikož umí dost stáhnout a přiškrtit divákovu duši.(29.3.2013)

My Brother Tom je film s velmi zajímavým, i když velmi temným námětem, který ale bohužel není úplně dokonale zpracován. Ben Whishaw i Jenna Harrison byli ve svých rolích naprosto skvělí a samotný námět mě naprosto dostal do kolen. To je ale do výčtu pozitiv bohužel všechno. Kamera byla naprosto příšerná, šíleně zdlouhavé nic neříkající scény, které se s postupem času stávaly víc a víc nudné a podivný skok v nejdůležitějším bodě příběhu mě naopak vcelku štvaly. Závěr se dal sice logicky předpokládat, přece jenom mi ale nějak úplně nesedl. Nebýt "zbytečné" omáčky okolo, kdy je půlka filmu o tom, jak se ti dva vyslékají a chovají jak dva psychopati, měl by film určitě na víc než jen obyčejný průměr.(18.1.2019)

No nevím. Tady má zřejmě vítězit obsah nad formou, protože ta kamera.. to si snad ten film nezasloužil. Kvůli pár šokujícím momentům nemůžu film blahořečit, bylo to takové divné, dvojice se chová v lese jako divá zvěř:) Před herci ale smekám, do tak šíleného scénáře by nešel každý a nezahrál to tak přesvědčivě.(17.4.2010)

Úchvatný snímek po všech stránkách: skvělý scénář, profesionální režie, snaživí herci. Všemu ještě napomáhá vizuál ruční digitální kamery, díky které se divák ocitá jen pár metrů před hlavními protagonisty tohoto působivého dramatu. Příběh je vlastně takovým psychologickým studiem mladých lidí, kterým normální život nenabízí uspokojení (v případě Toma je pointa až děsivá) a hledají tak útěchu za hranicemi svého domova. Podmanivé každým záběrem. Dojemné, krásné, neskutečné! Viděno dvakrát a jistojistě ne naposledy.(30.5.2009)