poster

Henry ze zkumavky

 • USA

  Jesus Henry Christ

Komedie

USA, 2011, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sulimo
  ****

  Po absolvování filmu budu už asi navždy prožívat zapalování svíček na narozeninovém dortu jako bungee jumping bez lana. První půlka skvělá, svěží a originální, ta druhá už byla ovšem průměrnost sama, až to na ten skvělej potenciál filmu dalo téměř zapomenout. Ty 4 hvězdy, co tomu teď uděluji jsou tak mimořádně "jentaktak" hvězdami, nicméně nemůžu zabránit pocitu, že tahle záležitost by si tady zasloužila barvu jasně červenou (teď to tu má 64%=modrá neni dobrá). Mimochodem, mimo občasné vytrhnutí válkou ve Vietnamu, bych přísahala, že se jedná o jednu z nejbritštějších komedií, jakou jsem kdy viděla, a to do takové míry, že i přes ty jasně americké reálie a prostředí, se mi i po těch 92 minutách těžko věřilo, že se jedná o záležitost made in USA. Vlastně tomu pořád nevěřim. Jinak Edward Sharpe & The Magnetic Zeros na konci mohou jenom potěšit.(27.7.2012)

 • Slartibarkfast
  ****

  Nevím proč, ale tyhle prapodivné šílenosti, jíž Henry ze zkumavky bezesporu je, mám docela v oblibě. Snad proto, že se vymykají stereotypu masových tupostí, co denně chrlí filmový průmysl, aby ukojil ty nejzákladnější touhy nedovyvinutých pubertálních individuí, jejichž nejpoužívanějším slovem je "nuda". Spousta zajímavých filmových postav a neobvyklý příběh jistě rozesměje nejednoho diváka. Není to pro každého, ale věřím, že ty náruživější, kteří vyhledávají spíše filmy mimo mainstream, jistě osloví. Já mohu jen vřele doporučit. 80%(15.3.2019)

 • hous.enka
  ****

  Není to úplně klasická komedie, ale snad proto se mi líbila ještě víc. Hlavní hrdina je okouzlující intelektuál se závratě vysokým Iq (něco přes 300), dál je tu pošahaná matka, bláznivý děda, vyšilující lesbička a ctižádostivý profesor. Nevím, co bych dělala, kdyby se mi narodilo dítě, které si všechno pamatuje a mezi kaděnim do plýnek a sáním z prsu se mnou rozmlouvá například o darwinovské teorii.(17.6.2012)

 • dagyšpandr
  ***

  Zajímavá komedie-nekomedie. První polovina šlape jako hodinový strojek. Člověk se nenudí a hltá každou minutu. Svižný styl, bizarní postavy a nápadité scény. Pak se vyprávění zpomalí, zvážní a jde to do kytek. Najednou neví, čím chce být a zkazí to pozitivní dojem ze začátku. Nejoblíbenější postavou je pro mě matka hlavního hrdiny. Zamrzí nevyužítý potenciál zrzavé "já nejsem lesba" profesorské dcery.(27.1.2013)

 • bllm
  ***

  Věčná škoda, že humor ve filmu nepokračuje v duchu prvních deseti minut a vše se postupem času rzplyzává a rozplyzává. Ale jako hlavní přínos vidím to, že někdo natočil trochu jinou rodinnou komedii o odlyšnosti a přdsudcích, kde toto téma jakoby není tím hlavním, a nikdo vám okatě a prvoplánově tato témata necpe.(18.4.2013)

 • - V zábavním parku hrají Audrey (Samantha Weinstein) a Henry (Jason Spevack) arkádovou hru „CarnEvil“. (Lumberjack)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace