poster

Taiji Zhi Ling Kaishi

 • Čína

  太極之零開始

  (Čína)
 • anglický

  Tai Chi 0

 • anglický

  Tai Chi Zero

Fantasy / Akční / Komedie

Čína, 2012, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • warrenur
  **

  Mierne ma pobavila akurat sarada ohladom dedincanov tej kung-fu osady. Bolo to nieco na sposob Kung-fu Hustle. Obcasny zartik bol v pohode, ale ako celok hodne slabe a castym opakovanim stracal na udernosti. Tiez choreografia a vobec, pribeh samotny, nevyrazne postavy a chabe dialogy ma nebavil. Cajicek.(25.12.2012)

 • Acrobat
  *

  Čínsky Hellboy proti Trójskemu koňovi. Takže lietajúci majstri nechcú západnú civilizáciu, čo? Vidíš? Mao sa ti na tvoje zvyky a tradície zvysoka, a dnes si skracujete rýchlovlakmi cestu medzi provinciami. No nie o tom som chcel. Ako ôsma egyptská rana sa na Západ years ago vrhli lietajúci kung-fu, tai-chi a wu-šu majstri, ktorí zjavovali nám so sánkami nadol vymyslenú mysticitu poznania tela, ducha a MA. Po toľkých rokoch už toho majú dosť zrejme aj miestni a tak prechádzajú do jemnej sebaparódie, ktorá však má neustále “východný“ podmaz. Znamená to len toľko, že nech je to akákoľvek hlbšie povedané blbosť, sledovanie je zábavné, pružné, ľudia lietajú, herečky sú nadpozemsky krásne. Skĺbujú už nemožné aby dokázali udržať pozornosť diváckeho Západu, lebo jeho znalci sa upriamujú čoraz viac južným smerom. Odkiaľ vejú do boja, tentokrát tuhého, thajské vetry. Čína a Japonsko majú najlepšie bojové roky za sebou a najväčšie (zhasínajúce) hviezdy v UnHollywoode. Sú odkázaný na dopovanie filmov dávkami surrealizmu, ktorý im ide výborne ako to dokazuje tento snímok, no blízko po zhliadnutí nasleduje pocit s označením „DELETE“. Pozor, čínski chlapi, lakťový úder zhora....(videné 27.12.2012, BDrip)(27.12.2012)

 • Vavča
  ****

  Úžasné, jak dovedl Stephen Fung vstřebat a použít západní vlivy do tradičního rámce wu-xia/kung fu filmu. Kousek inspirace němým filmem, tady komiksová vložka, trocha grotesky, neobvyklá narace, nápaditý scénář, charaktery, ano dokonce i steampunk. Je to ulítlé, přitažené za vlasy, jenže to funguje! Z obyčejné rubačky je zcela neobvykle, žánrově vymykající se dílo, plné hravosti, dokonalé akční choreografie, hudební režie. Prostě nostalgický pohled na konec 19. století s jistou mírou revizionismu, který je však neškodný, a nelze ho brát jinak, než s úsměvem. Daniel Wu a Qi Shu se filmem jen mihnou, hlavní tíhu oddřela Angela Baby (Yu Niang) a Jayden Yuan(Yang Luchan). Film pokračuje titulem http://www.csfd.cz/film/321925-taiji-ii-yingxiong-jueqi/ Zklamaně musím poznamenat, že jsem očekával trochu více nadšení od místní komunity,ale inu konzervy vládnou...(26.12.2012)

 • Lavinia
  ****

  Nadsázka a asijský humor ve stylu Kung Fu Hustle. Místy jsem málem nestačila sledovat všechny popisky, vesnice tai chi umění ovládajících obyvatel je stylová, zápletka obvykle asijská - tvrdohlavý zájemce o kung fu, kterého neodradí nic a nikdo, objev jeho talentu a zloduch - klasicky bílí ďáblové s jejich strašlivou technikou, představy o obém vždy pobaví ve své naivitě a stereotypnosti. Nějaké to moudro ve stylu "Když slunce svítí, je teplo a taky může zapršet" v omeletce a hotovo. Rozhodně příjemná zábava bez jakýchkoli nároků na vyšší myšlení, doporučuji.(23.5.2013)

 • MartinezZ
  *

  Akční kung-fu šaráda. Z nějakého důvodu se ve filmu všichni furt melou, sem tam někdo z nějakého důvodu umře, plete se do toho Anglie či Amerika v jakémsi steam-punk-sci-fi kabátku (či co), hraje k tomu nevhodná hudba, která jen podtrhuje trapnou coolovost téhle přeplácané koniny, a v hlavní roli je vřed. Představte si asijskou verzi Wild Wild West s neznámými obličeji neherců, zpomalovačkami a kung-fu létáním. Takovou trapnější asijskou verzi. Tak přesně to, to není. Je to ještě horší.(20.12.2012)

 • - Ve filmu zazní v původní i upravené podobě „symfonie č. 9“ českého skladatele Antonína Dvořáka. (Vavča)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace