Taiji Zhi Ling Kaishi

Tai Chi 0

Tai Chi Zero

Fantasy / Akční / Komedie

Čína, 2012, 100 min

Nadsázka a asijský humor ve stylu Kung Fu Hustle. Místy jsem málem nestačila sledovat všechny popisky, vesnice tai chi umění ovládajících obyvatel je stylová, zápletka obvykle asijská - tvrdohlavý zájemce o kung fu, kterého neodradí nic a nikdo, objev jeho talentu a zloduch - klasicky bílí ďáblové s jejich strašlivou technikou, představy o obém vždy pobaví ve své naivitě a stereotypnosti. Nějaké to moudro ve stylu "Když slunce svítí, je teplo a taky může zapršet" v omeletce a hotovo. Rozhodně příjemná zábava bez jakýchkoli nároků na vyšší myšlení, doporučuji.(23.5.2013)

• Acrobat

Čínsky Hellboy proti Trójskemu koňovi. Takže lietajúci majstri nechcú západnú civilizáciu, čo? Vidíš? Mao sa ti na tvoje zvyky a tradície zvysoka, a dnes si skracujete rýchlovlakmi cestu medzi provinciami. No nie o tom som chcel. Ako ôsma egyptská rana sa na Západ years ago vrhli lietajúci kung-fu, tai-chi a wu-šu majstri, ktorí zjavovali nám so sánkami nadol vymyslenú mysticitu poznania tela, ducha a MA. Po toľkých rokoch už toho majú dosť zrejme aj miestni a tak prechádzajú do jemnej sebaparódie, ktorá však má neustále “východný“ podmaz. Znamená to len toľko, že nech je to akákoľvek hlbšie povedané blbosť, sledovanie je zábavné, pružné, ľudia lietajú, herečky sú nadpozemsky krásne. Skĺbujú už nemožné aby dokázali udržať pozornosť diváckeho Západu, lebo jeho znalci sa upriamujú čoraz viac južným smerom. Odkiaľ vejú do boja, tentokrát tuhého, thajské vetry. Čína a Japonsko majú najlepšie bojové roky za sebou a najväčšie (zhasínajúce) hviezdy v UnHollywoode. Sú odkázaný na dopovanie filmov dávkami surrealizmu, ktorý im ide výborne ako to dokazuje tento snímok, no blízko po zhliadnutí nasleduje pocit s označením „DELETE“. Pozor, čínski chlapi, lakťový úder zhora....(videné 27.12.2012, BDrip)(27.12.2012)

,,PŘIŠEL SES UČIT BOXOVAT? CIZINEC SE NEMŮŽE UČIT BOX CHEN JIA. ODEJDI PROSÍM...“ /// Pohádka o chlapci s rohem (parůžek vole, nestraš tady děti…) na čele, kterej svoje štěstí najde. V první řadě to má bejt zábava. Nejde ani tak o Kung-fu, jako vo to pobavit (aspoň teda si myslím, páč proč by tam jinak dávali ty ,,nákresy“ pohybu a uderů… škoda, že nerozumím těm komiksovejm čínskejm nápisům). Vobčas to vychází, stejně jako filmařina, která je na takovou blbinu promakaná. Včetně reálií, oblečků či ocelový příšery. Každopádně je třeba to brát s nadhledem, páč lid, očekávající pouze kvalitní kung-fu kousek může řvát zklamáním. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Moje představa o válce je boj patyzónem, kukuřicí, melounama, ředkvičkou, vejci … prostě vesnice. 2.) Thx za titule ,,entitka“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ *(2.8.2013)

Čínská létající martial-art klasika říznutá steampunkem ve videoherním stylu? Proč ne. První díl rozpůleného mixžánrového fláku se mi dost líbil a hodnocení je taková váhající lepší trojka s velmi slibným výhledem na Tai Chi Hero. Jo a mimochodem většina hereček v tomhle filmu by stála za neskutečný hřích.(11.1.2013)

• warrenur

Mierne ma pobavila akurat sarada ohladom dedincanov tej kung-fu osady. Bolo to nieco na sposob Kung-fu Hustle. Obcasny zartik bol v pohode, ale ako celok hodne slabe a castym opakovanim stracal na udernosti. Tiez choreografia a vobec, pribeh samotny, nevyrazne postavy a chabe dialogy ma nebavil. Cajicek.(25.12.2012)

• - Ve filmu zazní v původní i upravené podobě „symfonie č. 9“ českého skladatele Antonína Dvořáka. (Vavča)