Taiji Zhi Ling Kaishi

Tai Chi 0

Tai Chi Zero

Fantasy / Akční / Komedie

Čína, 2012, 100 min

,,PŘIŠEL SES UČIT BOXOVAT? CIZINEC SE NEMŮŽE UČIT BOX CHEN JIA. ODEJDI PROSÍM...“ /// Pohádka o chlapci s rohem (parůžek vole, nestraš tady děti…) na čele, kterej svoje štěstí najde. V první řadě to má bejt zábava. Nejde ani tak o Kung-fu, jako vo to pobavit (aspoň teda si myslím, páč proč by tam jinak dávali ty ,,nákresy“ pohybu a uderů… škoda, že nerozumím těm komiksovejm čínskejm nápisům). Vobčas to vychází, stejně jako filmařina, která je na takovou blbinu promakaná. Včetně reálií, oblečků či ocelový příšery. Každopádně je třeba to brát s nadhledem, páč lid, očekávající pouze kvalitní kung-fu kousek může řvát zklamáním. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Moje představa o válce je boj patyzónem, kukuřicí, melounama, ředkvičkou, vejci … prostě vesnice. 2.) Thx za titule ,,entitka“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ *(2.8.2013)

• MartinezZ

Akční kung-fu šaráda. Z nějakého důvodu se ve filmu všichni furt melou, sem tam někdo z nějakého důvodu umře, plete se do toho Anglie či Amerika v jakémsi steam-punk-sci-fi kabátku (či co), hraje k tomu nevhodná hudba, která jen podtrhuje trapnou coolovost téhle přeplácané koniny, a v hlavní roli je vřed. Představte si asijskou verzi Wild Wild West s neznámými obličeji neherců, zpomalovačkami a kung-fu létáním. Takovou trapnější asijskou verzi. Tak přesně to, to není. Je to ještě horší.(20.12.2012)

• Acrobat

Čínsky Hellboy proti Trójskemu koňovi. Takže lietajúci majstri nechcú západnú civilizáciu, čo? Vidíš? Mao sa ti na tvoje zvyky a tradície zvysoka, a dnes si skracujete rýchlovlakmi cestu medzi provinciami. No nie o tom som chcel. Ako ôsma egyptská rana sa na Západ years ago vrhli lietajúci kung-fu, tai-chi a wu-šu majstri, ktorí zjavovali nám so sánkami nadol vymyslenú mysticitu poznania tela, ducha a MA. Po toľkých rokoch už toho majú dosť zrejme aj miestni a tak prechádzajú do jemnej sebaparódie, ktorá však má neustále “východný“ podmaz. Znamená to len toľko, že nech je to akákoľvek hlbšie povedané blbosť, sledovanie je zábavné, pružné, ľudia lietajú, herečky sú nadpozemsky krásne. Skĺbujú už nemožné aby dokázali udržať pozornosť diváckeho Západu, lebo jeho znalci sa upriamujú čoraz viac južným smerom. Odkiaľ vejú do boja, tentokrát tuhého, thajské vetry. Čína a Japonsko majú najlepšie bojové roky za sebou a najväčšie (zhasínajúce) hviezdy v UnHollywoode. Sú odkázaný na dopovanie filmov dávkami surrealizmu, ktorý im ide výborne ako to dokazuje tento snímok, no blízko po zhliadnutí nasleduje pocit s označením „DELETE“. Pozor, čínski chlapi, lakťový úder zhora....(videné 27.12.2012, BDrip)(27.12.2012)

• warrenur

Mierne ma pobavila akurat sarada ohladom dedincanov tej kung-fu osady. Bolo to nieco na sposob Kung-fu Hustle. Obcasny zartik bol v pohode, ale ako celok hodne slabe a castym opakovanim stracal na udernosti. Tiez choreografia a vobec, pribeh samotny, nevyrazne postavy a chabe dialogy ma nebavil. Cajicek.(25.12.2012)

Prvý koment. Po úvodnom hype a fakt nadupanom trailery som čakal nejaký peckový akčný nárez, ktorého sa mi moc nedostalo. Odhliadnuc od toho, že príbeh je príliš jednoduchý a priamočiary, film nudí a akčných scén je ako šafranu a sú skutočne krátke. Pri nápise choreography director Sammo Hung som čakal zbesilejšiu jazdu než len poletovanie na lanách. Ale treba uznať, že otvorený koniec a trailer na druhú časť v záverečnej titulkovej sekvencii skutočne potešili a som zvedavý, či budem opäť oklamaný alebo nie.(8.12.2012)

• - Ve filmu zazní v původní i upravené podobě „symfonie č. 9“ českého skladatele Antonína Dvořáka. (Vavča)