Reklama

Reklama

Bílá pomsta

  • Hongkong Hong men yan (více)

Během pádu dynastie Čchin se země zmítaná válkou řítí do záhuby. Musí čelit nájezdům a povstání rebelských armád. Na obou frontách proti sobě pozvednou meče jako vůdci nepřátelských armád i dva nerozluční přátelé. Jeden chce spravedlnost a druhý baží po moci. Dokonce plánuje i vraždu svého druha. Zvítězí touha po dobru nebo převládne násilí? A kdo se stane vítězem na cestě za korunou? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (19)

JFL 

všechny recenze uživatele

Tentokráte trochu osobněji: Pro člověka, který má problém si pamatovat jména, je "White Vengeance" naprosté peklo. Nemám nejmenší ponětí, co se ve filmu dělo, jen že neustále vzduchem lítala jména desítek postav a hrozně se tam pletichařilo. Ale proč? Oceňuji nápad natočit historický velkofilm, který se zaměří na pletichy či mocenskou taktiku, a ukáže je jako partii šachu. Jenže stejně jako v případě reálné deskové hry je potěšení i napětí ze sledování souboje dvou taktických mistrů stejně úměrné tomu, jak je divák obeznámen s pravidly hry. V tomto případě ale publikum sleduje dvě hodiny tahy různými figurami na prostoru vyprávění, ale nemá k dispozici žádný systém pravidel, podle něhož by mohl oceňovat bravurnost hráče/scenáristy či naopak být napjatý z chyby určité strany konfliktu. ()

predators 

všechny recenze uživatele

Téměř k dokonalosti vykreslené postavy jsou největší devizou snad již sté válečné historické události Číny. Sice jsem nepochopil Weiqi, ale strategie a taktiky velkých vůdců jsou oním dalším pilířem, o který se White Vengeance jako celek opírá. Tomu taky odpovídá délka filmu a prostor, který je této tématice věnován. Tady asi mnoho lidí narazí, stejně jako já. Soubojů mnoho není, ale i tak o sebe meče narazí snad tisíckrát, pochvala. Co se audiovizuálu týká, opět je na co se dívat, což ale není nic překvapujícího. Jak píše kolega Vavča, budu citovat "tato šachová partie za shlédnutí stojí". 60% ()

Reklama

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to nadpriemerný historický film. Má celkom dobrý príbeh o dvojici priateľov, vodcov armád, ktorí počas úpadku hlavnej dynastie stoja pri sebe, ale kvôli rozličným postojom a cieľom sa ich cesty začnú vzdiaľovať, pričom si uvedomujú, že výsledky vojen sa nemusia rozhodovať len na bojisku, ale aj od taktických rozhodnutí mimo neho a navyše obaja milujú tú istú ženu. Spracovanie nie je zlé, ale ani ničím výnimočné. Ešte úvod ma moc nezaujal, viacero podstatných vecí sa udeje krátko po sebe a tak som mal trochu problém s orientáciou, ale našťastie po tej štvrťhodinke sa to už vylepší, už sa dá jasne orientovať vo význame všetkých postáv a ich cieľoch, celkovo sa na to dobre pozerá, ani v tejto dĺžke nevidím výraznejší problém, bavilo ma celé to taktizovanie, kde sa dalo vyhrávať aj s nulovými stratami a veľký význam pre postavy radcov na oboch stranách, nájde sa tu niekoľko zaujímavých situácií, hlavne výborná hra medzi dvomi radcami, ale celkovo to nedokáže výraznejšie strhnúť a hlavne ku koncu tomu už aj začne dochádzať dych. Akcia tu určite nie je prvoradá, ale aj tak jej nie je najmenej a nie je ani zlá. Nájde sa tu niekoľko veľkolepých bojových scén a nejaké tie menšie súboje na meče, je dobre natočená a páčili sa mi všetky tie zábery na armády z diaľky, ktoré síce boli viditeľne digitálne, ale pôsobilo to zaujímavým strategickým dojmom, len tu chýbajú nejaké nápady alebo nezabudnuteľné momenty, všetko sa už dalo vidieť a aj v lepšom podaní. Herecké obsadenie nie je zlé, ale skôr ma sklamalo. Problémom sú hlavne obaja velitelia armád, ktorí ma vôbec nebavili, lepšie sú na tom postavy radcov či už Anthony Wong Chau-Sang alebo Hanyu Zhang, potešila ma aj Yifei Liu a nájde sa tu aj viacero známych tvárí vo vedľajších úlohách. Réžia a technická stránka nie sú zlé, páči sa mi vizuál, slušná výprava, ale chýba tomu ten správny náboj, aby to bolo aj niečo viac, ako len radový predstaviteľ žánru. Na čínske pomery tohto žánru mi príde White Vengeance ako podpriemer, ale inak celkovo nie som sklamaný, dobre sa na to pozerá, ale asi len raz. 62% ()

Z0oMb3E 

všechny recenze uživatele

Odkaz pre všetkych co sa tu oháňajú nezrozumiteľnosťou odsedovanej hry. Tak ja Vám to preložím do jazyka ktorý hádam pochopíte: 1000101011101101110101101101101101100000110110...01101000. Pre ostatných: Predstavte si že hráte Človeče nezlob sa s bielymi panáčikmi, už už ich všetkých idete nastrkať do domčeka a nejaký Ch´uj s oranžovými a iný Ch´uj s modrými sa spoja a zlikvidujú Vám celú Vašu snahu. Jediné čo si z hry užijete sú jedine tie vykopávačky panáčikov až niekde na druhý koniec izby. Každý panáčik je rovnaký hnaný kockou nekompromisne dopredu a tak po čase prestávate mať prehľad ktorý panáčik je Váš a ktorý je zlý. Možno ste mali sprvoti nejakú taktiku no v tom guláši panáčikov rôznych farieb a pozícií strácate prehľad a jediné čo vynikne je opäť len ten letiaci panáčik. Takže o čo tam išlo? Áno, kecy-nuda-kecy, súboj, kecy-nuda-kecy, súboj, kecy-nuda-kecy, bitka, kecy-nuda-kecy šermovačka. Ryžožrúti ale vedia natočiť i lepšie historické jatky. Toto bol podpriemer. ()

Vavča 

všechny recenze uživatele

Daniel Lee tentokrát dostal zjevně více prostředků, na rozdíl od titulu Tři království: Vzkříšení draka, je však využil pro další historické drama mnohem lépe. Nejen vizuální stránka vyniká, perfektní ost od Henry Laie(měli by jste věnovat pozornost pár jeho posledním pracem, je fakt dobrý). Film je koherentnější, snaží se celkem úspěšně o postupné budování charakterů, příběh je to napínavý, jak se jeden původně slabý regionální vzbouřenec stal císařem. Bojové scény jsou využívány relativně málo, určitě nebyly plánovány jako hlavní atrakce, byť jsou na tradičně vysoké úrovni přednost má dramatická složka. Musím říct, ale se že se tady nemlátí prázdná sláma, dialogy mají vysokou úroveň, některé myšlenky také a z hlavy to hned tak nevymizí. V hlavních rolích se vám představí řada dobře známých herců. Leon Lai je v hlavní roli překvapivě dobrý, snaží se hrát svůj charakter velmi nenásilně, za každou cenu nevynikat. Byť nejvíce to tady pro sebe urval kdo jiný, než Anthony Wong Chang Sau jako minister of Wisdom, a nejvíce cool je zde Andy On jako neporažený generál Han Xin, tahle šachová partie stojí za shlédnutí. ()

Galerie (38)

Reklama

Reklama