Rebeka (TV film)

Romantický / Drama / Mysteriózní

Itálie, 2008, 2x93 min

Riccardo Milani

Předloha:

Daphne Du Maurier (kniha)

Saverio Guarna

Scénografie:

Marta Maffucci
  • Tommassi3

"I když už od smrti paní Rebeky uplynul víc než rok, jako by tu byla stále, nikdy neodešla.. Někdy se mi zdá, že slyším její kroky.."(21.6.2014)

• pm

Matteo z „Nejlepších let mladosti“ prostě není Maxim de Winter. Ona se mi líbila, ale snaha tvůrců nabalit na postavu manželky několik vedlejších linek s cílem dívku emancipovat (dokonce mám pocit, že ji i oslovili jménem), naprosto zbytečná. A vůbec zbytečný televizní film, i když o něco lepší než příšerná BBC adaptace z roku 1997. Vím, že Hitchcocka s Fontaineovou a Olivierem nikdo nepřekoná, tak proč jsem se na to dívala?(6.12.2011)

• igi B.

Svatá Rebeko, bez ohledu na obsah formou upoceně uklohněné >spaghettidrámo< zase jednou coby umění pro kulturně slabé, ryzí to ukázka, kterak lze ze (v rámci žánru) skvostného námětu vyvařit telenovelovou onanii, určenou snad ponejvíce pro euronanynky z paneláků navýšku i naležato (...popř. pro hrstku gerontonanů, už jen slintících u rohlíku a paštiky při pohledu na panenku Capotondu...) , potřebující občas při dopoledním vaření rodinného žvance nějakou tu dávku >kultuty< (sic!) jako náhražku za své celoživotní (ú)trpné čučení na imbecilní televizácké matérie všech dob, formátů a zemí výroby... °-/.. . . . Daphné du Maurier se d.m.s.n. musí v hrobku obracet, co dokáže vyplodit současná podbízivá televizácká šmírárna - a je zjevně fuk, je-li tušašské či talošské či jakézase provenience, však v té evropské kulturně-společenské žumpě mají jisté entity k sobě docela blízko, že... Pražská čudlárna pak si zase jednou s gustem zadabovala (v roli J. kuňká jakási Poláková, děs...) a jeden jenom žasne, proč něco takového vzniklo v prvním desetiletí jednadvacátého století a v tom druhém to nakoupí veřejnoprávě zrovna naše >televize veřejné služby< pro dopolední zaplácnutí své "dvojky" dojky coby >jiného (ha!) prostoru< ... Hnus. :-( . . . Jedna hvězdička tedy jen za tu televizáckou rutinu a načančané interiéry i kostymky, jinak ve výsledku je to jen další stádu podbízivý vývar klasického námětu bez špetky espritu, natož nějakého filmového umění... . . . Merda e fazzoletto! Fine. - - - - - (Poprvé viděno 29.11.2011 na >brekekoidním prostoru< , hodnocení /jo, klidně už po první části, protože lepší už to stejně zas nebude/ 3., komentář zde jako druhý - 29.11.2011)(29.11.2011)

• Martin741

Taliansku kinematografiu milujem /Argento, Fellini, Antonioni, Steno, Sergio Corbucci/, ale ak sa mienia tocit taketo "nadhery", tak na sucasnu modernu taliansku produkciu definitivne seriem. Nuda. 5 %(21.6.2014)

• bilder

Tohle byla v mládí má oblíbená knížka, četla jsem ji snad stokrát. Viděla jsem samozřejmě všechny adaptace, nejlepší byl ten starý černobílý Hitchcockův film s Laurencem Olivierem. Kde se vzala najednou nějaká Jennifer? V původní verzi byla hrdinka tak nezajímavá, že se v celé knize ani jednou nevyskytne její jméno. Italové z toho udělali příšernou telenovelu pro nudící se hospodyňky, aby měly u čeho plakat při žehlení prádla. Tohle by mělo být trestné!!!(28.6.2014)