Léda (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 2011, 94 min

Jiří Lebeda

Komentáře uživatelů k divadelní záznamu (15)

Komedie o morálce. Nosný prvek je absurdita - herci kritizují něco, co v tu samou chvíli provádějí. Nárožného poznámky byly fajn, ale i tak v první půlce moc míst k zasmání nebylo, chvílemi jsem se skoro až nudil (to mohlo ovlivnit, že jsem byl opravdu ospalý). Zato jakmile si Vetchý přihnul, začaly se dít věci! Nakonec tedy za slabší 4*. # [viděno: monitor, sluchátka](15.6.2012)

Bohužel jsem nezažil zlatou éru Činoherního klubu v 60. letech minulého století, ani jsem nestihl navštívit jejich představení v renesanci zašlé slávy na přelomu 70. a 80. let, až s odstupem jsem stihl Zuckmayerova Hejtmana z Kopníku a Hrabalova Něžného barbara, televizní setkání s Lédou je tak po velkém odstupu látání mých diváckých mezer, jenže ač ,,činoherák" nabízí stále ta nejlepší jména ze své zlaté éry (režisér Ladislav Smoček, kmenový herec Petr Nárožný atd.), jejich současný projev mne úplně nestrhl. Zvlášť ženská část souboru mi neseděla a ani hra samotná nebyla právě mým šálkem čaje, i když musím uznat, že Vetchý s Nárožným jsou mistři svého oboru. Léda mnou bohužel jen televizně prošuměla...(30.11.2011)

Fantastická exhibice pánů Nárožného a Vetchého. Mile mě překvapil Mojmír Maděrič, škoda byla ukřičeného začátku (Nela Boudová). Scéna, ve které Petr Nárožný sváděl (také velice dobrou) Danu Černou, neměla nejmenší chybu.(30.11.2011)

Tak tohle byla pochoutka. Lehkou rukou napsaná hra a dokonalý herecký koncert zejména Petra Nárožného a Ondřeje Vtechého; ženské role už tak dobře nevycházejí, ale i tak je to u mne za plný počet.(2.12.2011)

• sator

Těšil jsem se, leč marně...(13.5.2013)

Ondřej Vetchý a Petr Nárožný jsou dobrá dvojka. Ale prostě jsem měl pocit že si divadlo ničím nevyjímá ze desítek podobných divadel(1.12.2011)

Geniální, naprosto geniální Nárožný, můj oblíbenec Vetchý jako intošský pozér, moje oblíbenkyně Dana Černá jako emancipovaná žena která se emancipovat nechce, skvělá Nela Boudová coby chvíli naivní a chvíli šlechticky arogantní dáma a Mojmír Maděrič ve fazóně, kterou bych od něj nečekal. Co k tomu dodat? Něco přece - vypravím se brzy do Činoherního klubu za Nárožným, ať o tom jednou můžu vypravovat vnoučatům a exmanželkám.(30.11.2011)

V titulcích pořadu uvedeno: režie Jan Brichcín; divadelní režie Ladislav Smoček.(6.10.2015)

úsměvná hra o naivitě lidí chtivých umění, panovačnosti mužů a horkokrevnosti žen a životě jednoho stárnoucího proutníka. určitě bych to rád zažil v divadle :)(30.11.2011)

Rozjezd hodne pomaly, ale v druhe polovine naprosto skvostny Vetchy, klobouk dolu!(21.2.2017)

Pobavilo to, ale za chvíli to asi vyšumí. Ničím to nedokáže utkvět v paměti, je to na podívání a dost. Ale na divadlech se nemůžou hrát jen nezapomenutelné lahůdky.(9.12.2011)

Pan Vetchý nemá chybu. Smekám.(22.12.2011)

Příběh dvou manželských párů, na jedné straně manželství velkoprůmyslníka Klanfara (Mojmír Maděrič) a zhýčkané Melity (Nela Boudová), na straně druhé manželství Aurela, akademického malíře, jde ale spíše jen o mazala (Ondřej Vetchý) a zpěvačky Kláry (Dana Černá). Mezi nimi skvěle balancuje Aurelův přítel, bývalý diplomat, Oliver Urban (Petr Nárožný). Má pro každého neskutečné rady do života, které jim ale spíše komplikují už tak nelehké životní situace. Melita chce odejít od svého muže, protože miluje Aurela. Ten ale miluje mladou modelku „Lédu“. Melita i Klára jsou milenky Olivera, ten ale nechce přijít o svoji svobodu a manželství rezolutně odmítá. Slušný guláš, že? Ondřej Vetchý je v roli Aurela naprosto přesvědčivý. Při výstupu s Nárožným, kdy přijde Aurel ze schůzky s Melitou, která po něm chce, aby se rozvedl, a odjel s ní pryč, je geniální. A jeho opilecká scéna je nezapomenutelná.(25.2.2013)

Je mi naprosto jasné,že každá divadelní hra musí mít svůj kratší či delší úvod.V tomto případě však trval až neskutečně dlouho a pomalu jsem hru řadil mezi ty méně povedené,přestože samotní aktéři se snažili sebevíc.Až druhá polovina dostala ten správný spád.Začala být zajímavá a taky místy docela veselá.Nakonec to u mě dotáhla díky Nárožnému a Vetchému na 4*.Ostatní taky nezůstali moc pozadu.Tleskám.(1.1.2014)

Fantastický koncert Ondreje Větchého a Petra Nárožného...videné na ČT 2 30.11. 2011(30.11.2011)