Replicas

Scénografie:

Tink

Kostýmy:

Kathi Moore

Sychravé prostředí, opuštěný dům a rodina, která se snaží po tragické události znovu nalézt rovnováhu. Kolikrát už jsme tohle viděli? V tomto případě se tvůrci inspirovali Funny Games a ačkoliv In Their Skin zdaleka nedosahuje kvalit ani jedné z verzí, je to celkem stravitelná záležitost. Vedle atmosféry hřeší především na herecké obsazení, které se zejména díky záporným postavám celkem vydařilo. Průměr, který neurazí. 50%(27.11.2013)

Z filmu plyne jedno důležité poučení - vleze-li vám někdo na váš pozemek, ihned a bez váhání ho po texaském způsobu odpráskněte, protože jistota je jistota. Ale jestli jste takoví společenští pitomci, že si k sobě domů zvete cizí lidi na návštěvu, pak si nic dobrého nezasloužíte a zhebněte... Pěkný thriller s výbornou první polovinou, škoda že ta druhá se postupně zvrhne v jakousi prapodivnou absurdně-dramatickou grotesku; scénárista si asi ten den zapomněl vzít tabletky od svého cvokaře. Nicméně určitě lepší průměr, třeba už jen kvůli (opět) excelentní Rachel Miner, která mě nadchla už tady http://www.csfd.cz/film/258716-hide/komentare/(5.11.2015)

• ricci.s

Rodinka sa vyberie na chatku a zoznámi sa s novými susedmi, z ktorých sa vykľujú psychopati, vlámu sa im do domu, držia ich ako rukojemníkov a začnú ich terorizovať. Pozerateľný "family-terror" thriller, ktorý však takému Funny Games nesiaha ani po členky, pretože aj keď som v niektorých momentoch cítil snahu tvorcov o psychologický tlak na diváka (viď. posteľné hrátky), chýbala tomu aspoň jedna odvážna scénka. Samozrejme sa tam musela objaviť aj nejaká vedľajšia postava, pri ktorej je od prvej sekundy jasné, ako skončí - je to predsa "thriller". Škoda, pretože herci to nezahrali úplne zle. Tento síce opozeraný, no sľubný námet si však vyžadoval omnoho drsnejšie a nekompromisnejšie spracovanie. Takto sa to dosť ťahalo - zachrániť to teoreticky mohlo už len nejaké brutálne či neočakávané vyvrcholenie, nemôžem však povedať, že by k nemu naozaj došlo. Prehnaná predvídateľnosť od začiatku do konca to v mojich očiach sťahuje do podpriemeru. Príliš ľahko zabudnuteľné!(6.11.2012)

• maddy

Pred pár rokmi by niečo podobné aj stačilo. V dnešnej dobe, keď je tých home invasion thrillerov viac ako je potrebné nemá In Their Skin čím prekvapiť. Zrežírované síce obstojne, občas sa darí budovať aj dusnú atmosféru a známejší herci sú rozhodne plus. Avšak v celom filme sa neudeje nič čo by aspoň v jednej sekundu prekvapilo a celý ten námet o psycho rodinke v dome ostal trestuhodne nevyužitý. Nemôžem si pomôcť, ale v závere som mal pocit, že sa tu dohromady ani nič nestalo. Pritlačiť na nekompromisnosti, viac vykresliť tú psycho rodinku a dopriať postavám oveľa väčší nátlak mohlo to dopadnúť omnoho lepšie. Takto iba nijako zvlášť záživná home invasion jednohubka, ktorá síce neurazí, ale ani nijako zvlášť nepobaví. CELKOVO: 2* (4/10)(29.10.2015)

Psychopatov mám rada.Hlavne tých,ktorým to ,,páli" a dokážu stav svojej chorej mysle do určitého okamihu umne skrývať.A tak sa aj stalo.Dokázali ma dokonale presvedčiť.Zožrala som im to herectvo.Atmosféra bola dosť slušná.Ale tvorcovia snímky kľudne mohli pritvrdiť.SPOILER Takýto druh psychoteroru by nemal predsa končiť happyendom.Mierila by som z hodnotením o hviezdu vyššie.Celá pointa filmu vlastne tkvie v závisti.Tak prosím nezávidte!A ak predsa len,tak len z mierou.KONIEC SPOILERU(12.9.2014)