In Their Skin

• angličtina Replicas (festivalový název) (více)

Po tragické smrti své šestileté dcerky se snaží rodina Hughesových uniknout před každodenním shonem předměstského života a zamíří strávit nějaký čas na odlehlou chatu. Večer s přátelskými sousedy přeruší hádka, která eskaluje až k násilným útokům. Obě rodiny jsou nuceny zajít dál, než si kdy dokázaly představit, jen aby přežily. (hajdano)

J*A*S*M

Originalita veškerá nulová, ale zrealizované je to solidně. Solidní thrillerová jednohubka, která sice ničím nepřekvapí, ale potěší alespoň atmosférou, chladným vizuálem a záporáky, kteří zvlášť v první půli (než se poprvé záporácky projeví) působí vyloženě nepříjemně. Ti tu svou skrytou psychopatičnost zahráli s grácií :-) ()

peiton

Psychopatov mám rada.Hlavne tých,ktorým to ,,páli" a dokážu stav svojej chorej mysle do určitého okamihu umne skrývať.A tak sa aj stalo.Dokázali ma dokonale presvedčiť.Zožrala som im to herectvo.Atmosféra bola dosť slušná.Ale tvorcovia snímky kľudne mohli pritvrdiť.SPOILER Takýto druh psychoteroru by nemal predsa končiť happyendom.Mierila by som z hodnotením o hviezdu vyššie.Celá pointa filmu vlastne tkvie v závisti.Tak prosím nezávidte!A ak predsa len,tak len z mierou.KONIEC SPOILERU ()

maddy

Pred pár rokmi by niečo podobné aj stačilo. V dnešnej dobe, keď je tých home invasion thrillerov viac ako je potrebné nemá In Their Skin čím prekvapiť. Zrežírované síce obstojne, občas sa darí budovať aj dusnú atmosféru a známejší herci sú rozhodne plus. Avšak v celom filme sa neudeje nič čo by aspoň v jednej sekundu prekvapilo a celý ten námet o psycho rodinke v dome ostal trestuhodne nevyužitý. Nemôžem si pomôcť, ale v závere som mal pocit, že sa tu dohromady ani nič nestalo. Pritlačiť na nekompromisnosti, viac vykresliť tú psycho rodinku a dopriať postavám oveľa väčší nátlak mohlo to dopadnúť omnoho lepšie. Takto iba nijako zvlášť záživná home invasion jednohubka, ktorá síce neurazí, ale ani nijako zvlášť nepobaví. CELKOVO: 2* (4/10) ()

Morholt

Sychravé prostředí, opuštěný dům a rodina, která se snaží po tragické události znovu nalézt rovnováhu. Kolikrát už jsme tohle viděli? V tomto případě se tvůrci inspirovali Funny Games a ačkoliv In Their Skin zdaleka nedosahuje kvalit ani jedné z verzí, je to celkem stravitelná záležitost. Vedle atmosféry hřeší především na herecké obsazení, které se zejména díky záporným postavám celkem vydařilo. Průměr, který neurazí. 50% ()

Dellamorte

Tieto zinscenovné hrátky mám rada. Že sa Haneke ihrá s HW ( čo si budeme nakecávať ) prepočtom, aby oslovil svojím remake aj vesmír...to teda Regimbal-ovi očividne nevadilo. Jasná správa. Pod " FAMILY under PRESSURE " odvodenina a vďaka hercom (!) vymačkaná 3ka.. Pri máloktorom snímku výstižnejší názov , ako pri tomto. ( sobotná polnočná, podplachtovka na odchytenom kábly. Nič menej a nič viac. - slová neprehodím ! ()