Záblesky chladné neděle

Thriller

Česko, 2012, 92 min

Dobře navozená atmosféra téměř opuštěné usedlosti. Jelikož jsem z Teplic, většinu exteriérů znám a do filmu byly opravdu dobře použity. Trochu mě zarazily herecké výkony, ale ony byly asi v pořádku. Jen role byly napsány tak, že většina aktérů se místy chovala jako magoři. Téměř všichni jsou až do konce opředeni tajemstvím, což dodává filmu další plus. Možná až s odstupem času změním své 50% hodnocení. Teď ale ještě netuším zda nahoru či dolů.(17.11.2013)

• Alementina

1.5* ale pan reziser je velky sympatak, tka spis k tem 2*. bohuzel film samotny je nuda, sed, nuda, sed ... Kamera je asi to nejlepsi z filmu, ale jinak se priklanim k nazoru pana kameramana, ze bud je to thiller a nebo komedie, tohle je kočkopes a navic po komediální stránce s tím těžkotonážním humorem, který je tak typický pro ty komerční řachárny (obzvláště české). Herecky je to pro mě spíš bída, obzvláště slečna Adéla je jak reklama na blbou blondýnu ... a to nejen herecky... Jinak pan Pokorný byl na záverečné "besedě s tvůrci" velmi vtipný, což byl asi nejlepší moment z celého večera. Jen dodavam, ze me nevadi, kdyz ma film pomale tempo, me vadi, kdyz je to nezazivne zdlouhave... bez spetky napeti. A na závěr bych chtela apelovat na navraceni trochu kultury do kina .... mela jsem tu smulu, ze jsem chytla dva velke chroustaly vedle me a pak i nade mnou ... a vic nez film vnimat šuštění sáčku a chroustání chipsů ... hrozny :( já si ráda taky občas něčeho u filmu zobnu, ale když už je to v kině, tak něco, co nevydává zvuky ... zkuste hrozinky v nešustivém papíře :) PS: A POMO radeji ani zbabele nehodnotil :)(7.11.2012)

• Gilmour93

Horečka sobotní noci, Záblesky chladné neděle a rázem máte zkažený víkend.. Hudba mi trochu připomínala Neila Younga a Jašków upíra z Nosferatu, leč Pokorný tak dlouho spřádá kolem postav pavučinu tajemna, až všechny mouchy otráveně odletí jinam. Jednu hvězdu navíc dávám za bystrost Jana Plouhara - to já bych tak dobře schovaný velociped hledal doteď..(18.11.2013)

Jsem rád, že jsem na projekci vyrazil, i když jsem uvažoval, že jí tentokrát vynechám...Trailer totiž nesliboval nic světaborného, ale nakonec jsem se od začátku filmu vůbec nenudil a s napětím čekal co se stane dál!! Možná bych čekal trochu akčnější konec,když už je film uváděn jako thriller, protože to je snad jediná věc, která mě na filmu zklamala...Ale i tak pro mě docela velké překvapení a to i přes ty asi ne/chtěné vtipné scény.(9.11.2012)

Mno, čekala jsem to kupodivu horší.. Jediné prvky, které připomínaly thriller byly depkoidní hudba (která mi na konci lezla už pěkně krkem) a pošmurné pozdněpodzimní počasí plné mlžného oparu.. Doplnit to o humor, tak je z toho dobrá situační komedie plná podezřelých a záměn.. Na české vody to celkem šlo, ale bylo to jako vždy dost o ničem..(30.7.2013)

• - Postavu Richarda (Kryštof Rímský) psala autorka scénáře jako jedinou z ústřední čtveřice podle skutečné osoby. [Zdroj: zableskychladnenedele.com] (hippyman)

• - Obyvatelé statku, kde se natáčelo, vlastnili desítky druhů zvířat, která musela být během natáčení s výjimkou ovcí odvezena. (chelseaman22)

• - Režisér httpIvan Pokorný hledal vhodný dům k natáčení celých šest měsíců. Nakonec objevil starý statek nedaleko Okoře. (chelseaman22)