Záblesky chladné neděle

• angličtina Cold Sunday
Trailer

V lidech se ukrývají mnohá tajemství. A jedno děsivější než druhé... Na jedné cestě v mlžných a sychravých severních Čechách se během všední jízdy pohádá Tereza (A. Petřeková) se svým přítelem Richardem (K. Rímský) a vystoupí na silnici, kde stávají prostitutky. Zde v rychlosti nastoupí do auta neznámého Adama (R. Jašków), co zde hledal společnici pro svého bratra Martina (J. Plouhar). Chtěl totiž nalézt, dívku, jež by na dnešní rodinné oslavě dokázala udělat dobrý dojem. Tereza jej zaujme a nabídne jí několik tisíc, za předstírání, že je bratrovou přítelkyní. Dívka, jež je ráda, že uprchla před umanutým Richardem, přijímá. Zaveze ji tedy za svým bratrem do odlehlé vilky na vesnici a již během příjezdu se jí něco nezdá a začíná být nervózní – není to ani tak ponurým domem či odříznutím od světa jako spíše samotným Martinem, o kterém má mnoho pochybností. Adam však vzápětí odjíždí a nechá Terezu a Martina o samotě… (Česká televize)

Trailer

Gilmour93

Horečka sobotní noci, Záblesky chladné neděle a rázem máte zkažený víkend.. Hudba mi trochu připomínala Neila Younga a Jašków upíra z Nosferatu, leč Pokorný tak dlouho spřádá kolem postav pavučinu tajemna, až všechny mouchy otráveně odletí jinam. Jednu hvězdu navíc dávám za bystrost Jana Plouhara - to já bych tak dobře schovaný velociped hledal doteď.. ()

Enšpígl

Filmu bych si zřejmě ani nevšiml, kdybych neviděl, že tvůrci místo již naprosto přežité a totálně zbytečné novinářské projekce (copak se dneska někdo řídí podle nějakých rezencí bůh ví koho, které navíc připomínají sebeukájení vlastního ega než normal recenzi, četli jste někdy ted Cinemu, hrozný fakt ) udělali csfd projekci pro zdejší chátru a ještě přišli v tandemu rejža - Adélka na besedu s chátrou po skončení projekce. Takovýhle přístup jsem natolik ocenil že jsem se o víkendu sebral a šel si koupit lupínek. A nakonec převládá spokojenost. Umím si sice představit Záblesky chladné neděle jen v televizi, ale budiž tedy kino. Velmi se mně líbila ta hra na kočku a myš, kterou si s námi tvůrci hráli, tudíž v mý soutěži o nejěvtší mišuge filmu, každý chvilku tahal pilku. Že se na tam prolíná více žánrů nebo že neumím film nějak zařadit, na to seru. Film a především tvůrci by neměli být těmahle krávovinama vůbec svazováni, protože jen tak může vzniknout nějaká originalitka tohoto typu, kde ze všeho nejvíc převládala divná atmsoféra ve který nevíš minuty. Pokud jde o herce nejvíc mně leží v hlavičce Adélka a to nejen její dokonalá prdelka, ale i herecký výkon, fakt nevím co si o tý holce mám myslet a bytostně budu zvědav na další její filmovou roli, pokud možno hodně odlišnou od této. Protože buď je ta holka zatraceně dobrá herečka a nebo "jenom" další prdelka v řadě a po tomhle filmu mám 50 na 50. ()

Djoker

Snaha natočit v české kotlině i něco jiného než vztahovou komedii je jistě chvályhodná. Bohužel si Pokorný nevšiml, že jeho pokus o thriller je už od začátku nechtěně směšný. Atmosféra kolem samoty je v kombinaci se sychravým počasím slušná, ale v závěru se ukáže, že scenáristka celou dobu blafovala a neměla eso v rukávu. ()

Fr

,,NEJSEM JEHO MAJETEK! NEMÁ PRÁVO SE KE MNĚ TAKHLE CHOVAT!“...... /// Vlastně mi ani nevadí, že se dlouho o atmosféru stará ,,jen“ pomalý tempo a hudební motiv. Spíš by mohlo lehce nasrat, že Dora (nebo jak jí chcete říkat) není zrovna reklamou na prudkou inteligenci. Ale co, nehraje tady jadernou fyzičku. Všechny postavy (i budovy) jsou opředený tajemstvím nebo záhadou. Škoda, že všechny ty otazníky až nekřesťansky natahujou. Míň bejvá někdy víc, a mě to začíná nudit. Namísto nějakýho zajímavýho konfliktu se mluví, mluví, mluví a (ano!) mluví! To co zajímavě začalo, končí jako nepodařenej pokus o upletení filmovýho biče z (filmovýho?) hovna. Thriller? Ale děte! Ovšem v neděli večer v televizi pro odpírače superstár a podobnejch píčovin – proč ne. Vy si tam klidně jednu hvězdu přidejte! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Spoďáry jsou moje montérky. 2.) Nečetl jsem ,,oficiální text distributora“ a proto mě má ještě co překvapit. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

Tosim

Ivan Pokorný občas atmosféru umí, jen by nemusel pořád natáčet scénáře své manželky. Chápu, že se jim v tandemu asi dobře spolupracuje, ale trošku rozšířit svůj pracovní záběr by neškodilo. Tohle rozbředlé nic, ve kterém to vypadá, že jsou podezřelí a divní téměř všichni, až z toho vyleze skoro úplný opak, by neškodilo zkrátit minimálně o třetinu i to je myslím málo. Na obstojných lokacích a tajemné hudbě thriller fakt nevystavíš. 30%. ()

• Obyvatelé statku, kde se natáčelo, vlastnili desítky druhů zvířat, která musela být během natáčení s výjimkou ovcí odvezena. (chelseaman22)
  • Největší starostí režiséra Ivana Pokorného byla sněhová nadílka. Právěk proto se začalo natáčet již v září, namísto plánovaného listopadu. (chelseaman22)
  • Režisér h Ivan Pokorný si ve filmu zahrál policistu z kriminálky. (chelseaman22)