Záblesky chladné neděle

Thriller

Česko, 2012, 92 min

Na co jiného se podívat v podvečer chladné neděle. Začátek vypadal celkem nadějně, ale pak se začalo moc mluvit a tempo šlo dolů. Také soustředění, protože některá místa vyžadují minimálně povytažení obočí, jiná spíš lehké zvolání WTF? Konec je každopádně docela dobrý, pokud to spojím s netradičními exteriéry horního Labe, hezkou prdelkou Adély Petřekové a těmi pár chtěně/nechtěnými vtipnými momenty, pár hvězdiček tu být musí.(26.10.2015)

Je pravda, že kdyby tento film nebyl promítán v rámci ČSFD premiéry, určitě bych o něj ani okem nezavadil a do kina určitě nešel ... ale to by byla opravdu velká škoda! Přišel bych o hodně. Naprosto příjemné překvapení (souhlas s uživatelem "prsvl"). Podle traileru to vypadalo na hroznou blbost, ale chápu, že to "pomalé plynutí" o kterém mluvil pan režisér Pokorný a ta celková atmosféra filmu se do 90 vteřin prostě vměstnat nedá. -- Jinak na tradiční nízké hodnocení jakýchkoli českých filmů jsem si již zvykl a snad by mi to i chybělo, kdybych se občas nemohl pokochat nějakým tím šťavnatým textem, a snad je to tak i dobře :-) -- Velká poklona patří hlavně Adéle Petřekové. Za její "moravský naturel" (který je mi docela blízký a sympatický) bych přidal další hvězdu navíc. -- Celkový dojem je víc než dobrý a opravdu jsem se celou projekci dobře bavil. -- Mé hodnocení: 75%(7.11.2012)

Myslel jsem si, že to bude ztráta času....trailer byl děsnej, ALE!!!!!!!!! Nakonec vážně nadprůměrnej film. Takovej odlhčenej thriller. U nás neobvyklá látka, ale povedlo se to. Supr kamera, zvuk a hudba. I na tu Adélu Petřekovou se hezky koukalo....A to prej byli všichni celovečerní debutanti :) Film prej stál okolo 3,5 milionu!!!!!! To je vážně pecka!!!!! 71%(7.11.2012)

Jsem rád, že jsem na projekci vyrazil, i když jsem uvažoval, že jí tentokrát vynechám...Trailer totiž nesliboval nic světaborného, ale nakonec jsem se od začátku filmu vůbec nenudil a s napětím čekal co se stane dál!! Možná bych čekal trochu akčnější konec,když už je film uváděn jako thriller, protože to je snad jediná věc, která mě na filmu zklamala...Ale i tak pro mě docela velké překvapení a to i přes ty asi ne/chtěné vtipné scény.(9.11.2012)

Velmi dobře rozehraný komorní thriller, který danému žánru rozhodně ostudu nedělá. Ivan Pokorný má suverénní režijní ruku a dokáže dynamicky vyprávět. Jeho manželka Iva Procházková je zase zkušená scenáristka/spisovatelka, která sice zkonstruovala dosti podivnou situaci, ale díky postavám a dialogům ji dodala na přirozeném působení a dokonce i svěží nadhled, i když postupně budované napětí tím spíš vychází trochu vniveč a závěr příliš uspokojivým vyvrcholením opravdu není. Naštěstí na atmosféře přidá výborně postihnuté genius loci zádumčivé severočeské krajiny kolem Ústí, která v sychravém podzimu vytváří velmi příhodnou kulisu. I díky velmi dobře zvoleným neokoukaným hercům, jejichž výkony si udržují velmi solidní úroveň, se tento nenápadný počin, který s takřka nulovou propagací prošuměl kiny dokáže přehoupnou přes hranici průměru.(11.5.2013)

• - Režisér h Ivan Pokorný si ve filmu zahrál policistu z kriminálky. (chelseaman22)

• - Režisér httpIvan Pokorný hledal vhodný dům k natáčení celých šest měsíců. Nakonec objevil starý statek nedaleko Okoře. (chelseaman22)

• - Největší starostí režiséra Ivana Pokorného byla sněhová nadílka. Právěk proto se začalo natáčet již v září, namísto plánovaného listopadu. (chelseaman22)