Ochrnutý a bohatý aristokrat Philippe si za svého nového opatrovníka vybere Drisse, živelného mladíka z předměstí, kterého právě propustili z vězení. Jinými slovy - najde si na tuto práci tu nejméně vhodnou osobu. Podaří se jim však propojit nemožné: Vivaldiho a populární hudbu, serióznost a žoviální vtípky, luxusní obleky a tepláky. Bláznivým, zábavným, silným, neočekávaným a hlavně „nedotknutelným“, přesně takovým se stane jejich přátelství… Komedie s dramatickou zápletkou o tom, že ani od krku po prsty u nohou nepohyblivý člověk odkázaný na pomoc druhých, nemusí ztratit smysl života. A o tom, že i nejméně pravděpodobné spojení melancholického multimilionáře a extrovertního recidivisty může humorně zapůsobit na diváka a může se z něj stát kasovní trhák. (oficiální text distributora)

Spooner

Příjemná komedie s několika vynikajícími momenty a výtečnou hlavní dvojicí. Příběh je vlastně ale úplně triviální a jedoucí podle šablony (i když je to podle skutečnosti) a za to srdíčko to stejnak nechytne. Zkrátka fajn jednohubka na zpříjemnění večera, ale jeden z Top filmů? To ani náhodou. ()

Wacoslav1

Tak mne treba vsichni vodstrelte ale nevim proc bych tyhle nehumorny pateticky sracce mel palit 5* jenom protoze je to proste v mode?! sorry ale i francouzaci slapnou nekdy vedle a tohle je dukaz na film mi nepasuje ani jeden ze zanru realny drama to neni na to je to az moc uslzeny a dojemny komedie uz vubec ne zasmal sem se asi dvakrat a to fakt nestaci pravda podobny styl humoru pro mne moc neni ja radsi brutalni narezy ala Diktator South Park a spol ale proc na to brat ohledy a na zaver jeste technicka poznamka to ze je cosi oznaceno za 9 nejlepsi film na slovutne CSFD jeste neznamena ze tomu tak doopravdy je... ()

gogo76

Tak po 10-tich minútach si vravím, že mňa ten film asi nedostane. A dostal, otca(režiséra) mu naháňam...Postupne ako sa budovalo priateľstvo medzi úplne odlišnými charaktermi, sa mi film pomaly, ale iste zarýval pod kožu. Humor bol fajn (pivo vo vlasoch, obraz, Hitler) a spolu s ľudským a uveriteľným príbehom dávajú na frak všetkým akčňákom , blockbusterom a thrillerom. Dnešný film bez zbraní a akcie snáď už nikoho nezaujíma. Som rád, že to tento film dokázal a ukázal cestu ako urobiť film bez umelých a nereálnych prísad. Pre všetkých, ktorí hľadajú niečo podobné odporúčam rovnako päťhviezdičkové filmy Matka(Švédsko) a Babka(Rusko). Hrejivo ľudský film, akých by sme potrebovali viac. 100%. ()

Davies182

Netlačilo to na pilu zdaleka tolik, jak bych si myslel, že bude. Vtipný a dojemný to taky bylo, a ne, že ne. Takže vlastně docela překvápko vzhledem k tomu, jak sem se toho celou dobu "bál". ()

Amarcord_1

60% - Příjemný a laskavý film s výbornými hereckými výkony. Ale... Kolik jsem ale už takových filmů viděl? Tenhle navíc přichází s minimem nápadů, které by z něj učinily něco víc, než jen mix dobře fungujících klišé z filmů jako Řidič slečny Daisy, Bucket List, Řek Zorba a vůbec všech filmů o dobrých lidech z nižších vrstev, které těm bohatším přiblíží život a postaví je "nohama na zem". K tomu se mi nelíbila hudba, střih a celková narativní stavba, kde není jediná dějová linie vedlejších postav logicky uchopitelná. Sympatická recyklace emotivních dojáků minulosti s trochou dobrého ofensivního humoru a mezi řádky matně čitelného poselství o legalizaci trávy ;o) Zdejší vysoké hodnocení nemohu podpořit. ()

pepo

tak som konečne pozrel film filmov - francúzsky megahit intouchables.a rovnako ako veľa iných musím prehodnotiť svoj rebríček. Takže v mojej TOP 1000 nastala zmena. Na 946. miesto, niekde medzi Predátora 2 a Twilight 4 sa dostal tento pekný ale ABSOLÚTNE ničím výnimočný cajdák. ()

Xmilden

Američani jak jinak chtějí točit remake. To je tedy gól! Samozřejmě pohoří, protože tenhle film je překrásný. Francouzi dali vzpomenout na své vrcholné filmařské umění. Doporučuji. Závěrečná scéna snad ani nejde popsat. Ta se musí vidět. Skvělé hodnocení je zcela poprávu. ()

Phobia

Když se zazobaný kvadruplegik rozhodne domestikovat lehce asociálního Senegalce, nejspíš ještě sám netuší, kolik zábavy a zajímavých zážitků to do poněkud okleštěných životů oběma přinese. Ale já to tušila a tak se nepřidávám k nadšeným opěvujícím ódám, protože mě tenhle film absolutně ničím nepřekvapil. Jistě, mělo to v sobě humánní poselství, po většinu stopáže jsem měla koutky rtů ohnuté směrem vzhůru a možná jsem se i 2x uchechtla, ovšem viděla jsem vtipnější komedie, hlubší a dojímavější filmy o postižených lidech a mnohem silnější výpovědi o sociálních případech. Ta trocha cynického koření na povrchu byla na můj vkus příliš decentní, než abych z ní zvlhla. Samozřejmě jsou "Intouchables" nadprůměrným snímkem, jenže já po zdejším astronomickém hodnocení a orgasmických komentářích čekala něco víc, přidanou hodnotu, kterou jsem prostě nenašla. Moje škoda, nějak to přežiju a vy taky budete muset, sorry;-P. 75% ()

-bad-mad-wolf-

Obrovské a předvídatelné klišé, jež se naštěstí vyhnulo přílišnému sentimentu a nevtipnosti. Omar Sy je skutečně dobrým komikem a byť je vše opatrně korektní, od běžné americké produkce se film odlišuje příjemnou nadrzlostí, francouzským šarmem a vtipem i tam, kde by Hollywood za každou cenu tlačil slzy (viz holičský závěr). Moc však nerozumím tomu, proč by v základu tuctová a neobjevně napsaná dramedie s vlezlým sociálním/protirasistickým podtextem měla okupovat vrcholky žebříčků. Mnohem lépe na ni sedí definice "zábavný a příjemný film na nedělní odpoledne". ()

Hrabka

Originální, humorný (některé scénky vážně zabodovaly), mírně dramatický a romantický film. Takový svěží vítr mezi nekonečným množstvím dnešních z velké části sračkoidních filmů, a hlavně mezi americkými srajdami roku 2011. Amíci by se měli od tohoto filmu učit, jak zapůsobit na diváka a jak u něj zabodovat! Na druhou stranu musím říct, že jsem z toho zas tak vyplesknutej nebyl, abych tomu dal plný počet. Asi mi toho v hlavě příliš nezůstane, ale jinak moc dobrá práce... 80% ()

cheyene

Tak tohle je jednoznačně za plný počet hvězd! Francouzští tvůrci si pro diváka připravili krásný příběh založený na skutečných událostech. Vztah mezi tělesně postiženým stárnoucím mužem a jeho mladým ošetřovatelem, pomocníkem a dobrým přítelem je natolik silný, zábavný a poutavý, že jsem se ani chvíli nenudil a užíval jsem si každou minutu snímku. Výborně zvolená hudba jen podpořila zážitek z daných scén a díky ideální stopáži, sympatickým hercům a prostředí nemusím s hodnocením vůbec váhat. ()

Ampi

Moje první navštěva kina a divadla A. Dvořáka, v celku přijemné kino. Někdo napsal u jednoho francouzského filmu, že galský kohout nutně potřebuje transfúzi. Já si myslím, že s francouzským filmem to není tak špátné. Dokonce bych věřil, že se časem dočkame remaku made in USA. Sice se mi většinou nelibí filmy, které začínaji krátkou scénkou a pak se objeví před několika dny, měsíci či lety. Za to by možná byla jedna hvězda mínus, ale zase je podle skutečného příběhu a to je plus. A pak by ty pluska možná jen naskakovaly. Přirovnaní hosta oslavy narozenin ke komunistovi Georgesi Marchaisi pobavilo, vzláště kdy projevy Philippa i Drisse se podobaly jeho projevům. Myslím, že by jsi Drisse po delším pobytu ve stejné domacnosti oblibily i Marine Le Penová i se svou půvabnou neteři Marion Maréchal-Le Penovou. ()

LiVentura

Málokdy se vidí tak příjemný lidský rozměr ve filmu. Očekával jsem hlubší pohledy do životů obou hlavních hrdinů, ale i tak stačilo. Krásný snímek. ()

nunka

Mojej slabosti na francúzske filmy som znova podľahla. Veselý a veľmi sympatický Omar Sy si ma veľmi rýchlo získal i napriek drobným výhradám k jeho postave. Film ako celok funguje úžasne a darí sa mu to až dokonca, ktorý tiež obstál v rámci svojich možností. Ide o malý, nenápadný film, veselý i napriek dramatickému kontextu a hlavne veľmi ľudský. ()

juta

Skloubení komedie a dramatu se mi moc líbilo. Hlavní postavy velmi příjemné a ty komediální prvky úžasné. Driss těmi svými výroky mě opravdu dostával, až jsem několikrát brečel smíchy. Stejně tak lehký Philippův úsměv způsobil to, že jsem se také začal usmívat a když vyprskl výtlem, tak jsem se tlemil taky. Moc pěkný příběh. Chtěl jsem mít 7000. hodnocení tohoto filmu na čsfd, ale než jsem to dokoukal, tak mě 6 lidí předběhlo. Přitom na začátku bylo do sedmitisícovky ještě kolem 15 hodnocení. ()

chezush

Příjemný filmový zážitek. Ale to je asi tak všechno. Musím se přiznat, že jsem byla hrozně zvědavá čím si tento snímek zasloužil být v TOP 10, jinak by mi asi nic neříkal a velkým obloukem bych se mu vyhla. Ale ani po skončení filmu jsem nepřišla na to, proč tomu tak je. Bohužel. Na plný počet to pro mě není. ()

Fiftis

Je až prekvapujúce, do akých výšin obľúbenosti sa filmu podarilo vystúpiť. Zaslúžene. Je to prvý film pri ktorom mi tiekli slzy od smiechu a tiež od dojatia. Skvelý námet, dej a predovšetkým soundtrack a geniálny scenár. Skvelé poňatie čiastočne nepríjemnej témy - asi najviac som ocenil psychickú vyrovnanosť postihnutého, čo sa v dnešných snímkach príliš neobjavuje - skôr býva sklon k takej reálnejšej podobe s vysokým citovým podtextom. Hromada obyčajného sedliackeho vtipu vo vysokých kruhoch tu padá ako päsť na oko a je tým najlepších z celého filmu. Ešte je fajn upozorniť, aby ste si nepokazili zážitok českým dabingom. Siahnite po originále. ()

Hunt

Povedený snímek, který zbytečně neuhýbá od příběhu do dalších, ale drží se nosného příběhu a zákonů filmového jazyka. ()

Kevin Hart sesadil Aquamana

Kevin Hart sesadil Aquamana

14.01.2019

Je to oficiální, Aquaman je první superhrdinský film ze stáje DC od Temný rytíř povstal, který v kinech překonal miliardu. Úspěch je to zejména pokud se ohlédneme na předloňskou Ligu spravedlnosti,… (více)

Tom Hanks a švédský hit

Tom Hanks a švédský hit

22.09.2017

Hollywood momentálně neblázní jen po superhrdinech, ale i po předělávkách výrazných evropských filmů. Remake Nedotknutelných s Bryanem Cranstonem už je natočený, Jack Nicholson si zahraje v novém… (více)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

16.06.2017

Ačkoliv o tom ještě spousta lidí neví, francouzský hit Nedotknutelní se opravdu dočkal remakeu. Divokou roli Omara Sye převzal Kevin Hart (Centrální inteligence) a místo Françoise Cluzeta se na… (více)