poster

Augustina (festivalový název)

 • Francie

  Augustine

 • Austrálie

  Augustine

Drama / Psychologický / Historický

Francie, 2012, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aljak
  ***

  Zaujímavé, no potenciálne to mohlo byť ešte o kus lepšie. V mnohých smeroch často príliš monotónne, ale ako celok podľa mňa priniesol želaný efekt. Soko zahrala rolu (ne)vyliečenej hysterickej ženy výnimočne, a na jej hereckom výkone sa dá v podstate stavať celý film s temným príbehom liečby hystérie. Vtedajšia doba priniesla pozoruhodné psychiatrické "výskumy", ktoré v dnešnom ponímaní vyznievajú až nesmierne kruto a ponižujúco. Ale hlavne, že sa podarilo...(12.7.2014)

 • d-fens

  ocenenia : MFF Mar del Plata 2012 - Najlepšia herečka (Soko)(5.1.2013)

 • Snorlax
  ****

  Ten Lindonův podmanivý pohled je zde ještě mnohem silnější nežli jinde. A možná právě on dodává snímku tu potřebnou dávku tajemna, mraziva i laskava.(5.11.2014)

 • tidwell
  *****

  Kde leží hranice mezi šílenstvím a rozumem? Vynikající komorní historický snímek Alice Winocour jakoby převáděl do filmové řeči Dějiny šílenství Michela Foucaulta - je o tom, jak se lékařská věda snažila přeložit ne-rozum do řeči rozumu, což se nikdy neobešlo bez násilí. Každý lékařský obor má svou temnou historii, včetně psychiatrie. I když Charcot pro psychiatrii udělal mnohé, jeho "výzkumy" byly z dnešního pohledu velmi kruté a vedle obnažování těl pacientek před psychiatry (samozřejmě, že výhradně muži) zahrnovaly i takřka divadelní inscenace nejrůznějších záchvatů (často záměrně vyvolaných hypnózou či alkoholem). Pacient byl "materiálem", který sloužil pro vědecké účely, na němž se na veřejných přednáškách demonstrovaly příznaky, diagnóza i výsledky léčby. Ovšem hlavní roli hraje ve filmu Augustine trpící epileptickými záchvaty a herecký výkon Soko (Stéphanie Sokolinski) doslova bere dech. Ponurá a temná atmosféra filmu oděného do tmavých barev nemá (naštěstí) vůbec nic společného s Nebezpečnou metodou (2011). Neskutečně smutný film o temných zákoutích lidské mysli.(25.5.2013)

 • Enšpígl
  ***

  Tématicky je film geniální, komorní zpracování příběhu vysloveně sluší. Vincent i Soko toho moc nenakecaj, ale o to víc zahrajou, ale co je to všechno platný, když režisér miluje černou a podstatnou část filmu zahaluje do tmy což je technické fópa jak hrom, protože mě tak ochuzuje nejen o obrazový detaily, ale především o pohledy na celkové obličejové výrazy hlavních postav a ty hrajou důležitou roli v každým filmu, jinak by ve filmech mohly hrát loutky.(9.11.2014)

 • Soko

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace