Přízrak z lesa strachu (TV film)

• Česko

Přízrak

Bigfoot

Horor / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2012, 85 min

• drankeryth

Bratranec Kinga Konga, tak vyzeral Bigfoot vyzorovo, len bol o nieco mensi:) Od filmu som vobec nic necakal prevratneho a aj tak bolo. Bigfootove hromove utekanie mi po case liezlo na nervy, ale aspon sa cinil naokolo a docela casto ukazovali krvilacne akcie na nevinnych ludi, ale bez krvi. V Bigfootovej zalube patrilo odhryzavanie ludskych hlav, ktore zjedol a zvysok tela vzdy odhodil. Nepochopil som preco. Pochybujem, ze sa z toho najedol:) O hereckych vykonoch by som pomlcal, pretoze ich herecke podanie sa rovnalo k mentalne postihnutym ludom a aj ty su inteligentnejsi, ako zmienovani herci. Hlavne ta blondava, hystericka zenska, ktora sa pridala k zachrane Bigfoota. Nakoniec na to doplatila a milucky Bigfootik ju zaslapil, ako zvysok cigarety. Pocitacove triky boli slabe, ale uz som videl aj horsie. Film by ma vobec nebavil, ale vsetko to zachranilo pocetne mnozstvo akcii, aj ked tie tiez nevyzerali profesionalne. Film ma prijemne pobavil ako komedia s Bigfootom na cele, ktory z toho bol najlepsi. Co ma najviac z filmu potesilo bolo skoncovanie s hlavnymi hrdinami, ktorym este na pocest urobili sochy, ze ich vraj zachranili pred Bigfootom. Ja som film dobre sledoval, ale oni nemali nic spolocne zo zabitim Bigfoota. Vsetku spinavu pracu urobili bojove stihacky, ktore ho zabili. Takze by som odporucal sochy znicit a pouzit ich na nieco uzitocnejsie:)(26.5.2014)

• SOLOM.

Spojení nechvalně známých společností Asylum a SyFy neznamenalo nic jiného, než že nás čeká další céčková podívaná určená jen pro opravdu otrlé jedince. Už jsem od nich viděl hodně bizarních produktů, ale tento řadím mezi ty nejméně poživatelné. Většinou se snažím na céčkových filmech najít i nějaké to pozitivum, ale tady to bylo téměř nemožné. Po krk zabořený v těch nejsmradlavějších sračkách bych tentokrát dokázal vyzdvihnout snad jen přítomnost zpěváka Alice Cooper a jeho krátké působení v tomto paskvilu. On jediný totiž snese přísnější metr, vše ostatní byla vyložená katastrofa. Nevím, odkud Asylum vyhrabalo tým, který měl na starosti vizuální a speciální efekty, ale zřejmě se byli před natáčením podívat na pracovní úřad a po cestě posbírali ještě několik pochybných existencí přímo na ulici, které obsadili do tohoto paskvilu coby „herce“. CGI efekty (zvláště pak ty nejlacinější) jsou vždy největším zlem u podobných filmů s mrzkým rozpočtem. Většinou se tak vždy snažím ocenit alespoň pěknou přírodu, kde se natáčelo, jenže v tomto případě jsem tvrdě narazil i zde. Na digitální monstra, vrtulníky a cákance krve jsem si už zvykl, ale tady bylo digitální snad úplně všechno (voda, stromy a dokonce i lidi). Zvláště pak při scénách kdy Bigfoot zabíjel, jsem se musel chytat za hlavu asi nejvíce. Jeho směšné zadupávání obětí či uhryzávání hlav vypadalo naprosto nereálně a navíc se neustále opakovalo. O pořádnou hororovou atmosféru tu tak divák nezavadí ani omylem, ale to je vám asi už jasné. Občas sice dojde na několik humorných situací, ale ani ty vám nějak závratně nezlepší jinak značně pokleslou náladu. 10%(16.6.2017)

,,UŽ VIEM, PREČO MU TOĽKO ZÁLEŽÍ NA STROMOCH A KVETOCH. JE TO KOREŇ!" __ Vraj zlý film, ale kdeže, to ľudia sú zlí. A navyše aké to má všetko krásne posolstvo - nebuďte zlí k prírode, lebo vám to oplatí a ešte k tomu prídete aj o svoju národnú hrdosť. Chudák bigfoot len chcel, aby bol v lese kľud, aby hlúpi drevorubači devastujúci lesné bohatstvo hanebne nehádzali špaky po zemi, aby ožrani, keď začujú volanie prírody nevykonávali špinavé potreby kade tade, aby mu nerozbagrovali obývačku a na trávniku nevysadili repráky, aby ľudia nostalgicky neprepadali úboho zorganizovaným hudobných flashbackom oslavujúcim 80. roky, zvlášť keď už je táto doba nenávratne v ... (aj keď vo výkrikoch módy sa vracia), aby sa Alice C. radšej venoval svojej knihe o golfe a nieže mu tam pod horou bude vyhrávať šialenými decibelmi, ktoré by dokázali rozbiť aj sklá jaskynných okien, ak by také existovali a nedajbože ešte spať pri takomto rámuse za bieleho dňa. Pár jednotlivcov si aspoň potom celkom logicky uvedomí, že sa nemôžu čomu čudovať, ak bigfoot začne znižovať počty obyvateľstva, má nato právo a musí to tak byť. Týmto spôsobom sa navyše rozprávanie vyhýba nechceným klišé, pretože keď sa švárna kráska ocitne v zovretí mohutného opa, aby tak v náznaku vyvolala asociácu na inú Veľku gorilu z Ostrova lebiek, ráči byť odhryznutím o hlavu ukrátená a takto, bez nej, zavŕši prízrak z lesa strachu svoju ekologickú perepúť až na samom vrchole dynamitmi vysekaného pamätníka pripomínajúcom exhlavy štátu, aby nielenže opätovne vyvolal túto asociácu, ale tiež preto, aby sa Barry Williams stal Cary Grantom a Danny Bonaduce Evou Mariou Saint, čím epochálne pripomenú slávny počin iného údajného majstra filmovej hrôzy, ktorý za svoj život nakrútil až jeden regulárny horor. Takže to bola aj pocta klasickým dielam kinematografie. Koniec koncov, sám Hyundai ako sponzor relácie sľuboval ,,už žiadne priemerné zážitky". (69. hodnotenie, 12. komentár k filmu)(14.5.2014)

netušil jsem, že v roce 2012 je ještě někdo schopen spáchat tak příšerný triky... dialogy dementní, herecký výkony strašný (hlavně ta studentka biologie, ta byla na ránu od prvního okamžiku), prostě zábava zaručena... btw. fakt si tvůrci myslej, že v roce 2012 "celébrity" používají telefon jako Motorola Razr (nebo co to bylo za véčko)? Měl jsem pocit, že sleduju film cca z roku 2005(5.9.2014)

• Matli

Bohužel jsem neviděl celé, ale i tak musím ohodnotit, jelikož si myslím, že jsem nepřišel o žádné významné kulturní dědictví. Z toho co jsem ale viděl chápu proč je tu hodnocení 5* nebo odpad, je to parádní nabušenej a stupidní nářez, kterýmu se musí člověk s nešťastnýma slzama v očích smát. Proto musím nezaujatě s lehce bolavým srdcem dát hodnocení jaké jsem dal :-) ---bez procent---(19.11.2015)