Přízrak z lesa strachu (TV film)

• Česko

Přízrak

Bigfoot

Horor / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2012, 85 min

• SOLOM.

Spojení nechvalně známých společností Asylum a SyFy neznamenalo nic jiného, než že nás čeká další céčková podívaná určená jen pro opravdu otrlé jedince. Už jsem od nich viděl hodně bizarních produktů, ale tento řadím mezi ty nejméně poživatelné. Většinou se snažím na céčkových filmech najít i nějaké to pozitivum, ale tady to bylo téměř nemožné. Po krk zabořený v těch nejsmradlavějších sračkách bych tentokrát dokázal vyzdvihnout snad jen přítomnost zpěváka Alice Cooper a jeho krátké působení v tomto paskvilu. On jediný totiž snese přísnější metr, vše ostatní byla vyložená katastrofa. Nevím, odkud Asylum vyhrabalo tým, který měl na starosti vizuální a speciální efekty, ale zřejmě se byli před natáčením podívat na pracovní úřad a po cestě posbírali ještě několik pochybných existencí přímo na ulici, které obsadili do tohoto paskvilu coby „herce“. CGI efekty (zvláště pak ty nejlacinější) jsou vždy největším zlem u podobných filmů s mrzkým rozpočtem. Většinou se tak vždy snažím ocenit alespoň pěknou přírodu, kde se natáčelo, jenže v tomto případě jsem tvrdě narazil i zde. Na digitální monstra, vrtulníky a cákance krve jsem si už zvykl, ale tady bylo digitální snad úplně všechno (voda, stromy a dokonce i lidi). Zvláště pak při scénách kdy Bigfoot zabíjel, jsem se musel chytat za hlavu asi nejvíce. Jeho směšné zadupávání obětí či uhryzávání hlav vypadalo naprosto nereálně a navíc se neustále opakovalo. O pořádnou hororovou atmosféru tu tak divák nezavadí ani omylem, ale to je vám asi už jasné. Občas sice dojde na několik humorných situací, ale ani ty vám nějak závratně nezlepší jinak značně pokleslou náladu. 10%(16.6.2017)

• Phobia

Posledních 5 dní prožívám zajímavé období střevní chřipky či jakési podobné sračkonely, proto naprosto přesně vím, kde tvůrci tohoto (ehm) filmu nalezli inspiraci. Opravdu děsivý horor. Nemůžu se však rozhodnout, zda byl nejděsivější (ehm) scénář plný humorných scén a nejapných dialogů, (ne)herecké (ehm) výkony, nebo pičítačový Donkey Kong a další vizuální (ehm) efekty. Div jsem se smíchy neposrala... no... párkrát jo, přiznávám. Možná ochotnická komediálnost Bigfucka, vlastně Bigfoota, byla zcela záměrná a já to prostě nepostřehla, ale pochopte, bolí mě břicho a prdel, mám teď se smyslem pro humor trochu problém. Tohle mělo zůstat v oné žumpě, odkud se to vynořilo. Přesto dávám 10% za fakt, že jsem chvílemi úžasem zapomínala na svá mrzká střeva.(23.11.2015)

• Ydrosten

Na kanále UNIVERSAL, se to vysílalo dne 1.4.2013 Možná to byl apríl, možná ne. Bohužel to sledovala moje drahá polovička která se u toho bavila asi po svém. Vzdal sem to a i přes nepříznivé počasí jsem vyrazil na procházku se psem. triky nestály za nic a příběh ( po třičtvrtě hodině ) sem nepochopil vůbec. Odpad dávám velice nerad, už jen proto že své příznivce si film asi nejde ( minimálně 4 si už našel ) Dám proto 1 hvězdu ( za Alice Coopera )(1.4.2013)

• Stejšn

Tak tady už jde do tuhýho. Potvora (ne nepodobná Eddiemu od Iron Maiden) je v plné kráse odhalená už v první minutě a pak to jde ráz na ráz. Neexistující scénář podpírají nulové herecké výkony, které spolu s katastrofálním dabingem vytvářejí z tohoto filmu skutečný skvost sračkismu. Hvězdička za Coopera a záběr, kde fanouška na fesťáku rozmajzne padající toi-toika. Sledování možno pouze po požití psychotropních látek.(13.5.2014)

• cariada

To byla šílenost, dělat v zimě festival venku pro pár desítek lidí, a přitom nemít ani pořádný kapely sice se tam pár jmen našlo Cooper či Billy Idol (toho jsem ale ani nepostřehl) A do toho všeho přerostlý opičák něco ala King kong, který nejde zabít a pojídá lidi jako obři v Arabele. K tomu to bylo děsně umělý což bylo děsně do očí. Spíš jsem se musel smát, co že to za blbost.(24.9.2015)