Lokal TV (TV seriál)

Slovensko, 2011, 10x20-25 min

Jakub Kroner

Jakub Kroner
  • Torgal

Seriály zvyknem hodnotiť až po skončení sezóny, ale nakoľko sa zdá, že po štyroch odvysielaných častiach sa už ničoho ďalšieho nedočkám, tak tento svoj obyčaj poruším. Najprv k tomu pozitívnemu - druhá epizóda bola celkom obstojná, mala spád a na humore sa dalo aj pobaviť. Pišta Lakatoš v podaní Mariána Čekovského je väčšinou tiež celkom dobrý, najviac sa mi ale rátali minipríbehy dvoch topoľov Wilhelma a Boba. Teraz k tomu negatívnemu - dabing všetkých ostatných postáv je otrasný, seriál nevie čo chce povedať - je to len lacné zosmiešňovanie konkurencie a Rytmusa. Posledné dve časti takmer nepozerateľné. Ústredná trojica hrdinov je nezaujímavá a nesympatická a ich "humor" je neuveriteľne repetetívny a nevtipný. Tento seriál chcel byť očividne slovenským South Parkom, jeho tvorcovia ale očividne nepochopili, že úspech South Parku nestojí na vulgarizmoch, ale na inteligentnej kritike spoločnosti. 3-/10(21.1.2012)

*Prvá séria*: Potešilo ma, že aj v našom konzervatívnom prostredí môže niečo takéto vzniknúť. Prvý diel prvej série ma dosť dostal, bohužial hneď dvojka bola slabá a trápna. Záverečný dvojdiel s Rytmausom prevažne v pohode, ale boli tam opäť aj slabšie miesta. Uvidíme, čo prinesie druhá séria. *Druhá séria*: Sklamanie. Nové časti sú zatiaľ slabé a veľmi trápne, normálne musím znížiť hodnotenie. To keď už ani Pišta nie je vtipný, tak to už je zlé. Potešil zatiaľ iba Čad a zapojený rozhovor s havarovaným motorkárom.(18.11.2012)

• BadoXXII

Krátke Pištove spoty na internete mali svoje kúzlo, trefnosť, veľkú vtipnosť a punc tunajšej KULTovosti. Celovečerný seriál však všetko spomenuté zabil. Absolutne zbytočné postavy nevtipných, strnulých a zle nadabovaných faganov, veľmi málo Pištu Lakatoša, zlý a maximálne nevtipný scenár bez nadhľadu a inteligencie. So západnou animovanou podobne zameranou produkciou (South Park, Family Guy a pod.) sa to nemôže vôbec porovnávať, oproti tomu je to jasný odpad. Do budúcna viac Lakatoša, menej nevtipných detí, strnulosti, pridať na rýchlosti a pravdaže lepší a vtipnejší scenár. (nechce sa mi však veriť, že sa to zlepší).................................................EDIT: Mením hodnotenie po 4. časti na ODPAD. Jednoducho je to veľmi zlé. Ta co vam budem vyprávať. (MAXIMÁLNE nepodarené 3 deti !!!)(5.12.2011)

• senyor

Neviem, prečo tu niekto porovnáva neporovnateľné. Porovnávať Lokal TV s americkými seriálmi, s úplne inými finančnými ale aj nápadovými možnosťami, je ako porovnávať Bathory s LOTR-om. Uznávam nie je to vždy vtipné, hlavné postavy sú ešte veľmi neokresané (tučný metalista je WTF roka) a scenáristická nevypísanosť, slabý spád, občasné varenie z vody (topole..) bijú do očí. ALE zatiaľ pri každej epizóde som si našiel miesta, ktoré ma slušne pobavili, má to nadhľad a originalitu, čo je v slovenskej tvorbe unikátne a hlavne veľký potenciál stať sa kultovým. Kultovým sa totiž seriál nestane vďaka vyrovnanosti epizód alebo kvalite príbehu, ale práve vďaka jednotlivým zložkám- trefná paródia (Judíniová, Rytmaus) alebo nejaká cool postava, s ktorou sa ľudia stotožnia (Krtko.. a možno časom aj Pišta Lakatoš ale najrpv musí pochopiť, že menej je neiekdy viac, lebo 3-minútové freestyle repliky bez kostry ľudí skoro omrzia). Ja zatiaľ každopádne seriál nehodnotím, počkám si na koniec prvej série, ale na mňa Lokal TV celkom zapôsobila, kiežby podobných počinov bolo na Slovensku viac a mladí filmári sa nedostatok prostriedkov snažili nahradiť civilnosťou a nadhľadom. A aj keď sa mu nie vždy podarí, Jakub Kroner si zaslúži môj rešpekt. Zatiaľ- 70%.(21.12.2011)

• Zombiepod

Po stopách South Parku sa vydávajú už aj slovenskí tvorcovia, no je to bohužial riadna bieda. Nezasmial som sa ani raz, jediný vtipný moment predstavuje Marián Čekovský alias Pišta Lakatoš, ktorý mal byť podľa môjho hlavná postava, ale po prvom dieli si uvedomujem, že to bol asi len akýsi ťah. Nanajvýš amatérske, tupé a takmer vôbec vtipné. Veľké očakávanie, ale nakoniec len veľké sklamanie.(2.12.2011)

• - Po pár častiach odvysielaných na TV Joj sa seriál presunul na internet, kde mal popularitu najmä u mladých ľudí. Okrem seriálových častí sa na stránke nachádza aj Lokál kanál, kde je plno minivideí, najmä s Pištom Lakatošom, Rytmausom a Reném. (RomanBond007)

• - Spoiler: Zdeněk Miler, autor rozprávkovej postavičky Krtek, zomrel len deň pred odvysielaním prvého dielu seriálu, v ktorom zomiera práve Krtek. (Astaroth666)

• - Spevák Tomi Popovič podal na tvorcov seriálu žalobu, z dôvodu dehonestácie jeho osoby. Fiktívna postava Tomi Kokotovič je mu totiž údajne až nebezpečne podobná. Jakub Kroner sa nedal a kontroval parodickým fiktívnym spravodajstvom, ktoré uvádza práve jeden z hlavných hrdinov, René. (Sociopath)