Sisa, René a Oto dostanú zadanie v škole urobiť reportáž o niekom známom, kto sa vytratil z verejného života. Vyberú si Mravca Mravca - kreslenú postavičku, ktorá skončila ako bezdomovec na ulici. Chcú mu splniť jeho sen, dostať sa na ples v Opere, a tak ho prihlásia do relácie s moderátorom Vilim Roztvorilom. Pišta Lakatoš už aj na televíznych obrazovkách! Milovníci animovaných seriálov pre dospelých sa konečne dočkali aj seriálu od slovenských tvorcov. (oficiální text distributora)

cukorek

Lokal TV - kreslený seriál pre dospelých. Takže ako už bolo spomenuté v predošlých komentároch v ktorých odznel súhlas aj nesúhlas, že ide o podobné prevedenie ako seriál South Park, sa môj názor jednoznačne prikláňa na stranu súhlasu, pretože má tie isté grafické a ironické prevedenie. Ešte raz chcem zdôrazniť, že je to seriál pre dospelých a to že sa dostane prostredníctvom internetu a médií k deťom ťažko ustriehnuť, ale to nebudem teraz rozoberať. Všetkým, ktorý tento seriál odsúdili za odpad chem povedať, že doteraz sa nenašiel nikto kto by si takou to vtipnou a ironickou formou urobil srandu z našich slovenských celebrit (ľudí, ktorý si myslia, že im každý leží pri nohách a že všetci sme z nich na mäkko, preto že sa pohybujú v slovenskej smotánke). O nepodarku či neprimeranosti žartov môžem súhlasiť len v prevej časti, kde to schytali rozprávkové postavičky krtek a ferdo mravec.To bolo ozaj prehnané, ale ostatné časti, príbehy Pištu Lakatoša (M.Čekovský) prinášali skutočne vtipné hlášky plné kreativity a humoru typického práve pre M. Čekovského na ktorých som sa skutočne od srdca zasmial. Tiež super sú jeho krátke reklamné spoty a P. Lakatoš sa určite stal na Slovensku kultovou,kreslenou zábavnou postavou. Dúfam, že sa raz natočia aj ďalšie časti. Hodnotím to na dobrých 80%. ()

milhouse86

Po pozretí prvého dielu som nechápal nízkemu hodnoteniu na ČSFD. Určite v mnohom zaostával za animovanými sitkomami ako sú Simpsonovci, Futurama, Family Guy či South Park, ale celkovo bol tento diel viac vtipný ako trápny. (napr. geniálne sparodovanie Modrého z neba - aký ma handicap?, alebo mafián Krtek či developéri Mat&Pat) Bohužiaľ v tomto diely mladý Kroner asi vyžmýkal všetky svoje nápady a v tých ďalších nám vtipné scénky ponúkal naozaj len sporadicky. Ďalšie 3 diely boli naozaj viac trápne ako vtipné a moje vysoké hodnotenie je len s prihliadnutím k prvému dielu, ktorému by som dal s kľudom aj 4*, ďalším trom max. 2*. ()

wilczo2

Oceňujem, že je to pokus o niečo nové, čo tu ešte nebolo... no aby som sa na zábavný seriál pozeral bez toho, aby som sa pousmial, tak to je na zamyslenie... Vtipných momentov minimum, dialógy neskutočne debilné, dabing podpriemerný... Podľa mňa to scenáristi píšu pod vplyvom omamných látok a len pod ich vplyvom sa pravdepodobne dá pochopiť celá myšlienka LokalTV. Chápem, že to vzniklo na základe Pištových "jednoaktoviek", no toto je púhe trápenie. Mimochodom, tie **** stromy, to je čo za volovina??? Sem-tam dobrý nápad, no tie by dokopy vydali možno na 10 minút vysielacieho času ... Dávam jednu hviezdičku za Roba Rotha! Mimochodom, označiť toto za slovenský South Park? Len preto, že je to animované a nadáva sa tam? Ťažko...:) ()

frankie27

prva cast bola celkom v pohode aj ked na South Park sa to teda nechyta, bola som trosku sklamana z Pištu Lakatoša, ktory svojimi originalnymi spotmi zaujal mnozstvo ludi a neobjavil sa v seriali tak casto ako by sme mnohí očakávali. Keby ho tam bolo viac urcite by moje hodnotenie bolo vyššie....uvidime v dalsich častiach, mozno si tvorcovia uvedomia ze bez neho to nebude mat také ohlasy ake cakali....nechajme sa prekvapit. aj ked tomu neverim. ()

sniper18

Po prvom diely celkom spokojnosť. Samozrejme k dokonalosti to má ďaleko, viacero prvkov pôsobí nedotiahnuto, prípadne je zle použitých, hlavne Pišta bol do deja dosť zle vložený, ale inak nápad je to rozhodne výborný, zaujímavé postavy, z tých hlavných vedie jednoznačne Sisa a skvelé zapojenie nielen slovenského šoubiznisu, obzvlášť Vila Rozborila a jeho Modrého z neba, ale aj rozprávkových postavičiek, krtko a jeho mafia nemá chybu, dokonca nechýba ani Maťko a Kubko, Pat a Mat a iné, síce len na minimálnom priestore, ale aj tak sú ich terajšie osudy zaujímavé. Niektoré dialógy zábavné, aj dabing je pri väčšine postáv slušný, jedine metalista z hlavného tria zaostáva. A páči sa mi aj animácia. S predchádzajúcimi scénkami známymi z internetu nemám vôbec žiadne skúsenosti a preto ani neporovnávam, ale potenciál je viditeľne veľký, som zvedavý, čo si tvorcovia ešte pripravia. Ďalšie diely si aspoň pri udržaní tejto úrovne určite nenechám ujsť. ()

• Po pár častiach odvysielaných na TV Joj sa seriál presunul na internet, kde mal popularitu najmä u mladých ľudí. Okrem seriálových častí sa na stránke nachádza aj Lokál kanál, kde je plno minivideí, najmä s Pištom Lakatošom, Rytmausom a Reném. (RomanBond007)
  • Spevák Tomi Popovič podal na tvorcov seriálu žalobu, z dôvodu dehonestácie jeho osoby. Fiktívna postava Tomi Kokotovič je mu totiž údajne až nebezpečne podobná. Jakub Kroner sa nedal a kontroval parodickým fiktívnym spravodajstvom, ktoré uvádza práve jeden z hlavných hrdinov, René. (BlackTom)