Sisa, René a Oto dostanú zadanie v škole urobiť reportáž o niekom známom, kto sa vytratil z verejného života. Vyberú si Mravca Mravca - kreslenú postavičku, ktorá skončila ako bezdomovec na ulici. Chcú mu splniť jeho sen, dostať sa na ples v Opere, a tak ho prihlásia do relácie s moderátorom Vilim Roztvorilom. Pišta Lakatoš už aj na televíznych obrazovkách! Milovníci animovaných seriálov pre dospelých sa konečne dočkali aj seriálu od slovenských tvorcov. (oficiální text distributora)

Santino7

Približne tri až štyri časti sa mi páčili, potom sa mi začínalo zdať, že celková úroveň sitcomu začala rapídne klesať, nápady dochádzali, až som nakoniec tie zvyšné diely vynechal úplne. Každopádne oceňujem snahu vytvoriť prvý slovenský animovaný sitcom, podobne ako originalitu ústredných tém v jednotlivých častiach. Som rád, že si zbytočne nebrali servítku a vtipne si vzali na mušku aj také veci ako napríklad upadajúca ("chátrajúca") slovenská verejnoprávna televízia. Občas som sa naozaj celkom dobre zasmial, hoci to samozrejme malo nejaké tie mušky. A občas mi naopak dosť liezlo na nervy, akým štýlom a možno aj kým boli animované postavičky nadabované. Mladému Kronerovi však určite budem fandiť aj naďalej a som zvedavý na jeho ďalšie projekty, párkrát ma už jeho tvorba vcelku príjemne prekvapila. 2/5 ()

borec999

Na naše pomery veľmi ambiciózny pokus, pri ktorom tvorcom nechýbali gule vystreliť si z viacerých celebrít a slovenských stereotypov a ešte k tomu to celé zabaliť do (na Slovensku) nie veľmi populárnej animovanej formy. Kvalita vtípkov a frkov je síce určite nevyrovnaná (striedajú sa geniálne ale aj trápne príspevky), no dabing je našťastie výborný, animácia ušla a postavy mali niečo do seba (napr. taký Pišta Lakatoš a o to väčšia škoda, že v seriáli nedostal väčší priestor). Za odvahu 3* ()

Motinski

Uznávam odvahu tvorcov priniesť na Slovensko niečo nové. V istých momentoch Lokal Tv pripomína South Park, tiež sa snaží parodovať život a dobu kde žijeme, uťahuje si z celebrít, no nie až tak trefne. Občas dokonca moc sílene. Po prvých častiach, čo boli vysielané ešte v televízií to teda nebolo nič moc. Slabé vtipy prevažovali nad dobrými, Rytmaus bola postavička čo pár vecí zachraňovala, okrem toho ale slabota. Hlavné postavy neboli moc dobre napísané, často pôsobili trápne, tak isto ako dej jednotlivých epizód. Najviac určite prospel odchod z televízie na internet. Začali pomaly vznikať diely s príbehmi nových postáv ktoré neboli moc dlhé a to kvalitu zvýšilo. Ako skeč šou začala Lokal Tv rásť a každý si v nej našiel svoje. Na Slovensko celkom veľký úspech, bohužiaľ pre menej náročných divákov. ()

m.a.t.o.

Strašná pičovina. Myslel som si, že celý seriál bude vyplnený hláškami Mariána Čekovského alias Pištu Lakatoša a namiesto toho som sa musel pozerať na nejaké tri nevtipne, sucho-nadabované postavičky. Hrôza! Viac Pištu a aj hodnotenie bude lepšie! EDIT: Pridávam druhú hviezdičku za Zapál Rytmausa. A pozdravujem Smažáčika :) ()

ScarPoul

Vec v ktorej sa Kroner našiel. Má to veľmi typický rukopis, postupne si vytvára nové a nové postavičky, je vysoko reflexívny a občas pekne trefný. Jediná škoda je tá, že občas prispôsobuje paródiu satire, takže samostatné diely pôsobia trochu rozbito. Mimo to od dabingu cez postupné budovanie svojského vesmíru je to na veľmi vysokej úrovni. Rovnako je to dielko odkazujúce na to ako to funguje na Slovensku ale aj tu by sa žiadalo viac pritlačiť na pílu ako to robí taký South Park, alebo Family guy. Tu je to ešte trochu opatrné. Ale veľmi držím palce s filmom a časom, keď si prejdem všetko čo pod Lokálom vyšlo, bez hanby zvýšim na 4. Omnoho, omnoho lepšie ako Kronerová hraná tvorba. ()

• Po pár častiach odvysielaných na TV Joj sa seriál presunul na internet, kde mal popularitu najmä u mladých ľudí. Okrem seriálových častí sa na stránke nachádza aj Lokál kanál, kde je plno minivideí, najmä s Pištom Lakatošom, Rytmausom a Reném. (RomanBond007)
  • Spevák Tomi Popovič podal na tvorcov seriálu žalobu, z dôvodu dehonestácie jeho osoby. Fiktívna postava Tomi Kokotovič je mu totiž údajne až nebezpečne podobná. Jakub Kroner sa nedal a kontroval parodickým fiktívnym spravodajstvom, ktoré uvádza práve jeden z hlavných hrdinov, René. (BlackTom)