Sisa, René a Oto dostanú zadanie v škole urobiť reportáž o niekom známom, kto sa vytratil z verejného života. Vyberú si Mravca Mravca - kreslenú postavičku, ktorá skončila ako bezdomovec na ulici. Chcú mu splniť jeho sen, dostať sa na ples v Opere, a tak ho prihlásia do relácie s moderátorom Vilim Roztvorilom. Pišta Lakatoš už aj na televíznych obrazovkách! Milovníci animovaných seriálov pre dospelých sa konečne dočkali aj seriálu od slovenských tvorcov. (oficiální text distributora)

BadoXXII odpad!

Krátke Pištove spoty na internete mali svoje kúzlo, trefnosť, veľkú vtipnosť a punc tunajšej KULTovosti. Celovečerný seriál však všetko spomenuté zabil. Absolutne zbytočné postavy nevtipných, strnulých a zle nadabovaných faganov, veľmi málo Pištu Lakatoša, zlý a maximálne nevtipný scenár bez nadhľadu a inteligencie. So západnou animovanou podobne zameranou produkciou (South Park, Family Guy a pod.) sa to nemôže vôbec porovnávať, oproti tomu je to jasný odpad. Do budúcna viac Lakatoša, menej nevtipných detí, strnulosti, pridať na rýchlosti a pravdaže lepší a vtipnejší scenár. (nechce sa mi však veriť, že sa to zlepší).................................................EDIT: Mením hodnotenie po 4. časti na ODPAD. Jednoducho je to veľmi zlé. Ta co vam budem vyprávať. (MAXIMÁLNE nepodarené 3 deti !!!) ()

Superpero

Má to super nápady a je chvályhodné, že se Slováci do něčeho takového pustili. Bohužel humor je nevyrovnaný. Některé parodie jsou skvěle provedené, jenže jsou to vždycky jen momenty v dílech. Bohužel si to neudrží kvalitu po celou dobu stopáže. Jakoby tam chtěli nacpat, co nejvíc celebrit a odkazů a zapomínaj na ústřední postavy. Ta hlavní trojka je fakt trochu upozaděná. Nevadí mi a mohli by být fakt srandovní, jenže zatím nejsou. Každopádně doufám že budou další díly, protože potenciál tu je obrovský. A ty vsuvky se zhulenejma stromama bych vystřihnul. ()

Marius

Prečo si na Slovensku myslí každý dement, že napísať vtipný seriál je ľahké? Pokus o slovenský South Park? Tak to ani náhodou, nadávky a "vtipný" slang nevynahradia nadhľad, prehľad, inteligenciu a zaujatie jasného postoja. Ale Pišta tradične dobrý, chcem chrobáka čorkára 2/10 ()

M.a.t.t. odpad!

Prachsprostá vykrádačka South Parku iných seriálových animovaných hitov s animáciou starých českých počítačových hier. Ale v tom hlavný problém nie je, stále ide na slovenské pomery o originálny projekt a animácia výsledku nijak neškodí. Problém je v tom, že výsledok nie je vtipný, väčšinu času nudí a nadávky či kreslené násilie nezakryjú fakt, že ide o veľmi slabú kópiu, ktorá je často na úrovni toho čo sa snaží kritizovať. Dobrý úmysel je jedna vec ale ten musí byť aj podporený adekvátnymi scenármi. Potenciál by tu bol ale pri aktuálnej úrovni je stále ďaleko lepšou voľbou South Park, Simpsonovci, Futurama či Family Guy. ()

sniper18

Po prvom diely celkom spokojnosť. Samozrejme k dokonalosti to má ďaleko, viacero prvkov pôsobí nedotiahnuto, prípadne je zle použitých, hlavne Pišta bol do deja dosť zle vložený, ale inak nápad je to rozhodne výborný, zaujímavé postavy, z tých hlavných vedie jednoznačne Sisa a skvelé zapojenie nielen slovenského šoubiznisu, obzvlášť Vila Rozborila a jeho Modrého z neba, ale aj rozprávkových postavičiek, krtko a jeho mafia nemá chybu, dokonca nechýba ani Maťko a Kubko, Pat a Mat a iné, síce len na minimálnom priestore, ale aj tak sú ich terajšie osudy zaujímavé. Niektoré dialógy zábavné, aj dabing je pri väčšine postáv slušný, jedine metalista z hlavného tria zaostáva. A páči sa mi aj animácia. S predchádzajúcimi scénkami známymi z internetu nemám vôbec žiadne skúsenosti a preto ani neporovnávam, ale potenciál je viditeľne veľký, som zvedavý, čo si tvorcovia ešte pripravia. Ďalšie diely si aspoň pri udržaní tejto úrovne určite nenechám ujsť. ()

Hitman_47

Taková slovenská odpověď na South Park ... a nutno podotknout, že velice povedená. Skvělé hlavní postavy, zejména pak "maďarský" metrosexuál René aka Bujón a hlupý cigoš Pišta Lakatoš jsou naprosto k posrání! Seriál má opravdu specifický humor, který mi naprosto sedl a některé díly jsem musel pauzovat, nebo bych se doopravdy udusil smíchy. Škoda, že vzniklo jen 10 dílů, ale rozhodně stojí za to i ostatní miniseriály od Lokal TV, jako třeba Napál a Zapál Rytmause a Wilhelm a Bob. ()

JohnnyD

Amatérske. Scenáristi nevypísaní, herci nezohratí. Dabovať animované postavičky v slovenských reáliách bez zahraničnej predlohy nie je to isté ako dabovať americký animovaný seriál. Škoda. Najväčšie sklamanie je Pišta Lakatoš, ktorému koncept nesedí, je strašne strojený a umelý. Judínyová a Rozboril potešili. ()

cukorek

Lokal TV - kreslený seriál pre dospelých. Takže ako už bolo spomenuté v predošlých komentároch v ktorých odznel súhlas aj nesúhlas, že ide o podobné prevedenie ako seriál South Park, sa môj názor jednoznačne prikláňa na stranu súhlasu, pretože má tie isté grafické a ironické prevedenie. Ešte raz chcem zdôrazniť, že je to seriál pre dospelých a to že sa dostane prostredníctvom internetu a médií k deťom ťažko ustriehnuť, ale to nebudem teraz rozoberať. Všetkým, ktorý tento seriál odsúdili za odpad chem povedať, že doteraz sa nenašiel nikto kto by si takou to vtipnou a ironickou formou urobil srandu z našich slovenských celebrit (ľudí, ktorý si myslia, že im každý leží pri nohách a že všetci sme z nich na mäkko, preto že sa pohybujú v slovenskej smotánke). O nepodarku či neprimeranosti žartov môžem súhlasiť len v prevej časti, kde to schytali rozprávkové postavičky krtek a ferdo mravec.To bolo ozaj prehnané, ale ostatné časti, príbehy Pištu Lakatoša (M.Čekovský) prinášali skutočne vtipné hlášky plné kreativity a humoru typického práve pre M. Čekovského na ktorých som sa skutočne od srdca zasmial. Tiež super sú jeho krátke reklamné spoty a P. Lakatoš sa určite stal na Slovensku kultovou,kreslenou zábavnou postavou. Dúfam, že sa raz natočia aj ďalšie časti. Hodnotím to na dobrých 80%. ()

anderson odpad!

Taký Seth MacFarlane vykradne sám seba, hodí na obrazovky "Amerického tátu" a voila, dá sa to bez ujmy na duševnom zdraví sledovať. Na Slovensku si zopár degenerovaných kváziumelcov a televíznych naháňačov sledovanosti povie, že dá tupému - reality šou odebilnenému - stádu animák s niečím, čomu sa len veľmi ťažko dá hovoriť zmysluplný scenár a všetci padneme na "prdel". Nesmú samozrejme chýbať vulgarizmy a žumpový humor aby to bolo "in". Ak toto niekto dokázal porovnávať dokonca so SOUTH PARKom, mal by urýchlene vyhľadať najbližšiu záchytnú stanicu a zotrvať na nej čo najdlhšie, kým ho tie preludy prejdú. (5.3.2013) ()

ScarPoul

Vec v ktorej sa Kroner našiel. Má to veľmi typický rukopis, postupne si vytvára nové a nové postavičky, je vysoko reflexívny a občas pekne trefný. Jediná škoda je tá, že občas prispôsobuje paródiu satire, takže samostatné diely pôsobia trochu rozbito. Mimo to od dabingu cez postupné budovanie svojského vesmíru je to na veľmi vysokej úrovni. Rovnako je to dielko odkazujúce na to ako to funguje na Slovensku ale aj tu by sa žiadalo viac pritlačiť na pílu ako to robí taký South Park, alebo Family guy. Tu je to ešte trochu opatrné. Ale veľmi držím palce s filmom a časom, keď si prejdem všetko čo pod Lokálom vyšlo, bez hanby zvýšim na 4. Omnoho, omnoho lepšie ako Kronerová hraná tvorba. ()

Marek1991

Prvotné, neseriálové časti a zostrihy Pištu Lakatoša, či už s jeho plťkou alebo osadou ma bavili. Toto bola podľa mňa, taká úbohá snaha napodobniť South Park aj s vulgarizmami, bez ktorých by to tiež nabralo na kvalite. Animácia niekedy nie je dotiahnutá excelentne a sem-tam to vyzerá, ako keď sa hrali animátori v 50.-60.-70. rokoch a pokúšali sa niečo vytvoriť. ()

hous.enka

Hodnocení po prvním díle: Škoda, že to muselo být tak vulgární (snad půlka seriálu je propípaná), ale jinak skvěle. Původní (české i slovenské -?) animované seriály pro odrostlejší diváky jsou většinou brak, který se nedá sledovat. Lokal TV nabízí i jakousi kritiku současné popkultury, šoubysnysu a televizního vysílání(ta parodie na markízu v prvním díle byla supr), ale hlavně se snaží stavit na tom, co všichni dobře znají (Ferda Mravenec vs. Krteček v prvním díle), protože jedině tak může být karikatura úspěšná. Sisa je cool :) Zatím dobré, uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál. PS: Co ten Pišta? Proč tam je? PSS: Po dalších dvou dílech musím svoje hodnocení snížit na (prozatimní) dvě hvězdičky. Vulgarismy a podivný pseudovtípky nedělaj dobrej seriál. ()

Lulu13 odpad!

Maximálne debilné charaktery hlavných postáv, nehorázne otravný dabing, takmer nulový humor a ako bonus vykrádačka americkej produkcie. Za 4 prezreté časti spočítam dobré fóry na jednej ruke (vyzdvihujem veľmi reálne vyobrazenie policajtov :), avšak to je trochu málo. Toto si hviezdičky vážne nezaslúži. ()

Motinski

Uznávam odvahu tvorcov priniesť na Slovensko niečo nové. V istých momentoch Lokal Tv pripomína South Park, tiež sa snaží parodovať život a dobu kde žijeme, uťahuje si z celebrít, no nie až tak trefne. Občas dokonca moc sílene. Po prvých častiach, čo boli vysielané ešte v televízií to teda nebolo nič moc. Slabé vtipy prevažovali nad dobrými, Rytmaus bola postavička čo pár vecí zachraňovala, okrem toho ale slabota. Hlavné postavy neboli moc dobre napísané, často pôsobili trápne, tak isto ako dej jednotlivých epizód. Najviac určite prospel odchod z televízie na internet. Začali pomaly vznikať diely s príbehmi nových postáv ktoré neboli moc dlhé a to kvalitu zvýšilo. Ako skeč šou začala Lokal Tv rásť a každý si v nej našiel svoje. Na Slovensko celkom veľký úspech, bohužiaľ pre menej náročných divákov. ()