Obchodník s autami César Borgnoli je na pokraji finančného krachu. Jeho sestra Alex prisľúbi, že mu pomôže dostať sa z jeho ťažkej situácie, ale kladie si podmienku. Keďže Alex a jej partnerka Kim si v Thajsku nemôžu adoptovať deti, César sa má vydávať za Kiminho manžela, aby si mohli do Francúzska priviesť malú Maily. Proces adopcie thajskej siroty je ale zložitejší, ako sa zdalo. Predovšetkým dokazovanie, že César a Kim sú skutočne milenecký pár pred svadbou, sa nezaobíde bez veľkých úskalí. A to – ako sa ukáže - bude začiatok nového skutočného dobrodružstva. (TV JOJ)

EvilPhoEniX

Christian Clavier a Jean Reno opět spolu a opět je to francouzská komediální krasojízda. Poměrně vtipná premisa, kde dvě lesbičky by si rády adoptovali holčičku z Thajska,ovšem k tomu je potřeba i muže a tak jedna z nich požádá svého bratra, jestli by nemohl dělat dočasného manžela její přítelkyňi. Clavier je opět vynikající a stará se o humor, skvělý je i Jean Reno, který má na starost posoudit, zda je pár vhodný k adopci. Je zde dost komických situací, kouká se na film příjemně a občas dokáže i dojmout. Francie mě v tomhle snad nezklame. 80% ()

Arsenal83

No áno, dnes a už komédia nezaobíde bez toho, aby tam nebol úchylný pár plus nejaký homouš navyše a všetci sa už šteklíme pod pazuchami, lebo samozrejme, že ono to je super vtipné. A keby aj nebolo, smiať sa musíme, aby to neurazilo vyvolenú menšinu. Chorota hneď od začiatku. Dve lesby chcú decko a zjavne nechodili na hodiny biológie, nakoľko zjavne netušia ako sa k deťom prichádza a tak ich napadne len adopcia. Lenže asi mali vo francúzskych detských domovoch prázdno, pretože im decko má zohnať až z Thajska a rovno že buzík. Proste liberálny ružový svet, na ktorý nestačí ani lietadlo plné sáčkov na zvratky. Lenže aj ten teploško je akosi zaneprázdnený, a tak lesby hľadajú ďalej. Nakoniec zoženú Claviera a jedine na ňom stoji zopár vydarených frkov a herecká dôstojnosť. Zvyšok je len plazivá propaganda. ()

Lacike

Sympataci Christian Clavier a Jean Reno sa znova stretli v komedii, ktora mala celkom slusny potencial. Neviem ci za rozpacity vysledok moze slaby scenar alebo vlazna rezia, ale kedze mal vsetko na starosti Christian Clavier, tak je to jedno. U väcsiny gagov som mal pocit, ze sa z nich dalo vytazit podstatne viac. Herci takisto hraju len na pol plynu a ich fantasticke komedialne vykony z Navsetvnikov alebo Operacie Corned Beef su uz len davnou spomienkou. Skoro to vyzera ako keby si herci isli odychnut do exotickych lokacii a popritom narychlo spichli nejaky film. Reno uz s tym ma skusenosti z filmu Couples Retreat. Takze jedinym svetlejsim bodom v celej tejto sterilnej komedii je nadherna Héléna Noguerra, co je sakra malo. 4/10. ()

kareen

No, co se dá dělat, jednou to přijít muselo. Christian Clavier společně s Jeanem Reno byli vždy mou oblíbenou francouzskou komediální dvojicí, která mi nejednou připravila slušnou porci výborné i když nenáročné zábavy, ale obávám se, že jim s přibývajícím věkem dochází šťáva. Ne, že by to v tomto případě byl nějaký velký průšvih, většinou jsem se nenudila a sem tam se i pousmála, takže úplná ztráta času to zas nebyla, ale znáte to, když už jsem si zvykla na určitou kvalitu, jen velmi nerada z ní slevuji. Každopádně jsem si všimla, že se oba sejdou ve filmu ještě v letošním roce, takže jim dám určitě další šanci, je možné, že jsem to házení je do starého železa možná trochu uspěchala. ()

Martin741

Christian Clavier ako reziser je u mna na rovnakom leveli ako isty Daniel Auteuil. Auteuil je vyborny herec- chameleon, ale na reziu nema, krasne to vidno na tej planobe Studnarova Dcera. Clavir je na tom podobne, za usami ma hodne, hrat vie, ale ked si sadne za kameru, je zle -nedobre, respektive z toho ciha poriadny masaker. V zlom slova zmyle- Clavier tocit nevie a co je este horsie, tu mal vsetko na starosti, este dobre ze si to neprodukoval a ze inym ludom prenechal hudbu. Tempo je nudne, zapletka sice dobra, no utopene je to v rutinnej rezii a s casto len vatovo planymi plkmi : 50 % ()

arnybossy

Uz dost dlho som sa tolko nenasmial :) Velmi prijemna oddychovka na nedelne popoludnie. Lesbicky francuzsky parik sa rozhodne adoptovat Thajske dievcatko, avsak navonok jednoduchy proces narazi na obrovske mnozstvo problemov a humornych situacii. Juuj, ale ta Héléna Noguerra, to je vam co za kraaska? ()

JohnSmith

Tak tohle bylo od dua Clavier Reno asi to nejslabší. Koukat se na to dá, ale humoru tam moc není. Clavier se první polovinu filmu chová jak naprostej idiot a Muriel Robin je tak děsně nesympatická, až to bije do očí. ()

Bernhardiner

Tato nenáročná letní komedie má jednu zásadní vadu - má blbý scénář, na který sám Clavier doplácí, když musí odříkat všechny ty debilní repliky. Navíc to obsahuje většinu nejrůznějších klišé, které se týkají cesty do Thajska. Snad jen potíže s drogami tam chybí. Když však jde do tuhého, Clavierova postava přestává kecat a dívak si přestane zacpávat uši, protože teď ten film konečně za něco stojí. Upřímně, na místě Claviera bych asi taky nebyl zrovna nejřečnější. Muriel Robin, která si do té doby rovněž provětrává pusu víc, než je nutné, se taky zklidní a mužský divák se může bez starostí věnovat půvabům Hélény Noguerry. Škoda, že asijské feny nedostaly víc prostoru - třeba ta thajská prostitutka mohla klidně vyskytovat déle. A co se Jeana Rena týče, ten starý všivák nikdy nezklame. Na závěr si tu jen zadoufám, že při psaní scénáře pro třetí Návštěvníky byl snad Christian Clavier v lepší formě. 55% ()

DJ Kritik

Typické pre komédie s Jean Renom. Sú bláznivé, ale zabavia. Niekedy keď dve lesbičky hľadajú dieťa môže to dopadnúť hociako. ()

subic

Takový lehký úsměvný film na nějaké to odpoledne třeba k žehlení košil. Osvědčená dvojice Christian Clavier a hlavně Jean Reno zase v trochu jiných rolích než třeba spolu hráli v Návštěvnících. ()

jakubi

Oblíbení herci, téma kontroverzní, plno drobných scének tvořících jeden příběh - v tomto obsazení záruka, že jen výraz obličeje pobaví, natož pak zpracování vtipných scén. Francouzská komedie zkrátka nezklame, i když ty starší jsou přece jen lepší. ()

julie_mie

Za Muriel Robin čtyři. Po tak dlouhé době ji zase ráda vidím v něčem, kde je znát její humor a temperament. Christian Clavier se drží svých klasických vyjetých kolejí komiky, a to není vůbec špatné. Super komedie na večer. ()

bergeron

Síce sa stretli 2 veteráni čo narobili ako duo dosť dobré komedie, tento nový odvar už tak zábavný nebol. Mal svoje chvíľky, ale inak je to pátos. Musím ale uznať celkom originálny námet, ktorý to držal pokope. ()

Sao Saoi

Skvelý začiatok a nábeh filmu. Perfektný vtip a humor, ktorý dokáže vykúzliť len Christian Clavier. Typická francúzska komédia rozvijajúca príbeh jedného lesbického páru, ktorý sa snaží okabátiť nové pravidlé adopcie umožňujúce adoptovať dieťa len manželom... Postava, ktorú stvárňuje Jean Reno nie je až tak vtipná, na druhej strane veľmi pekne vycítiť aj iba jednotlivé odchýlky správania. Poteší krásna Helena Noguerra ale aj výkon Muriel Robin. Druhá časť filmu pomaly stratila grády a neudržuje tempo prvej časti, pri ktorej sa budete pomaly chytať za bruchá a kričať už dosť :) Celkové skóre: 73% ()