Ledová archa

Snowpiercer, le Transperceneige

• Austrálie

Sci-Fi / Drama / Thriller / Akční

USA / Jižní Korea / Francie / Česko, 2013, 126 min

"So it is." Naprosto geniální jihokorejsko-americko-britsko-česká kolaborace dala vzniknout jednomu z obsahově nejlepších postapo filmů vůbec. Co se týče podobného typu filmů z posledních pár let, tak si opravdu nevzpomínám, že by mě nějaká sci-fi verze budoucnosti zaujala více nežli tato Bongova. Snowpiercer je výborně natočenou směsicí brutálních bojových scén, filosoficko-sociálně-politického přesahu a zajímavé možné verze sociálního soužití v dokonalé zmenšenině světa, tedy v neprodyšně uzavřeném ekosystému neustále jedoucího vlaku, ve kterém mají všichni své úkoly a vše je uměle spravováno, i když to tak na první pohled nevypadá. I přesto se po téměř osmnácti letech spokojeného soužití v kastovním systému (eventuálně v systému třídním) ti nejnižší vzbouří a rozhodnou se dojít si pro svou "spravedlnost". Z hvězdného obsazení jednoznačně vybočuje dokonale slizká Tilda Swinton, charismatický duchovní vůdce John Hurt a svým způsobem i feťáckej zámečník Kang-ho Song. Třeba takový Chris Evans žádné extra herectví nepředvádí. Závěrečné zúčtování a poslední minuty ve vlaku jsou pak už jen zdrcující svou pravdivostí a neovlivnitelností, jenže rudoši si stejně budou mlít svojí.(8.8.2014)

Snímek Ledová Archa, je to velice povedé ač ze začátku trochu mírnější rozjezdi, zase bylo více použito humoru, který trochu zpříjemňoval ten zmíněný pomalejší rozjezd. __Možný Spoiler___ Vzpoura, který proběhla byla celkem skvěle vymyšlená a ve filmu neproběhla tak rychle, ale opravdu plánovaně aj. což musím uznat skvělý výkon. Určitě, skvělý zvraty ať už v dobrém duchu nebo zlém a závěr je pravdou že pro mě celkem neočekávatelný, ikdyž né nemožném. Tento snímek, ukazuje především to, že moc by nemohl mít každý nemusí se to pak vyplácet a daň je obrovská. Film dopadl na půl smutně / špatně a na půl dobře a tato vyváženost dělá tento film a především závěr ÚŽASNÝM SNÍMKEM. Hvězdiček : 5 Procent : 100(31.1.2018)

Zajímavej stuff, ale whau, autor příběhu, režisér, my všichni jsme se trochu ztratili nakonec. Věci se posraly, totálně. Na logiku si to nehraje, ale je to jízda...(6.3.2018)

• marie.mach

Jediné co můžu napsat k tomuhle filmu je, že nechápu jak jsem se na to dokázala vydržet dívat až do konce. Jestli nechcete ztratit zbytečně hodinu a půl svého života, tak si film ani nepouštějte. Scénář? Úplně o ničem. Film nedává smysl. A bohužel ani charismatický herec Chris Evans tomu nepřidal ani na 1*.(19.3.2018)

• Ilikefilms

Uff. Jestli se chce někdo metaforicky zamyslet nad soudobým světem, tak tímto způsobem snad jen ten, kdo by se měl jít okamžitě léčit. Asi nejsem cílovka a nějak jsem se oklepal při představě těch kdo jsou.(27.3.2018)

Tenhle sci-fi snímek se celej natáčel na území Český republiky, Prahy, v Barrandov Studios a taky v rakouskejch Alpách. Vznikl v produkci těchto zemí: USA, Jižní Korea, Francie a Česká republika. A natočil jej korejskej režisér Joon-ho Bong, kterej se může pochlubit filmy jako: Pes, který štěká, nekouše, Pečeť vraha, Mutant, Tokio! nebo Matka. Premiéra filmu „Ledová archa” proběhla 29. 7. 2013 (Jižní Korea) a v Český republice se promítnul akorát jednou, a to 8. července 2014 na filmovým festivalu Karlovy Vary. Na DVD a Blu-ray vydal tenhle snímek v Čechách 27. 4. 2016 Bontonfilm. A vo čem je tenhle film? Globální oteplování dosáhlo již takovýho stupně, že lidstvo vyvíjí chemikálii CW – 7, aby Zemi ochladilo. Když je pak látka CW – 7 rozprášena nad celou naší planetou, Země zamrzne a vše živé zahyne. Jen hrstka lidí se zachrání ve vytápěném vlaku, kterej cestuje po železnicích po celý naší planetě. Ale uvnitř vlaku taky není všechno tak, jak by mělo bejt... Píše se rok 2031 a lidstvo hledí z oken tohodle vlaku ven na zamrzlou krajinu... Ještě dodám, že tenhle film vznikl podle románový předlohy „Le Transperceneige” (Prorážeč sněhu), kterou v roce 1982 napsali francouzskej ilustrátor komiksů Jacques Lob, francouzskej spisovatel Benjamin Legrand a francouzskej tvůrce komiksů a ilustrátor Jean-Marc Rochette. Film „Ledová archa” stál studio CJ Entertainment 40 miliónů americkejch dolarů a vydělal něco přes 86 miliónů dolarů. DODATEK: a jestlipak jste postřehli, že část záběrů onoho rychle jedoucího vlaku byla pořízena v blízkosti cementárky u železniční stanice Beroun??(7.5.2018)

Skvělá postapokaliptická oddechovka. Svižné tempo, dobrá kamera , solidní herci .. Na večer po práci s pivem v ruce jako dělaný..:-D(29.9.2018)

Jako vlak super, v té přední sekci bych se s ním pár dní někam na dovču projel, samozřejmě sjetý Kronolem. Jinak film docela nuda, nějak mě to nazaujalo. Pár zajímavých scén, zavřete dveře v češtině, ale to je tak všechno.(21.10.2018)

Bioshock ve vlaku. 'nuff said(3.11.2018)

• DanielW94cz

No,podle popisu mě to více než zaujalo,říkal jsem ty jo,tak to musím vidět.Začátek byl zajímavý a hodně,v polovině filmu jsem si začal říkat co to je za blbost,a na konci filmu jsem si říkal,ten kdo to vymyslel měl v kebuli zřejmě pěkný guláš.Smysl děje v polovině filmu žádný,vůbec to nedávalo smysl.Asi to někteří jedinci pochopili,já se asi řadím k lidem co ne.Nevím no,divný film,jako za zhlédnutí asi stojí.(3.11.2018)

Film išiel veľmi dobre takmer celý príbeh. Ale podľa mňa to mohli skončiť s tým že teraz si vodcom vlaku ty(15.11.2018)

70 %(23.12.2018)

• hesonic

Tezko se veri, ze tohle se libi 67% Jako lidi jsme opravdu primitivni tvorove, nakonec to je i hlavni motiv filmu. Pripomnelo mi to hlasku z Terminatora 2: "Mate to v sobe, sami sebe nicit...". Problem je, ze ten film jakoby vypraveli a tocili dva lide. Prvnich 90% jeden a zaver druhy. Pointa filmu neni nova, je opsana z Matrixu jen zasazena do jneho prostredi.(29.12.2018)

Myslím si, že z námětu se dalo vytřískat trochu více. Zadní vagony měli pěkně stísněnou atmosféru, až mi to připomnělo knižní a herní sérii Metro, jak ale hrdinové postupovali, tak to bylo takové divnější a divnější. Natočený je to poměrně pěkně, herecký obsazení to má výtečná, zejména Swinton a Harris, kterýho jsme jako hlavního záporáka opravdu nečekal, ale zahrál to výborně. Dále bych vyzvednul skvělou scénu, kdy Evansova postava mluví o začátcích ve vlaku, škoda že těch prokreslujících scén jeho charakteru tam není více a nejsou dříve. Myslím, že tohle je jeden z těch filmů, kteří většina odsoudí jako lepší průměr, ale někteří ho budou vynášet do nebes. Já jsem v první skupině, přesto film za shlédnutí určitě stojí. 65%(24.4.2019)

Kupodivu ne tak špatný film jako jsem zpru předpokládal. Hezky natočený, film, kde každý vagon vlaku představuje jinou vrstvu společnosti a s občasným zamyšlením je poté i zkousnutelný fakt, že na vcelku dobré myšlence, na které je film vykonstruovaný, stojí obyčejná hollywoodská zabíječka. Doporučuji lidem, kteří mají rádi cyberpunk a nemají co jiného na práci o páteční večer.(28.9.2019)

1 10 19 28 34 35 36 37 následující >>