Vyhlášení války

• český

A válka je tady

(festivalový název)

Francie, 2011, 100 min

Ač je to téma hodně zajímavé a místy silné, v celkovém dojmu jde jen o průměrný snímek, který kazí střihová skladba a především vypravěč, který zcela popisuje zbytečné děj, který vidíme na plátně. Celou dobu nás režisér připravuje na nejhorší a nakonec nám dá takovou facku, že to srazí několik hvězdiček z hodnocení.(27.11.2011)

• Tejkina

Tak tohle mě vážně nebavilo.. Ačkoliv téma bylo silné (umírající dítě), příběh mě nechal naprosto chladnou a strašně jsem se nudila.. A to je špatně. Ten typ vyprávění mi taky strašně vadil a navíc ještě ten vyprávěč, který naprosto zbytečně vyprávěl, co se ve filmu děje, vždyť jsme to viděli na obrazovce - jako pro slepé. Francouzská dramata mě zklamou jen málokdy a i když to nebylo klasické drama, i tak nemůžu dát více než ty 2 hvězdičky. Obrovské zklamání. Souhlasím se s Snorlax.(19.8.2017)

Příběh je vyprávěn z pozice rodičů jejichž miminko má nádor v hlavě. Pointa sama o sobě je velmi silná, ale emoce z filmu narušoval ne příliš šťastně zvolený způsob vyprávěný. Nerozuměl jsem tomu, někdy mě přišlo, že tvůrci až úmyslně dávali odlehčující záběry na kolotoče, párty, atd. Nejhorší v takový situaci je, když jde milovaný osobě o život a ty s tím nemůžeš nic dělat. Neznám větší stresový vypětí než je bezmoc. V přesně takový situaci byli oba rodiče, ano zvládali to skvěle, ale ten stres z toho nebyl cítit tolik, jak by s ohledem na situaci měl. Velkou míru na tomhle měla extremně nevhodně vybraná hudba. Tomu debilovi co jí vybíral museli v dětství rozbíjet o hlavu vajíčka na tvrdo, protože jinak si ten hudební výběr neumím vysvětlit.(9.7.2014)

Krásný film o hloubce vztahu i ve zlých časech. A že i ve zlých časech můžou být i krásné momenty. Film je částečně autobiografický, hlavní hrdinka je zároveň režisérkou filmu, hlavní hrdina je scénáristou, v reálném životě tvoří pár a posledních záběrech se objeví jejich skutečný syn....ten přeživší....kterému je celý film věnován. Takže na konci filmu nevídíme jen herce...jen Romea a Julii, ale opravdouvou rodinu, která vyhrála....válku.(28.11.2011)

• Snorlax

Je jen velmi málo herců, kteří mohou stát na obou stranách kamery zároveň, ale Valérie Donzelli k nim určitě nepatří. Sám příběh nebyl až tak špatný, byť sentiment z něj cákal jak ze staré pumpy. Představitelé hlavních rolí byli strašní, naprosto bych nečekala, že něco takového je ve Francii možné. Za nejhorší považuji fakt, že nejzajímavější scénou z filmu o umírajícím dítěti bylo synchronizované kouření na motorce. Jako nikotinové akvabely by se možná Valérie Donzelli a Jérémie Elkaïm uplatnili, jako herci rozhodně ne.(2.4.2014)

• - Všechny nemocniční scény jsou natáčeny szprofesionálními doktory a sestrami. (Terva)

• - Film je inspirovám osudem Valérie Donzelli a Jeremie Elkaima, jejichž dítě vážně onemocnělo. (Terva)

• - Natáčení probíhalo ve Francii, převážně v Marseille a okolí. (Terva)