poster

Vyhlášení války

 • český

  Vstoupili jsme do války

 • francouzský

  La Guerre est déclarée

 • slovenský

  A vojna je tu

  (festivalový název)
 • anglický

  Declaration of War

 • český

  A válka je tady

  (festivalový název)

Drama

Francie, 2011, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kryšpín
  ***

  Ač je to téma hodně zajímavé a místy silné, v celkovém dojmu jde jen o průměrný snímek, který kazí střihová skladba a především vypravěč, který zcela popisuje zbytečné děj, který vidíme na plátně. Celou dobu nás režisér připravuje na nejhorší a nakonec nám dá takovou facku, že to srazí několik hvězdiček z hodnocení.(27.11.2011)

 • Snorlax
  **

  Je jen velmi málo herců, kteří mohou stát na obou stranách kamery zároveň, ale Valérie Donzelli k nim určitě nepatří. Sám příběh nebyl až tak špatný, byť sentiment z něj cákal jak ze staré pumpy. Představitelé hlavních rolí byli strašní, naprosto bych nečekala, že něco takového je ve Francii možné. Za nejhorší považuji fakt, že nejzajímavější scénou z filmu o umírajícím dítěti bylo synchronizované kouření na motorce. Jako nikotinové akvabely by se možná Valérie Donzelli a Jérémie Elkaïm uplatnili, jako herci rozhodně ne.(2.4.2014)

 • EnnyBerry
  *****

  Krásný film o hloubce vztahu i ve zlých časech. A že i ve zlých časech můžou být i krásné momenty. Film je částečně autobiografický, hlavní hrdinka je zároveň režisérkou filmu, hlavní hrdina je scénáristou, v reálném životě tvoří pár a posledních záběrech se objeví jejich skutečný syn....ten přeživší....kterému je celý film věnován. Takže na konci filmu nevídíme jen herce...jen Romea a Julii, ale opravdouvou rodinu, která vyhrála....válku.(28.11.2011)

 • Tejkina
  **

  Tak tohle mě vážně nebavilo.. Ačkoliv téma bylo silné (umírající dítě), příběh mě nechal naprosto chladnou a strašně jsem se nudila.. A to je špatně. Ten typ vyprávění mi taky strašně vadil a navíc ještě ten vyprávěč, který naprosto zbytečně vyprávěl, co se ve filmu děje, vždyť jsme to viděli na obrazovce - jako pro slepé. Francouzská dramata mě zklamou jen málokdy a i když to nebylo klasické drama, i tak nemůžu dát více než ty 2 hvězdičky. Obrovské zklamání. Souhlasím se s Snorlax.(19.8.2017)

 • Enšpígl
  ***

  Příběh je vyprávěn z pozice rodičů jejichž miminko má nádor v hlavě. Pointa sama o sobě je velmi silná, ale emoce z filmu narušoval ne příliš šťastně zvolený způsob vyprávěný. Nerozuměl jsem tomu, někdy mě přišlo, že tvůrci až úmyslně dávali odlehčující záběry na kolotoče, párty, atd. Nejhorší v takový situaci je, když jde milovaný osobě o život a ty s tím nemůžeš nic dělat. Neznám větší stresový vypětí než je bezmoc. V přesně takový situaci byli oba rodiče, ano zvládali to skvěle, ale ten stres z toho nebyl cítit tolik, jak by s ohledem na situaci měl. Velkou míru na tomhle měla extremně nevhodně vybraná hudba. Tomu debilovi co jí vybíral museli v dětství rozbíjet o hlavu vajíčka na tvrdo, protože jinak si ten hudební výběr neumím vysvětlit.(9.7.2014)

 • - Film je inspirovám osudem Valérie Donzelli a Jeremie Elkaima, jejichž dítě vážně onemocnělo. (Terva)

 • - Natáčení probíhalo ve Francii, převážně v Marseille a okolí. (Terva)

 • - Všechny nemocniční scény jsou natáčeny szprofesionálními doktory a sestrami. (Terva)