O Rampelníkovi

Rumpelstilzchen

Pohádka

Rakousko / Německo, 2007, 81 min

• kingik

Uff, nápor na divákovu psychiku. Než ten se rozpomene na své občanské jméno, je po něm. Co si dovolil Niessner a spol. vůči divákům a bratrům Grimmákům, je kardinálně nejapné. Před divákem se zjeví jakási meta verze Merkelové, u níž není jisté, zda žádá o goldene pissing, nebo fakt chce předstírat pohádkový příběh o šíleném skřetovi, který pod pohrůžkou neuhádnutí jeho jména, hrozí odejmutím mimina jeho vystresované mámě. A postupně divák musí absolvovat různé formy interaktivního trestu, vrcholem je masturbace nad Rampelníkem. Co vlastně bylo smyslem ultrahloupé šarády, je záhadou větší, než vysvobozující zjištění trapně utajovaného jména, co ruší kletbu. Škaredé a trapné prostředí, scenáristicky vyblité, debilně zrežírované a pohádkové asi jako vyhlídky valorizace důchodů. Pro samou tupost se film zásadně nedoporučuje. 0/10(5.7.2018)

• tyna97

Rampelník je žena, navíc naprosto odporně namaskovaná, Marie je za mě nehezká, ačkoliv je ve filmu několikrát zmíněn pravý opak, to samé s jejím „zpíváním“. Král je nejspíš nějaký německý model, dialogy jsou chabé a dětinské, stejně jako celý film. O chlup lepší je verze z roku 2009. Třaslavý pudink pravil: „Šnor, šnor, šnor“.(19.4.2020)

Pohádka se mi líbila. Nejvíc mě u všech zpracování Rampelníka baví hádání jeho jména. Ikdyž jde o kvalitní zpracování pohádky bratří Grimmů, mám raději verzi z roku 2009 (http://www.csfd.cz/film/287833-rampelnik/komentare/), kterou jsem viděla dříve :)(9.7.2016)

• Desmi

Pohádka se, jak to u těch horších většinou bývá, neubránila trapným momentům, což bohužel nebyl její hlavní nedostatek. Tím je totiž hloupý a předvídatelný, ale opravdu strašně předvídatelný, příběh. Samozřejmostí je zde i naivní mladý král, asi sirotek, o kterého se stará ministr Držgrešle. No, nikdy víc.(3.12.2017)